Srovnání konsolidace půjček

Nejvýhodnější bankovní konsolidace a konsolidace bez registru

Nejoblíbenější konsolidace půjček - 6/2024

Produkty, které návštěvníci vyhledávají nejčastěji

 • Půjčka
  20 000 Kč – 800 000 Kč
  Splatnost
  12 měsíců – 10 let
  RPSN
  od 6,90 % p.a.
  Hodnocení
  90 %
 • Půjčka
  50 000 Kč – 800 000 Kč
  Splatnost
  12 měsíců – 10 let
  RPSN
  od 5,90 % p.a.
  Hodnocení
  80 %
 • Půjčka
  30 000 Kč – 800 000 Kč
  Splatnost
  24 měsíců – 10 let
  RPSN
  od 5,90 % p.a.
  Hodnocení
  80 %

Bankovní konsolidace půjček

Ušetřete na měsíčních splátkách a půjčte si třeba i něco navíc

Česká spořitelna

Konsolidace
20 000 Kč – 800 000 Kč
Doba splatnosti
12 měsíců – 10 let
RPSN
6,90 %
Počet konsolidací
max. 10

Equa Bank

Equa Bank

80 %

Konsolidace
50 000 Kč – 800 000 Kč
Doba splatnosti
12 měsíců – 10 let
RPSN
5,90 %
Počet konsolidací
neomezeně

Moneta Money

Konsolidace
30 000 Kč – 800 000 Kč
Doba splatnosti
24 měsíců – 10 let
RPSN
5,90 %
Počet konsolidací
neomezeně

Nebankovní konsolidace půjček

Konsolidace půjček a úvěrů bez registru

Home Credit

Konsolidace
30 000 Kč – 600 000 Kč
Doba splatnosti
24 měsíců – 8 let
RPSN
7,70 %
Počet konsolidací
neomezeně

9 dobrých důvodů pro konsolidaci půjček

Sloučení půjček můžete ušetřit tisíce na měsíčních splátkách

 1. Nový poskytovatel za vás obvykle vyřídí splacení všech stávající závazků
 2. Přehlednější a jednodušší splácení pro vás – splácíte pouze jeden dluh
 3. Zbavíte se všech nadbytečných výdajů (např. poplatky za vedení úvěru)
 4. Platit budete nižší měsíční splátku, než je součet stávajících splátek
 5. Sami si nově stanovíte kolik, kdy a jak dlouho budete splácet půjčku
 6. Pokud potřebujete, můžete si dokonce půjčit ještě nějaké peníze navíc
 7. Konsolidovat obvykle můžete půjčky, kreditní karty, kontokorent i leasing
 8. Novou půjčku můžete předčasně splatit a zbavit se tak dluhů úplně
 9. Online si můžete provést srovnání konsolidací a ušetřit ještě víc

Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Co znamená konsolidace půjček?
Konsolidace znamená spojení více půjček do jediné. Prakticky to znamená, že se všechny stávající dluhy, které máte spojí pouze v jeden a ten pak následně splácíte u nového poskytovatele a za nově sjednaných podmínek. Narozdíl od refinancování, kdy se převádí jeden závazek, u konsolidace se jich převádí a spojuje více najednou.
Konsolidace, sloučení půjček, spojení půjček – jaký je v tom rozdíl?
Žádný, všechny zmíněné termíny v tomto případě znamenají totéž.
Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?
Konsolidací je myšleno spojení více různých půjček (úvěry, kontokorent, leasingy, kreditky) a jejich zastřešení do jednoho úvěru z něhož se uhradí všechny stávající závazky a zůstane pouze jeden. Refinancováním se myslí splacení jedné půjčky u jedné banky půjčkou od jiné banky (za lepších podmínek). Typickým příkladem refinancování je refinancování hypotéky, které může proběhnout po ukončení doby fixace.
Splatí za mě nový poskytovatel předchozí dluhy?
Záleží na konkrétních podmínkách smlouvy. Někteří poskytovatelé (zejména banky) převezmou a splatí všechny klientovi závazky, někdy však dojde pouze k vyplacení peněz a jednotlivé dluhy si už musí klient splatit sám. Tak jako tak, vždy je nezbytné doložit dokumenty ke všem konsolidovaným půjčkám.
Je konsolidace řešením, pokud už nezvládám splácet?
Obvykle ne, jednou s důležitých podmínek pro konsolidaci je, že dluhy zvládáte řádně splácet. Ke konsolidaci byste tedy měli přistoupit s časovým předstihem, tedy ještě ve chvíli, kdy je zvládáte řádně splácet. Záleží však na konkrétním poskytovateli konsolidace a vyhodnocení individuálního žadatele (bonita, výše dluhů, výše nedoplatků atd.).
Jaké závazky mohu konsolidovat?
Zpravidla veškeré půjčky a úvěry, konkrétně tedy bankovní i nebankovní půjčky, dluhy z kreditních karet a kontokorentu. U některých bank je možné sloučit i závazky z leasingu.
Mohu konsolidovat i malé půjčky (tzv. půjčky do výplaty)?
Záleží na konkrétním poskytovateli, ale velmi často ano. Důležité je vždy doložit veškeré potřebné dokumenty vázající se ke konkrétnímu úvěru. Rychlé půjčky (obvykle se splatností do 30 dnů) jsou z hlediska konsolidací specifické, ale i ty je možné do konsolidace zahrnout.
Kolik půjček mohu celkem konsolidovat?
Počet závazků obvykle nehraje roli, důležitější bývá součet celkových dluhů. Běžnou hranicí pro bankovní konsolidaci bývá částka 500 000 - 800 000 Kč. U nebankovních poskytovatelů může být i vyšší (v případě ručení nemovitostí).
Kolik stojí vyřízení konsolidace?
Většina bank, ale i nebankovních společností vyřizuje žádosti o konsolidaci půjček bezplatně. Výjimečně se platí jednorázový poplatek (1000 až 2000 Kč) a někdy je uplatňována procentuální sazba z celkové výše úvěru. Konkrétní podmínky se tedy liší v závislosti na zvoleném subjektu.
Co mi konsolidace vlastně přinese?
Obvykle nižší měsíční splátku, přehlednější a jednodušší splácení (splácet budete pouze jednu půjčku), možnost půjčit si nějaké peníze navíc a také získáte možnost předčasného splacení.
Kolik mohu měsíčně ušetřit?
Záleží opět na konkrétní situaci. Úspora nemusí být žádná, konsolidace se nemusí vyplatit vždy. V ideální situaci ale je možné ušetřit i tíscikoruny z měsíční splátky a snížit úrokovou sazbu i o desítky procent. Je pravděpodobné, že pokud byste zprůměrovali RPSN stávajích půjček, pak konsolidovaný úvěr dosáhne výrazně lepší hodnot. Opět ale platí, že porovnání se vyplatí.
Co musím doložit a splňovat?
Musíte být plnoletý, mít vlastní bankovní účet a telefon. Dále samozřejmě nesmí chybět vyplněná žádost, občanský průkaz a kopie všech spojovaných (konsolidovaných) závazků – tedy smlouvy, splátkové kalendáře, potvrzení o provedených platbách apod. V závislosti na konsolidované částce bude také vyžadováno potvrzení o výši finančního příjmu a výpisy z účtu. U částek nad 300 000 Kč bývá také běžné, že banka vyžaduje souhlas manžela/manželky. U částek ještě vyšších může být potřeba i spolužadatel.
Vyplatí se konsolidace vždy a každému?
Ne, nemusí. Pokud byste konsolidovali malý počet nízko úročených závazků, nebo třeba zvolili neúměrně dlouhou dobu splatnosti, konsolidace se vyplatit nemusí. Rovněž možné sankce za předčasné splacení úvěrů, které bude třeba zaplatit předchozím věřitelům a nové poplatky za poskytnutí a vedení úvěrového účtu mohou konsolidaci prodražit. Srovnání se tak rozhodně vyplatí.
Na co si dát u konsolidace půjček pozor?
Jako vždy, důležité je porovnat si dostatečné množství nabídek, prostudovat parametry a podmínky a přečíst si pozorně úvěrovou smlouvu. Jak již bylo řečeno výše, konsolidace půjček je často velmi dobrým způsobem, jak snižít měsíční splátku, ale nemusí tomu tak být vždy a spojení půjček se nemusí automaticky vyplatit každému. Pokud si nevíte rady, můžete si přečíst zkušenosti ostatních klientů, prostudovat materiály dostupné na webu, nebo se případně obrátit na finančního poradce.
Co když nebudu moci splácet?
Všichni poskytovatelé konsolidací a refinancování jsou na tuto možnost samozřejmě připraveni. Někteří nabízejí možnost odkladu splátek nebo alespoň jejich snížení (až o 50 %). Většina bank také pro tuto situaci nabízí různá pojištění (ta přitom nemusí být vůbec drahá, často se jedná pouze o 5 až 10 % měsíční splátky). Jako vždy ale platí, že je takovou situaci velmi důležité řešit ihned a nic nezatajovat.
Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké půjčky?
Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.

