Pojištění nemovitosti se slevou až 30 %

Spěte klidně, váš majetek pojistíte za nejlepších podmínek přes internet

Vyplňte nezávaznou poptávku
Vyplňte nezávaznou poptávku
Stačí zadat základní informace o vás a pojišťované nemovitosti
Porovnejte si nabídky
Porovnejte si nabídky
Prohlédněte si konkrétní nabídky a ceny jednotlivých pojištoven
Vyberte si nejlepší pojištění
Vyberte si nejlepší pojištění
Potvrďte zájem o nejlepší vybranou nabídku pojištění nemovitosti
Papírování nechat na nás
Papírování hodťe za hlavu
Licencovaný zprostředkovatel pojištění za váš zařídí vše ostatní

Proč sjednat pojištění majetku online

Dobré důvody, proč svou nemovitosti pojistit přes internet

  • Získáte kompletní ochranu proti živlům, povodním, záplavám, vykradení i vanadalům
  • Ušetříte si několik hodin hledání – u nás máte všechny nabídky na jednom místě
  • Dostanete se také k neveřejným nabídkám a časově omezeným akcím a ušetříte
  • Online vyberte a sjednáte pojištění nemovitosti včetně jejího vnitřního vybavení
  • Nemusíte si dělat hlavu s papírováním, pojišťovací specialista to vyřeší za vás

Spočítat cenu pojištění nemovitosti

Spočítejte si pojištění vaší nemovitosti

Kvalitní pojištění ochraní váš dům, byt, chatu i chalupu…

Příklady úspor na povinném ručení za osobní vozidlo

Pojištění nemovitosti ochrání váš byt, dům, chatu i chalupu. Zahrnuje však i pojištění garáže, sklepů či jiné vedlejší budovy na pozemku. Kvalitní pojištění nemovitosti v sobě zahrnuje konstrukci budovy a její stavební součásti (okna, dveře, okapy, oplocení apod.). Pozemek však není součástí pojištění.

Nebojte se požáru ani blesků…

Pojištění v sobě zahrnuje živelná rizika. Požár, přímý i nepřímý úder blesku, vodu z potrubí, vichřici, ale třeba i pád letadla. Volitelnou možností je také pojištění proti povodni a záplavě (ne, není to totéž), vandalismu či odcizení stavebních součástí. Pokud si chcete pojistit také samotné vybavení bytu, vybírejte z nabídek pojištění domácnosti, které je vhodným doplňkem.


