Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Dálniční známky 2020 – kompletní přehled, ceny, platnost a další potřebné informace

Publikováno 4. 10. 2019 v kategorii Novinky, Pojištění

Bez ohledu na mizernou kvalitu českých silnic a dálnic, také v příštím roce 2020 bude pro provoz na vybraných úsecích pro motorová vozidla vyžadována dálniční známka. Oproti předchozímu roku se nic moc nemění, skutečná revoluce v podobě elektronických dálničních známek se totiž připravuje až na rok 2021.

Jak vypadají nové známky pro rok 2020?

V příštím roce se čeští řidiči budou setkávat se třemi novými vzhledy dálničních známek. Roční kupon bude kulatý červený, kupon s platností 30 dnů bude fialový a 10 denní kupon obsahuje žlutý trojúhelník. Dálniční známku musí mít všechna vozidla do 3500 kg, motocykly dálniční známku mít nemusí. Dálniční známka se klasicky vylepuje na čelní sklo, místa pro přesné umístění jsou vždy vyobrazena na zadní straně známky. Zpoplatněným úsekem jsou prakticky všechny dálnice a silnice pro motrová vozidla označená příslušnou dopravní značkou. Po zakoupení dálniční známky nezapomeňte na známku i kontolní kupon propiskou, nebo fixem napsat SPZ.

Dálniční známky 2020 - ukázka kuponů

Kolik stojí dálniční známka na rok 2020?

Platnost Cena
Roční platnost 1 500 Kč
Měsíční platnost 440 Kč
10 denní platnost 310 Kč

Platnost desetidenní a měsíční se vyznačuje proštípnutím patřičných kolonek.

Platnost roční dálniční známky

Dálniční známka 2020 platí od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2021. S ohledem na cenu je dobré vědět, že platnost je vždy omezená tímto časovým rámcem a pokud si tedy například koupíte dálniční známku až v létě, bude její platnost končit tak jako tak nakonci ledna následujícího roku.

Kdo kontroluje platnost a jaké hrozí pokuty?

Právo kontrolovat vylepení dálniční známky náleží všem hlídkám Policie České republiky a příslušníkům Celní správy. Řidič je vždy povinný uposlechnout výzvu k zastavení a prokázání totožnosti. V případě, že máte na své autě neplatnou, nebo nevylepenou dálniční známku, hrozí bloková pokuta až ve výši 5000 Kč, ve správním řízení však až 100 000 Kč. Pokuta hrozí také za neodstranění staré (neplatné) dálniční známky.

  • Dálniční známky 2020 – kompletní přehled, ceny, platnost a další potřebné informace
  • Autor článku:
  • Publikováno: 4. 10. 2019
  • Kategorie: Novinky, Pojištění
  • Štítky:


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout