Porovnání nabídek všech dodavatelů

Čísla mluví ze vše, podívejte se na možné úspory

Jedna dospělá osoba
1 osoba - 2500 kWh
13 770 Kč
15 050 Kč
Úspora 1 280 Kč
Manželský pár
2 osoby - 3500 kWh
19 226 Kč
17 581 Kč
Úspora 1 646 Kč
Rodina s jedním dítětem
Malá rodina - 5000 kWh
26 601 Kč
24 680 Kč
Úspora 1 921 Kč
Rodina se dvěma dětmi
Velká rodina - 8000 kWh
41 351 Kč
38 878 Kč
Úspora 2 473 Kč

Proč srovnávat ceny elektřiny online?

Každý region má trochu jiné ceny, my vám najdeme ty nejlepší

  • Srovnáním nabídek cen elektřiny od více dodavatelů ušetříte i tisíce korun ročně
  • Ihned po vyplnění jednoduchého formuláře vidíte konkrétní nabídky dodavatelů
  • Snadno můžete najít i neveřejné a akční nabídky pro ještě větší úsporu
  • Všechny uvedené nabídky jsou aktuální a přesné, to vám garantujeme!
  • Na vás je pouze podpis smlouvy, vše ostatní už zařídí zprostředkovatel

Porovnat nabídky dodavatelů

Změna dodavatele elektřiny není složitá

Stačí podepsat smlouvu s novým dodavatelem, víc řešit nemusíte…

Odběr kWh Běžná cena Naše cena Vaše úspora
1 000 kWh 6 649 Kč 5 791 Kč 954 Kč
5 000 kWh 23 396 Kč 20 771 Kč 2 605 Kč
10 000 kWh 44 285 Kč 39 496 Kč 4 789 Kč
20 000 kWh 86 104 Kč 76 947 Kč 9 157 Kč
100 000 kWh 380 369 Kč 336 267 Kč 44 102 Kč

Porovnat nabídky dodavatelů


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Jaká je cena elektřiny v roce 2024?
V roce 2019 cena elektřiny i plynu u většiny dodavatelů mírně rostla, stejně tak jako o rok dříve. Naopak v roce 2017 docházelo ke zlevnění elektřiny díky snížení ceny za neregulovanou složku.
Jak si porovnat nabídky dodavatelů?
Jednoduše vyplňte kalkulačku, stačí zadat pár základních informací. Nejdůležitějšími parametry přitom je vaše bydliště (ceny dodavatelů se liší podle lokalit) a výši současné spotřeby elektřiny v kWh – pokud ji neznáte, vyplňte alespoň přibližnou velikost vašeho domova a počet jeho obyvatel.
Jak probíhá změna dodavatele?
Po dokončení online žádosti obdržíte na email kompletní dokumentaci a přehledně rozepsané kroky, které je třeba učinit. K dispozici vám jsou také profesionálové, kteří následně celý proces převodu zařídí.
Kdy je nejlepší doba na změnu dodavatele?
Změnu dodavatele elektřiny můžete provést kdykoliv během celého roku. Nezapomínejte ale na obvyklou výpovědní lhůtou u stávajícího dodavatele. Poud používáte elektřinu na vytápění, změnu proveďte ideální před další topnou sezónu - tj. v létě.
Mohu najednou porovnat dodavatele elektřiny i plynu?
To bohužel možné není, vždy je potřeba porovnat samostatně každý produkt, výpočty cen se totiž liší. Kalkulačku pro srovnání ceny plynu naleznete také na našem webu.
Je změna dodavatele elektřiny to samé jako přepis?
Ne, není. Přepisem se rozumí změna majitele odběrného místa, nejčastěji k ní dochází v důsledku prodeje nemovitosti. Nový majitel tedy nemusí uzavírat novou smlouvu o dodávce elektřiny, ale pouze se upraví smlouva a dodávky pokračují. Doba přepisu je maximálně 30 dní. Při prodeji je samozřejmě nutné opsat a oboustranně podepsat současné stavy měřáků.
Kolik stojí změna dodavatele?
Celý proces je naprosto zdarma.
Musím při změně dodavatele vyměnit měřák?
Ne, nemusíte. Změna dodavatele probíhá formálně na papíře. Celá přenosová soustava i měřáky se tedy nijak nemění, majitelem je totiž distributor, kdežto vy měníte pouze Dodavatele. Demontáži a výměně měřáků se tedy samozřejmě vyhnete.
Jak často se mění cena elektřiny?
Ceny elektřiny se mění neustále, mění se přitom cena dodávky, nikoliv cena za distribuci, ta se mění pouze jedenkrát do roka – a sice vždy k 1. lednu. Výjimkou mohou být takzvané fixní, nebo garantované ceny. V takovém případě se ceny nemění po dobu uvedenou ve smlouvě.
Je malý dodavatel rizikový? Co když zkrachuje?
Nic dramatického se naštěstí v takovém případě neděje. Ze zákona musí mít každý dodavatel složenou jistinu, která je v poměru k počtu evidovaných odběrných míst. I v případě krachu daného dodavatele tak bez elektřiny nezůstanete. Automaticky dojde k převodu vaší smlouvy k některému z hlavních dodavatelů (tj. ČEZ, EON, PRE) a následně máte 3 měsíce na to, abyste si vybrali nového dodavatele.
Je distributor totéž co dodavatel?
Ne, není. Dodavatelem se rozumí licencovaná společnost od níž nakupujete koncovou silovou elektřinu, změnu dodavatele můžete libovolně provést. Distributorem se rozumí společnost, která provozuje celou soustavu a zajišťuje tak přenos elektřiny z elektrárny až k vám domů. Narozdíl od dodavatele, distributora změnit nemůžete, je dán lokalitou v níž se nacházíte.

Porovnat nabídky dodavatelů


Nejnovější články v kategorii elektřina

Aktuality ze světa dodavatelů elektřiny a energií

Nejlevnější elektřina 2024

Objev elektřiny je bezesporu jedním z největších objevů lidstva, v dnešní době si bez ní nedokážeme představit fungování naší společnosti. Je až s podivem, jak moc jsme na dodávce elektřiny denodenně závislí. I krátkodobá odstávka dodávek proudu nám velmi rychle ukáže, na co všechno ho využíváme a jak samozřejmé pro nás je stisknout vypínač na zdi a rozsvítit v místnosti. Ceny elektřiny se každoročně mění a mění se i v závislosti na lokalitě odběratele. Pokud využijete naše srovnání elektřiny a bydlíte třeba v Praze, dostanete jinou nabídku, než váš kamarád z Jihlavy. My vám ale v našem srovnávači elektřiny pomůžeme najít tu nejlevnější nabídku, ať už bydlíte kdekoliv.

Důležité stránky