Vybavení bytu i vaše osobní věci

Pojistěte si svou domácnost a veškeré vybavení na kterém vám záleží

Vyplňte nezávaznou poptávku
Vyplňte nezávaznou poptávku
Stačí zadat základní informace o vás a pojišťované domácnosti
Porovnejte si nabídky
Porovnejte si nabídky
Prohlédněte si konkrétní nabídky a ceny jednotlivých pojištoven
Vyberte si nejlepší pojištění
Vyberte si nejlepší pojištění
Potvrďte zájem o nejlepší vybranou nabídku pojištění domácnosti
Papírování nechat na nás
Papírování hodťe za hlavu
Licencovaný zprostředkovatel pojištění za váš zařídí vše ostatní

Proč si pojistit domácnost online

Nábytek, elektronika i osobní věci – o nic se už nemusíte bát

  • Zařízení bytu (nábytek, koberce, světla, kuchyňské vybavení, pračka atd.)
  • Osobní věci (sportovní vybavení, počítače, starožitnosti, knihy, oblečení atd.)
  • Cizí věci, které užíváte (leasing, zapůjčené věci, věci sloužící k výkonu povolání)
  • Stavební součásti bytu (vestavěný nábytek, plovoucí podlahy, obklady, tapety atd.)

Spočítat cenu pojištění domácnosti

Srovnejte si nabídku pojištění domácnosti

Produkt nabízí většina pojišťoven na trhu, která vám ale sedne nejlépe?

Příklady úspor na povinném ručení za osobní vozidlo

Pojištění domácnosti pokryje vybavení domácnosti a vašich osobních věcí v případě, že dojde k jejich poškození přírodními živly, výbuchem, vyhořením či pokud dojde k vykradení bytu. Cena takového pojištění je v porovnání s riziky a škodami, které mohou vzniknout zandebatelná. Pojistit si online můžete nejen nábytek, či elektroniku, ale i stavební prvky (podlahy, koberce, tapety) a osobní věci členů domácnosti.

Pojištění domácnosti pro klidný spánek

Pojištění nemovitosti již nejspíš máte, ale není dobré zapomínat i na rizika a škody, které vám mohou vzniknout v domácnosti. Prasklé vodovodní potrubí pravděpodobně neponičí stavbu jako takovou, ale spolehlivě zničí nábytek, koberce i elektroniku. Přitom toto bývá nejčastější příčinou pojistných událostí.


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?
Velkou chybou by bylo považovat obě varianty pojištění za totéž. Je mezi nimi totiž zásadní rozdíl! Zatímco pojištění nemovitosti chrání pevnou stavbu a její součásti, tak pojištění domácnosti chrání samotné vnitřní vybavení bytu (například nábytek, elektronika, kuchyňská linka). Zjednodušeně by se dalo říct, že pokud hypoteticky obrátíte dům vzhůru nohama, tak vše co se vysype je vybavení domácnosti a to co zůstane je samotná nemovitost.
Co všechno „kryje“ pojištění domácnosti?
Záleží samozřejmě na konkrétních podmínkách smlouvy. Většina pojišťoven totiž má více variant pojištění. Ty levné pojistky kryjí minimum rizik, ty dražší samozřejmě bývají komplexnější. Obvykle ale pojištění domácnosti uhradí škodu na vybavení domácnosti (nábytek, elektronika atd.), které je způsobeno živelnou katastrofou (voda, požár, ale i krádež a vandalismus). Variant a kombinací je zkrátka nespočet a vyplatí se je důkladně porovnávat a poradit se s pojišťovacími experty.
Pro koho je pojištění domácnosti vhodné?
Pojištění je vhodné pro občany, kteří mají vybavenou domácnosti (ať už trvale, než rekreačně obývanou). Nehodí se však pro podnikatele a firmy, těm jsou určeny jiné pojišťovací produkty.
Co je možné pojistit?
Domácnost může být chápána jako rodinný dům, byt v osobním vlastnictví, družstevní byt, bytový dům či chata nebo chalupa.
Co se stane pokud praskne vodovodní trubka? Uhradí pojišťovna i škodu sousedům?
Pojištění domácnosti pokrývá pouze škody na domácnosti, škoda která vznikla sousedům nebude z pojištění hrazena. Výjimkou by byla situace, kdybyste měli uzavřeno ještě pojištění odpovědnosti za škodu, to už je však úplně jiný produkt.
Pokud zloděj poničí nábytek a vybavení v mém bytě, dostanu náhradu?
Záleží na konkrétním pojištění. Některé pojišťovny vandalismus do pojištění nezahrnují, jiné ano, ale vyžadují aby v takovém případě byl pachatel dopaden Policií ČR.
Co když je můj byt po požáru neobyvatelný, proplatí mi náhradní ubytování?
Obvykle ano, konkrétní limity plnění jsou předmětem smlouvy.
Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké pojištění?
Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.

Spočítat cenu pojištění nemovitosti


Nejnovější články v kategorii pojištění

Aktuality ze světa pojištění majetku i vašeho života

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je velmi dobrým doplňkem k pojištění nemovitosti. Narozdíl od něj kryje škody, které vzniknou „uvnitř“, tedy na vybavení, elektronice, nábytku a dalších součástech bytu. Jednoduše by se dalo jako domácnost označit všechno, co by vypadalo pokud byste svůj dům obrátili vzhůru nohama. Rozdíl v pojištění domácnosti však jsou obrovské, zejména co se zahrnutých rizik týče. Pro jednu pojišťovnu může například být kuchyňská linka na míru součástí domácnosti, pro jinou již nemovitosti. Škody, které napáchá zloděj může jedna pojišťovna řešit v případě, že bude pachatel vypátrán, jiná ho ze svého pojištění naopak úplně vyjme. Porovnání pojištění domácnosti tak není snadné, což platí i u pojištění domácnosti. Produkt je totiž velmi komplexní a orientace ve výjimkách může být časově náročná. Náš srovnávač se vám to snaží usnadnit. Na základě vyplněné nezávazné poptávky si můžete prohlédnout nabídky od více pojišťoven a v klidu si je porovnat a přečíst pojistné podmínky u každé z nich. Jakou variantu si nakonec zvolíte je pouze na vás.

Rizikem bývá především voda, jak předejít škodám?

Statistiky pojišťoven mluví jasně. Nejčastější škodnou událostí bývají škody, které způsobí vytékající voda. Inu dobrý sluha, ale zlý pán. Na vině bývají velmi často pračky, ale třeba také přívody vody ke kuchyňským bateriím. Škody pak jsou rázem v řádech statisíců. Kvalitní pojištění domácnosti je však dokáže vyřešit a z velké části nahradit. Jak jim ale předcházet? Prevence je totiž vždy levnější. Vypínejte hlavní přívod vody, pokud cestujete pryč na delší dobu. Kontrolujte přívody vody ke spotřebičům. Neperte prádlo pokud zrovna nejste doma. Nechte rezervní klíče vašim sousedům, v případě havárie mohou zasáhnout rychleji, než vy, pokud zrovna nejste doma. Na chalupě před zimou vypusťte celý systém přívodu vody.