Havarijní pojištění online

Nemáte moc času? Nevadí, tohle totiž stihnete velmi rychle…

Vyplňte nezávaznou poptávku
Vyplňte nezávaznou poptávku
Stačí zadat základní informace o vozidle, mějte po ruce „techničák“
Porovnejte si nabídky
Porovnejte si nabídky
Prohlédněte si konkrétní nabídky a ceny jednotlivých pojištoven
Vyberte si nejlepší pojištění
Vyberte si nejlepší pojištění
Potvrďte zájem o nejlepší vybranou nabídku pojištění vašeho vozidla
Papírování nechat na nás
Papírování hodťe za hlavu
Pojišťovací specialista za váš zařídí veškeré papírování s tím spojené

Spočítat cenu havarijního pojištění

Jaká rizika kryje havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je skvělým doplněním povinného ručení

  • Škody, které si sami způsobíte na vlastním vozidle (nehoda apod.)
  • Zničení či poškození v důsledku živelné události (kroupy, povodně apod.)
  • Odcizení vozidla, zničení či poškozením vlivem vandalismu

Co havarijní pojištění naopak nekryje?

  • Škody, které způsobíte na cizím autě či majetku
  • Trvalé zdravotní následky jiných účastníků nehody
  • Škody na svodidlech, plotech a budovách

Příklady havarijního pojištění vozidel

Levnější havarijní pojištění, ušetřete až 75 % z běžné ceny

Škoda Octavia III. 2014 1.6 TDI
Škoda Octavia III. 2014 1.6 TDI
Cena pojištění: 13 764 Kč
4 826 Kč ročně
Úspora 8 937 Kč
Škoda Fabia II. 2018 1.2 HTP
Škoda Fabia II. 2018 1.2 HTP
Cena pojištění: 10 286 Kč
4 688 Kč ročně
Úspora 5 618 Kč
Ford Focus 2012 1.6 TDCI
Ford Focus 2012 1.6 TDCI
Cena pojištění: 12 169 Kč
7 206 Kč ročně
Úspora 4 963 Kč
Hyundai i30 2013 1.6 CRDI
Hyundai i30 2013 1.6 CRDI
Cena pojištění: 11 994 Kč
3 285 Kč ročně
Úspora 8 709 Kč

Spočítat cenu havarijního pojištění


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Co je havarijní pojištění a je povinné?
Havarijní pojištění je pojišťovacím produktem, který (narozdíl od povinného ručení) kryje škody na vašem vlastním vozidle. Zatímco u povinného ručení za vás pojišťovna v případě zaviněné nehody vyplatí peníze poškozené straně, opravy svého vozu si už zaplatíte sami. Pokud však budete mít uzavřené i havarijní pojištění, škodu uhradí pojišťovna. Havarijní pojištění není povinné, narozdíl právě od zmíněného povinného ručení.
Jaké škody havarijní pojištění kryje a jaké ne?
Náhrada z havarijního pojištění vám kryje škody na vlastním vozidle způsobené dopravní nehodou, odcizení vozidla, zničení či poškození v důsledku vandalismu a zničení či poškození v důsledku živelné události. Naopak nekryje škody třetím stranám a trvalé zdravotní následky jiných účastníků nehody.
Kdy se havarijní pojištění vozidla vyplatí?
Pojistit si vlastní škody na vozidle se vyplatí zejména u novějších a dražších vozů. Obvyklou hranicí, kdy se pojištění vyplatí je do stáří 5 až 6 let, u drahých vozů to ale může být i o něco víc. Některé pojišťovny stanovují horní hranici na stáří vozidla (např. 10 let). Hlavním parametrem pro výpočet ceny pojistného je aktuální cena vozidla.
Co si pojistit u nového a co u ojetého vozu?
Rozhodnutí je samozřejmě vás a záleží na konkrétní kalkulaci, ale obvykle majitelům nových a dražších vozů se vyplatí spíš komplexnější pojištění, které kryje i živelní události, vandalismus a krádež. U ojetého vozu pak výhodněji vychází pouze takové kombinace, které majitel vnímá jako pravděpodobnější (např. u auta zaparkovaného v garáži je nižší riziko krádeže a tudíž se takové připojištění nemusí vyplatit).
Jak probíhá náhrada škody?
Pojišťovny obvykle aplikují pojistné plnění ve výši, která odpovídá „účelně vynaloženým nákladům“ na opravu vozidla a to až do výše obvyklé ceny vozidla bezprostředně před pojistnou událostí. U pojistného plnění obvykle převažují škody parciální, kdy se vozidlo opravuje právě s náhradními díly v nových cenách v autorizovaném servisu.
Vyplatí se opravit čelní sklo z havarijního pojištění?
Záleží na typu, stáří vozu a ceně náhradnío dílu. To platí nejen o čelním sklu, ale i dalších nehodách malého rozsahu. Každé havarijní pojištění má totiž sjednanou i tzv. spoluúčast. Obvykle to bývá 5% a min. 5000 Kč nebo 10 % a min. 10 000 Kč. Pojišťovna hradí až rozdíl nad tuto hranici.
Jak ušetřit na pojistném?
Pojistěte s především na rizika, která vám reálně hrozí. U nového vozu hledejte spíše komplexnější pojištění, u starších naopak vybírejte pojištění pouze pro reálná rizika. Pojistnou smlouvu hlídejte a pravidelně aktualizujte. Úsporu získáte, pokud havarijní pojištění uzavřete společně s povinným ručením. Využijte online srovnávače havarijního pojištění a porovnejte si více nabídek mezi sebou.
Co potřebuji k výpočtu ceny pojištění?
Malý technický průkaz, velký technický průkaz a případně stávající smlouvu o havarijním pojištění.
Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké pojištění?
Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.

