Vzor zdarma ke stažení: Odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů

Splatili jste řádně všechny dluhy a přesto zůstáváte v registrech? Máme řešení!

Splatili jste řádně všechny dluhy, ale přesto vám zůstává negativní záznam v registru dlužníků? Již minulosti jsme popisovali podobnou situaci a poskytli vám návod jak dosáhnout vymazání ze SOLUSu. Nyní ještě přikládáme zdarma ke stažení vzor, který můžete ihned použít pro odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů. Dostanete se tak z interních databází a zbavíte se reklamních nabídek třetích stran. Odvolání samozřejmě platí i pro registry dlužníků, kde může záznam zůstat i několik let po řádném splacení.

Odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů

Máte záznam v registru?

Registr SOLUS je obecně nejznámějším registrem, který slouží jak nebankovnímu, tak bankovnímu sektoru a řadě dalších společností (leasingovky, pojišťovny, poskytovatelé energií, mobilní operátoři a další) ke vzájemnému sdílení informací o platební morálce klientů. Ačkoliv je podobných registrů více (některé slouží pouze bankám), právě SOLUS – respektive negativní záznam v něm – trápí řadu klientů asi nejvíce.

Jak se dostane záznam do SOLUSu?

Přesná pravidla neexistují, protože každý zapojený člen má svá vlastní interní pravidla pro vymáhání závazků od klientů. Obecně se dá ale říct, že cesta do registru je snadná, ale cesta ven může být mnohem složitější.

  • 2× za sebou nezaplacená splátka za leasing, půjčku apod.
  • Nezaplacené složenky za mobilní telefon, plyn, elektřinu, …
  • Někdy stačí i pokud je dlužná částka vyšší než jen 100 Kč

Jak dosáhnout vymazání ze SOLUSu?

Prvním a nejdůležitějším pravidlem je splatit všechny dluhy včetně úroků a snažit se maximálně spolupracovat s věřitelem. Komunikace je základ a zejména možné potíže se splácením je vždy vhodné řešit a hlásit už v zárodku. Avšak, i pokud dojde k zaplacení všech závazků, záznam může zůstat v registru i několik dalších let. A to je samozřejmě pro klienta velký problém, který mu komplikuje život v řadě běžných situací.

Spolehlivá půjčka bez kontroly registru

  • Půjčka 10 000 – 250 000 Kč
  • Splatnost 30 dní – 7 let
  • Rychlost vyplacení do 15 minut
  • Půjčka zdarma ne

Odvolejte souhlas a obraťte se na ÚOOÚ

Posledním a krajím řešením, pokud k odstranění záznamu z registrů nedojde je odeslat písemně a doporučeně odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů a požadovat vyřazení i z databází spolupracujících třetích stran. Tímto krokem by mělo v krátké době dojít k vymazání z interních databází a dále vám již nebudou chodit reklamní nabídky a zároveň také by mělo dojít ke konečnému smazání z registru. Pokud se tak nestane, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů, který disponuje řadou nástrojů, jak sjednat nápravu.

Vzor zdarma ke stažení

Upozornění: S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální. Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele. Podmínky použití