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?
Velkou chybou by bylo považovat obě varianty pojištění za totéž. Je mezi nimi totiž zásadní rozdíl! Zatímco pojištění nemovitosti chrání pevnou stavbu a její součásti, tak pojištění domácnosti chrání samotné vnitřní vybavení bytu (například nábytek, elektronika, kuchyňská linka). Zjednodušeně by se dalo říct, že pokud hypoteticky obrátíte dům vzhůru nohama, tak vše co se vysype je vybavení domácnosti a to co zůstane je samotná nemovitost.
Co všechno „kryje“ pojištění nemovitosti?
Záleží na konkrétních podmínkách pojistné smlouvy. Zpravidla však bývají zahrnuty živelná rizika (požár, úder blesku, vichřice, přepětí, výbuch, voda z potrubí, zemětřesení, ale i třeba pád letadla). Volitelnou možno obvykle bývá povodeň a záplava, vandalismus či pojištění odpovědnosti s držby nemovitosti (situace, kdy by například pád omítky zranil nebo poškodil majetek třetí osoby).
Co všechno ochrání pojištění nemovitosti?
Pojištění nemovitosti zpravidla chrání samotnou budovu. Myšleny tím jsou například zdi, vnitřní omítky, střechy či okna. A rovněž stavby, které s budovou sousedí na pozemku (např. garáž), ale zrovna tak plot, bazén či skleník. Naopak součástí pojištění není pozemek na němž stavby stojí. Pokud chcete ochránit i vybavení a majetek v domácnosti, pak se podívejte na nabídku pojištění domácnosti.
Jaká je výše plnění v případě škodní události?
Pokud se vám stane škoda pojišťovna uhradí pojistné plnění do maximální výše pojistné částky (pozor si dejte na takzvazné podpojištění, viz dále), respektive skutečné ceny nemovitosti.
Jaký je rozdíl mezi obecnou, časovou a novou cenou?
Každou nemovitost můžete pojistit na „novou cenu“. Při škodní události dostanete od pojišťovny plnění ve výši odpovídajícím nákladům na znovupostavení nové nemovitosti. Případně „obecnou cenu“, pak plnění odpovídá ceně, kterou byste dostali při prodeji nemovitosti v daném čase a místě. A konečně „časovou cenu“, u té je v případě plnění vyplacena taková částka, která odpovídá ceně na postavení nemovitosti, ale je ponížena o stupeň opotřebení.
Jaký je rozdíl mezi obytnou, zastavěnou a podlahovou plochou?
Zastavěnou plochu určují rozměry vnějšího půdorysu objektu. Obytnou plochou se rozumí plocha ve které se běžně pobývá, tedy vnitřní místnosti jako je obývák, kuchyně, koupelna atd. Podlahová plocha k obytné ploše přidává ještě vnější nebytové prostory jako je sklep, garáž či balkon.
Jak určit pojistnou částku u nemovitosti?
Pojistnou částku byste měli nastavit tak, aby odpovídala ceně za kterou by bylo možné postavit srovnatelnou nemovitost, případně částku, kterou byste dostali při prodeji v daném čase a místě. Obě částky se přitom poníží o cenu pozemku, který se do částky nezapočítává.
Co je „podpojištění“ a „přepojištění“?
'Podpojištěním se rozumí situace, když je pojistná částka na nemovitost nižší, než její hodnota. To je probém v situaci kdy by došlo k pojistnému plnění, pojišťovna vám zaplatí pouze poměrnou část škody a vy budete tratit. Naopak u přepojištění sice nehrozí vliv na pojistné plnění (pojišťovna nikdy nezaplatí víc, než je tabulková cena nemovitosti), ale zbytečně vám to navýší splátku za pojištění nemovitosti.
Je možné pojistit i nemovitost, která je teprve ve výstavbě?
Ano, možné to je. Pojistná částka se v takovém případě stanoví podle předpokládané hodnoty po dokončení stavby. Do smlouvy se namísto adresy uvede parcelní číslo. Po dokončení stavby se pojistná smlouva patřičně zaktualizuje.
Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké pojištění?
Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.

Spočítat cenu pojištění nemovitosti


Nejnovější články v kategorii pojištění

Aktuality ze světa pojištění majetku i vašeho života

Pojištění nemovitosti se slevou až 30 %

Pomůžeme vám najít nejlepší nabídku na pojištění nemovitosti a navíc získat slevu až 30 % oproti běžným tržním nabídkám. Porovnáváme nabídky více pojišťoven a vy si snadno můžete vybrat variantu, která vám bude nejvíc vyhovovat. Díky našemu srovnání se můžete dostat i k exkluzivním a neveřejným nabídkám. Pokud uvažujete o kvalitním pojištění nemovitosti, pak by cena za pojištění měla být pouze jedním ze zvažovaných kritérií. Neméně důležité jsou i pojistné podmínky, akceptovaná rizika a možné výjimky z pojištění. V nabídkách pojišťoven totiž existují významné rozdíly a tak zatím co jedna například kuchyňskou linku chápe jako součást nemovitosti, jiná ji už zahrnuje do vybavení domácnosti. Velikost těchto rozdílů se naplno projeví, pokud by došlo ke škodní události a vyplacení pojistného. Srovnávat nabídky a číst pojistné podmínky se tak u tohoto produktu vyplatí dvojnásob – jde totiž o statisíce a miliony korun.

Pojistěte si majetek nejen proti živelným rizikům

Pojištění nemovitosti obvykle obsahuje krytí proti přírodním živelným rizikům, kterými se rozumí například požár, či úder blesku). Spadá sem ale i voda z potrubí či zemětřesení nebo pád letadla. Možným připojištění o němž se rovněž vyplatí přemýšlet je povodeň a záplava (což není totéž) a vandalismus. Pokud byste chtěli pojištění i na samotné vybavení bytu (nábytek, elektronika atd.), pak se porozhlédněte po nabídce pojištění domácnosti, kam tyto prvky spadají. Pojištění nemovitosti totiž zahrnuje pouze pevnou stavbu, okna, střechu a samostatné budovy na společném pozemku (např. garáž).