Spočítat cenu havarijního pojištění


Nejnovější články v kategorii havarijní pojištění

Aktuality ze světa havarijního pojištění vozidel

Havarijní pojištění vozidel – Srovnání cen 2024

Havarijní pojištění kryje škody, které si sami způsobíte na vlastním vozidle vlivem nehody, ale obvykle také škody plynoucí z vandalismu, krádeže vozu či přírodní živly. Pokud máte novější a dražší vůz, vyplatí se vám zvolit právě komplexnější variantu pojištění, která kryje většinu možných rizik (často je takový produkt pojmenován jako All Risk), taková pojistka je pochopitelně dražší, ale vyjde levněji, než opravy z vlastní kapsy. Pokud máte starší ojetý vůz, vyplatí se spíše vybírat z možných variant připojištění a zvolit si pouze ta největší rizika, která vám reálně hrozí. Pokud tak například parkujete za plotem u domu, riziko krádeže je menší, než na ulici přes panelákem. Obecně se dá říci, že havarijní pojištění se vyplatí většině řidičů u vozů do 6 let stáří.

Nejlevnější havarijní pojištění

Nejlevnější nabídku havarijního pojištění si můžete sami spočítat – třeba v našem srovnávači cen www.okfin.cz. Celkovou cenu pojištění určuje především aktuální cena daného vozidla. Vzhledem k tomu, že cena náhradních dílu (naprostá většina nehod vyplácených z havarijního pojištění se řeší opravou a výměnou za nové díly v servisu) klesá pomaleji, než cena vozidla jako takového, klesá pomaleji i cena pojištění s ohledem na stáří vozu. Vybrat nejlevnější havarijní pojištění vozidla tak nemusí být snadné, nabídek a parametrů ovlivňujících cenu je celá řada. Na našich stránkách můžete velmi jednoduše srovnávat havarijní pojištění nejen podle ceny, ale i jednotlivých připojištění a rizik. Snadno si také přes internet sjednáte pojistku vozidla, třeba z pohodlí domova.

Úspora až 70 % na havarijním pojištění vozidla?

Ano, i to je možné. Online srovnávač totiž kalkuluje nabídku naprosté většiny pojišťoven na českém trhu a umí přitom započítávat i sazby pojišťoven včetně časově omezených akcí a bonusů. Do kalkulačky tak jednoduše zadáte informace o vašem vozidle (mějte pro tento účel po ruce připraven malý i velký technický průkaz) a základní konktaktní údaje. Po odeslání uvidíte konkrétní nabídky pojišťoven. Sami si je můžete dále porovnat a zvolit si nejvýhodnější nabídku. Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem či poradit, můžete se obrátit na telefonickou podporu licencovaných zprostředkovatelů a vyškolených specialistů. Rádi vám pomohou nejen s finálním výběrem ale provedou vás rovněž celým procesem online sjednání havarijního pojištění.

Důležité stránky