Nejnovější články v kategorii půjčky

Aktuality ze světa bankovních a nebankovních úvěrů

Srovnání konsolidace půjček

Konsolidace půjček může být řešením v situaci, kdy máte více různých závazků a cítíte, že vás jejich splácení značně finančně zatěžuje. Konsolidací se v tomto případě rozumí spojení více půjček v jednu - novou. Prakticky to funguje tak, že vybraný poskytovatel úvěru splatí všechny vaše stávající závazky a vy následně už splácíte pouze jemu. Konsolidace půjček jsou tedy specifickým druhem úvěru, který nabízí většina českých bank i některé nebankovní společností. Nejedná se ale o to samé, jako je „refinancování“, se kterým se setkáte zejména v souvislosti s hypotéčními úvěry. Refinancováním se totiž rozumí změna parametrů pouze jednoho úvěru, zatímco u konsolidace se jich vždy spojuje více najednou. Na portále OKfin.cz naleznete srovnání úrokových sazeb všech českých bank, jednoduše si tak můžete porovnat výhodnost jejich nabídek a v případě zájmu nezávazně zažádat o konsolidaci online.

Spojením půjček, kontokorentu a leasingů ušetříte

Cílem konsolidace je snížit měsíční splátku a zpřehlednit finanční situaci. Tím, že namísto více závazků budete splácet pouze jeden, můžete každý měsíc ušetřit i několik tisíc korun. Záleží na tom, jak si konsolidaci nastavíte. U nového poskytovatele úvěru si totiž můžete vyjednat nové parametry. Můžete tak splácet víc a dluhu se zbavit rychleji, anebo splácet méně po delší dobu. Obecně přitom platí, že čím více různých produktů konsolidujete, tím více můžete ušetřit. Platí to zejména ve chvíli, kdy konsolidujete méně výhodné nebankovní půjčky, nebo kreditní karty. Kromě toho lze konsolidovat také kontokorent a často také leasing na automobil. Konsolidace půjček však není řešením v situaci, kdybyste už některý ze závazků řádně nespláceli, není tak únikem v situaci, kdy máte problémy, ale potenciálním řešení v momentě, kdy chcete ušetřit.

Čím více dluhů sloučíte, tím víc můžete ušetřit

Spojení půjček je možné vyřídit také online, ale s ohledem na složitost celého procesu to nejde tak rychle, jako například cestovní pojištění. Bance, (případě, že by ona měl být tím, kdo vaše dluhy splatí) musíte doložit smlouvy, splátkové kalendáře a potvrzení o již provedených platbách ke všem konsolidovaným závazkům. Ne vždy je ale banka tím, kdo dluhy splatí, někdy to funguje tak, že banka pouze poskytne peníze a splacení bude na vás. Ať tak nebo tak, zajímejte se o to, jaký úrok bude mít nový úvěr, výši RPSN, dobu splácení, výši měsíční splátky i celkovou splatnou částku. Počítejte také s tím, že u konsolidací se velmi často stekáte s poplatky za vyřízení a poskytnutí úvěru.

Sloučení půjček se nemusí vyplatit úplně vždy

Dobré je také vědět, že spojení půjček neznamená automatickou úsporu. Většinou to tak bývá, ale 100% pravidlem to není, záleží především na množství jednotlivých závazků a konkrétních podmínkách jejich splácení. Může se tak stát, že konsolidovaný úvěr sice bude mít výrazně nižší měsíční splátku, ale zároveň jej budete splácet mnohem déle a přeplatíte víc. Rozhodně se tedy vyplatí dobře počítat a porovnávat nabídky jednotlivých bank. Čím více závazků konsolidujete, tím lépe. Většina bank totiž neomezuje množství, ale pouze celkový součet těchto půjček (často to bývá hranice 1 000 000 Kč).

Důležité stránky