Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Proč nemusí být nejlevnější povinné ručení vždy tou nejlepší volbou?

Publikováno 19. 6. 2023 v kategorii Pojištění, Povinné ručení

Sjednání nejlevnějšího povinného ručení může na první pohled vypadat jako lákavá volba, zejména pokud se snažíte snížit své náklady na pojištění. Nicméně je důležité mít na paměti, že výběr nejlevnějšího povinného ručení může mít několik nevýhod:

Omezené krytí
Levné povinné ručení často nabízí jen minimální pojištění, které splňuje zákonem stanovené požadavky. To znamená, že pokud se vám stane vážná nehoda nebo způsobíte vážné škody na majetku někoho jiného, levné pojištění nemusí poskytovat dostatečnou finanční ochranu. Budete muset sáhnout do vlastní kapsy a uhradit případné doplňkové náklady.
Vysoké spoluúčasti a poplatky
Některé levné pojišťovny mohou nabízet nízké ceny, ale často zahrnují vysoké spoluúčasti a poplatky za škody. To znamená, že i když zaplatíte méně za pojištění, při vzniku pojistné události budete muset platit větší částku ze svého vlastního rozpočtu. To může v konečném důsledku znamenat vyšší náklady pro vás.
Slabá zákaznická podpora
Levné pojišťovny často šetří na nákladech na zákaznickou podporu. To znamená, že mohou mít omezené možnosti komunikace, dlouhé doby čekání na odpovědi nebo nedostatečnou pomoc při vyřizování pojistných událostí. To může způsobit frustraci a ztrátu času, pokud budete muset řešit nějaký problém nebo si vyřídit pojistnou událost.
Nedostatečné pokrytí doplňkových rizik
Nejlevnější povinné ručení často nezahrnuje pokrytí dalších rizik, jako je pojištění proti krádeži, požáru, živelním událostem nebo pojištění vlastního vozidla. Pokud chcete rozšířené pojištění, budete muset si ho připlatit zvlášť nebo se obrátit na dražší pojišťovnu.
Spolehlivost pojišťovny
Levné pojišťovny mohou mít horší finanční stabilitu a nižší ratingy, což znamená, že mohou mít problémy s vyplácením náhrad za pojistné události. Pokud pojišťovna není schopna plnit své povinnosti, můžete se ocitnout v nevýhodné situaci.

Při výběru povinného ručení je důležité zvážit nejen cenu, ale také kvalitu krytí, spoluúčasti, zákaznickou podporu a spolehlivost pojišťovny. Je vhodné porovnat nabídky různých pojišťoven a vybrat takovou, která poskytuje dostatečné krytí a služby za rozumnou cenu.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout