Srovnání cen plynu různých dodavatelů

Spousta dodavatelů a ještě více tarifů. S námi se ale zorientujete rychle…

Jedna dospělá osoba
1 osoba - 5 000 kWh
12 276 Kč
8 119 Kč
Úspora 4 158 Kč
Manželský pár
2 osoby - 18 000 kWh
31 800 Kč
24 428 Kč
Úspora 7 372 Kč
Rodina s jedním dítětem
Malá rodina - 35 000 kWh
56 399 Kč
44 769 Kč
Úspora 11 630 Kč
Rodina se dvěma dětmi
Velká rodina - 40 000 kWh
64 730 Kč
48 620 Kč
Úspora 16 110 Kč

Proč se vyplat srovnat nabídky dodavatelů?

Změnou dodavatele plynu můžete ušetřit tisíce korun ročně

  • Srovnáním nabídek cen plynu od více dodavatelů ušetříte i tisíce korun ročně
  • Ihned po vyplnění jednoduchého formuláře vidíte konkrétní nabídky dodavatelů
  • Snadno najdete také neveřejné a akční nabídky pro ještě větší úsporu
  • Všechny uvedené nabídky jsou aktuální a přesné, to vám garantujeme!
  • Na vás je pouze podpis nové smlouvy, vše ostatní už zařídíme my

Porovnat nabídky dodavatelů

Příklad úspory na plynu

Topíte plynem a na plynu také vaříte? Pak pravděpodobně ušetříte nejvíc

Odběr Kwh Běžná cena Naše cena Vaše úspora
1 000 Kwh 3 444 Kč 2 773 Kč 671 Kč
5 000 Kwh 9 416 Kč 7 584 Kč 1 832 Kč
10 000 Kwh 16 094 Kč 13 452 Kč 2 642 Kč
20 000 Kwh 28 799 Kč 24 400 Kč 4 399 Kč
100 000 Kwh 125 005 Kč 103 549 Kč 21 456 Kč

Porovnat nabídky dodavatelů


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Jak mohu srovnat ceny plynu přes internet?
Snadno, stačí vyplnit formulář a ihned vidíte konkrétní nabídky všech hlavních dodavatelů plynu na našem trhu. Pro vyplnění formuláře přitom potřebujete pouze několik základních informací, jako je lokalita (cena plynu se totiž liší v závislosti na místě bydliště) a současné spotřebě (připravte si tedy k ruce vaše poslední vyúčtování), pokud spotřebu neznáte nevadí, operátor vám pomůže s doplněním podle velikosti domu.
Co potřebuji k porovnání cen plynu?
Postačí vám starší vyúčtování a pár základních informací.
Kolik mě změna dodavatele plynu bude stát?
Nic. Použití našich stránek, porovnání nabídek i změna dodavatele jsou zdarma.
Kolik MWh odpovídá 1 m3 plynu?
Zatímco dodavatelé uvádí MWh, měřáky počítají svou hodnotu v metrech krychlových. Jak se v tom vyznat? Nejjednodušší bude pamatovat si, že 1 m3 = 10,55 kWh = 0,01 MWh (přibližně).
Kolik mohu ušetřit?
Faktorů, které ovlivňují výslednou cenu plynu je mnoho. Záleží například na tom kdy bydlíte, jakého máte aktuálně dodavatele, zda-li plyn používáte jen na topení nebo třeba i na vaření. Roční úspora běžné domácnosti může být několik tisíc korun. Změna dodavatele přitom v podstatě nic nestojí a vyplatí se.
Mohu si rovnout porovnat i ceny elektřiny?
Samozřejmě, že můžete. Nelze to však provést v rámci jednoho srovnání, algoritmy výpočet se totiž u obou komodit liší. Kalkulačku pro srovnání dodavatelů elektřiny proto naleznete zde.
Jaké jsou regulované a neregulované složky ceny plynu?
Regulované složky stanovuje Energetický regulační úřad vždy ke konci kalendářního roku na období roku následujícího. Mezi regulované složky patří cena za přepravu plynu, cena za distribuci plynu a cena za služby operátora trhu. Neregulovanou složkou jsou cena za odebranou komoditu, cena za obchod, marže distributora.
Co se stane, pokud můj dodavatel zkrachuje?
Z pohledu vás, jakožto zákazníka nic dramatického. Energetické společnosti mají pro tento případ složenou jistinu (dle počtu doběratelů). I v případě krachu ze zákona nehrozí, že byste zůstali bez dodávek plynu. Automaticky si vás tedy přebere Dodavatel RWE, EON nebo Pražská plynárenská, ti mají povinnost Vám v takovém případě dodávat po dobu nejdéle 6 měsíců plyn za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Nemusíte se tedy bát uzavřít smlouvu i s malým dodavatelem.

Porovnat nabídky dodavatelů


Nejnovější články v kategorii plyn

Aktuality ze světa dodavatelů plynu a energií

Srovnání cen plynu pro domácnost

Na českém trhu je mezi dodavateli plynu poměrně plno, situace by se dala popsat tak, že trh je rozdělen mezi několik velkých společností (například ČEZ, EON, RWE) a řadu menších dodavatelů. Každý z těchto dodavatelů plynu má přitom hned několik různých tarifů, v součtu se tak jedná rázem o desítky variant a kombinací a to pro laika musí být - a je - nepřehledné a matoucí. Hlavním kriteriém je totiž pro většinu z nás pouze cena, chceme jednoduše nejlevnější plyn a pokud možné hned. Jak se ale v také nabídce zorientovat? My vám s tím rádi pomůžeme, nabízíme totiž srovnávač, který vám odprezentuje všech aktuální nabídky cen včetně akčních slev. Garantujeme vám, že se jedná o aktuální a nejlepší možné ceny na trhu.

Srovnání cen plynu bez osobních údajů

V našem srovnávači uvedete pouze několik základní informací o vás a bydlišti. Žádné další osobní údaje po vás chtít nebudeme. Nadruhou stranu, bez těch základních by to také nešlo. Ceny plynu se totiž v rámci republiky dost výrazně liší. Jinou cenu za plyn zaplatíte, pokud bydlíte na vesnici v jižních Čechách a jinou ve velkém městě, jako je třeba Liberec. Ať tak, nebo tak. Díky našim stránkám si vždy dokážete vybrat nejlevnější možnost a v případě zájmu vybranou smlouvu také předjednáte s vybraným zprostředkovatelem. V každou chvíli vám navíc bude k dispozici specialista, který vám zodpoví každý dotaz a pomůže s celým procesem převodu smlouvy na plyn pod jiného dodavatele. Uvidíte, že to není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Úspora, která z převodu můžu plynout totiž nemusí být vůbec zandebatelná. U běžné čtyřčlenné rodiny, který plynem ve svém malém domku nejen topí, ale i vaří se může snadno jednat o vyšší tisíce korun ročně – a to už za těch pár minut na srovnávačem jistě stojí.

Důležité stránky