Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Refinancováním půjček může ušetřit peníze, třeba na vyšší zálohy za energie

Publikováno 13. 12. 2022 v kategorii Půjčky

Současné zdražování energií nepřidává na jistotě asi nikomu z nás. Nejvíce ohroženi jsou ti, kdo čerpají nějaké půjčky, protože i spousta úrokových sazeb, například u hypoték šla nahoru. Díky tomu se řada jedinců a rodin dostává do existenčních problémů. I v takové situaci však existují jistá řešení, která vám mohou finančně pomoci. Třeba tak, abyste ušetřili na drahé energie.

Vyzkoušejte refinancování půjček

Tím řešením je refinancování půjček a úvěrů. Tento proces v poslední době získává na své oblibě. Pojďme si nejprve prozradit, co to vlastně refinancování je a kde se s ním můžete setkat.

 • Náhrada staré půjčky novým úvěrem
 • Službu nabízí bankovní i nebankovní společnosti

K refinancování půjčky obvykle dochází v okamžiku, kdy váš starý a před mnoha lety uzavřený úvěr není tak výhodný, jak by se mohlo zdát. Proto je dobré oslovit poskytovatele těchto služeb a nechat si navrhnout řešení. V rámci refinancování za vás budoucí poskytovatel nové půjčky uhradí staré závazky a vy budete ty nové splácet právě jemu. Z logiky věci jasně vyplývá, že cílem refinancování je snížení nákladů na splátky, čehož lze mnohdy dosáhnout.

Průzkum refinancování půjček

Refinancování se týká různých typů úvěrových produktů. Jsou to spotřebitelské půjčky, nebankovní půjčky, ale také hypotéční úvěry a mnohé další. Veřejné průzkumy z pohlední doby celkem jasně prokázaly, že refinancování není až zase takovým tabu, jak by se mohlo zdát.

 • 88 % slyšelo o pojmu refinancování
 • 32 % lidí ho někdy využilo
 • Každý třetí dlužník z oslovených si půjčku převedl už alespoň dvakrát

Ne nadarmo se říká, jak jednou přijdete na chuť refinancování půjček, budete ho využívat pravidelně. A není se čemu divit. Jen málokdo chce platit více, než musí. Průměrná úspora u asi dvou tisíc oslovených byla kolem 2 000 Kč až 7 000 Kč za rok. Někteří ušetřili přes 11 000 Kč, a to už není zanedbatelná částka.

Co ovlivňuje výhodnost refinancování půjčky?

Nyní si musíte říkat, že prostřednictvím refinancování půjček může ušetřit v podstatě kdokoliv. Opak je však pravdou. Míru úspory ovlivňuje hned několik faktorů. Tím prvním je výhodnější úroková sazba u jiného poskytovatele úvěrů. Když takový produkt najdete, máte z poloviny vyhráno. Myslet totiž musíte i na svoji původní smlouvu. A to především na sankční poplatky, které mohou být spojeny s předčasným uhrazením dluhu. Obvykle ale bývá zvykem, že nově oslovený poskytovatel půjček vhodný pro vaše refinancování provede výpočet na základě těchto údajů a předloží vám, zda se celý proces vyplatí, popřípadě o kolik. Výši nových splátek pak můžete ovlivnit řadou ostatních faktorů.

 • Délka splatnosti
 • Možnost půjčit si další peníze navíc

Využijte refinancování úvěrů online

Jednou věcí je vědět, že refinancování půjček existuje, tou druhé je pak přijít na to, kde získáte to nejvýhodnější refinancování na trhu. K tomu vám pochopitelně dopomohou nejrůznější kalkulačky na internetu. Proč ostatně obcházet banky a pobočky nebankovních poskytovatelů a ztrácet čas s jejich oslovováním? S pomocí internetové kalkulačky během okamžiku zjistíte, kdo vám nabídne nejlepší splátkové podmínky. Prostřednictvím online formuláře ho pak můžete oslovit a dořešit zbývající administrativní náležitosti. Je nezpochybnitelné, že refinancování starých půjček vám obvykle přinese patřičné úspory. A právě tyto peníze vám mohou pomoci přežít tuto nevlídnou dobu spojenou s předraženými energiemi.

 • Refinancováním půjček může ušetřit peníze, třeba na vyšší zálohy za energie
 • Autor článku:
 • Publikováno: 13. 12. 2022
 • Kategorie: Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout