Cestovní pojištění za nejlepší ceny

Pojištění na cesty doma i do zahraničí již od 9 Kč za den. Garance výsledné ceny

Pojištění léčebných výloh
Pojištění léčebných výloh
Úhrada zdravotní repatriace a péče ve veřejných i privátních zařízeních
Asistence v českém jazyce
Asistence v českém jazyce
Ve dne v noci máte k dispozici asistenční službu na telefonu
100 sportů bez navýšení ceny
100+ sportů bez navýšení ceny
Bez navýšení ceny získáte pojištění na více jak stovku různých sportů
Bohaté možnosti připojištění
Bohaté možnosti připojištění
Připojištění proti úrazu, pojištění odpovědnosti či pojištění zavazadel

Výhody sjednání cestovního pojištění online

Pojištění do zahraničí ze nejlepší možné ceny, přesvědčte se sami…

  • Porovnání cestovního pojištění je zcela zdarma a nezávazné
  • Můžete ušetřit i tisíce korun oproti běžným nabídkám na pobočce
  • Srovnání cen vám nezabere více jak pár minut, stačí zadat pár údajů
  • Vše vyřídíte online a bez složitého papírování, kartičky si jen vytisknete
  • Desítky tisíc spokojených klientů už s námi ušetřilo na cestovním pojištění

Spočítat cenu cestovního pojištění

Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Co všechno „kryje“ cestovní pojištění?
Cestovní pojištění kryje primárně léčebné výlohy. Ty jsou v zahraničí obvykle velmi drahé a právě díky kvalitnímu cestovnímu pojištění je nebudete muset platit tzv. z vlastní kapsy. V ceně pojištění rovněž jsou zahrnuty asistenční služby v českém jazyce, pokud se vám tedy něco stane, máte se na koho obrátit. Tyto telefonické linky jsou zpravidla dostupné 24 hodin denně. Součástí pojištění mohou (a nemusí být) také úrazové pojištění, pojištění zavazadel v případě jejich ztráty, pojištění odpovědi za škodu, kterou způsobíte třetí osobě a pojištění storna zájezdu.
Jak vysoké limity pro pojištění jsou dostatečné?
Záleží na cílové destinaci, délce pobytu a možných rizicích. Samozřejmě platí, že jiný typ pojištění využije adrenalinový lyžař a jiné rodina na pobyt u moře. Obecně platí, že čím vyšší limit, tím lépe. Na cesty po Evropě se doporučuje limit alespoň 3 miliony Kč, na cesty mimo Evropu alespoň 5 milionů a totéž u zimní lyžařské dovolené.
Mám pojištění jako součást mé platební karty, stačí to?
Obvykle ne. Tato pojištění mívají nízké limity krytí i omezené asistenční služby. Podívejte se na konkrétní podmínky takového pojištění a zavažte, zda-li se na příští cenu nevyplatí uzavřít pojištění na míru.
Platí mé pojištění i v zemi, kterou pouze projíždím na cestě?
Ano, samozřejmě platí. Pokud uzavíráte pojištění, vyberte z roletky cílových destinací tu zemi, která je nejvzdálenější. Jinými slovy, pokud cestujete například do Španělska autem, vyberte Španělsko. Vaše pojištění bude automaticky platné i v Německu či Francii.
Musím na místě platit za ošetření u lékáře/zubaře ze svého?
Pokud se jedná o ambulantní ošetření (drobné úrazy, návštěva zubaře apod.), pak obvykle úhradu za tyto služby provedete na místě sami. Pojišťovna vám vzniklé náklady uhradí po návratu domů. Pokud nebudete mít dostatek peněz, kontaktujte asistenční službu pojišťovny, ta se za vás zaručí a platbu provede. Asistenční službu raději kontaktujete při každém problému, poradí vám do jaké nemocnice zajít a mohou zajistit i cizojazyčnou komunikaci s personálem.
Zničili mi v letadle kufr, vztahuje se na to pojištění zavazadel?
Běžné cestovní pojištění bohužel tuto ztrátu nenahrazuje. Lze však sjednat službu, která pomůže s vymáhání odškodnění na leteckém přepravci. Službu najdete v posledním kroku sjednávaní.
Zahrnuje cestovní pojištění i zásah horské služby?
Zpravidla ano. Sledujte však konkrétní parametry vašeho pojištění, je totiž rozdíl mezi zásahem horské služby při úrazu, nebo při pátrací akci. Zatímco to první je součástí pojištění, ti druhé být už nemusí. To platí zejména při cestě na Slovensko.
Je lyžování rizikový sport?
Pokud lyžujete na vyznačených trasách, pak je lyžování obvykle klasifikováno jako běžný sport. Přesto je lepší při sjednávání pojistky zaškrtnout variantu „Zimní sporty“, abyste měli jistotu.
Je lezení po horách rizikovým sportem?
Běžné vycházky po horách nejsou rizikovým sportem a není tedy potřeba speciálního připojištění. Výjimkou jsou náročné horské výstupy nad 3000 metrů.
Vyplatí se mi dlouhodobé cestovní pojištění?
Dlouhodobé cestovní pojištění využijete v případě, že plánujete dlouhodobější pobyt v zahraničí. Mluvíme přitom o pobytu delším než několik týdnů. Dlouhodobé cestovní pojištění v takovém případě vyjde výrazně levněji a vyplatí se zejména pokud plánujete delší pracovní pobyt, nebo jste cestovatelem a nevíte předem do jakých zemí zavítáte (tehdy stačí vybrat pouze kontinent).

Spočítat cenu cestovního pojištění


Nejnovější články v kategorii cestovní pojištění

Aktuality ze světa cestování a cestovního pojištění

Spolehlivé cestovní pojištění do zahraničí

Chystáte se na zahraniční dovolenou? Ať už míříte na Slovensko, nebo třeba na druhý konec svět do Austrálie, ať už plánujete lyžařský pobyt, nebo jen klidné povalování u moře. První na co byste měli myslet už během balení zavazadel je uzavření kvalitního cestovní pojištění. Náklady na pojistná plnění totiž v zahraničí mohou dosahovat astronomických částek a pokud byste neměli cestovní pojištění uzavřené, budete muset veškeré náklady plnit „z vlastní kapsy“. I obyčejné zubařské ošetření ve Spojených státech amerických přitom může vyjít na desítky tisíc. Sjednat si cestovní pojištění je tak zcela zásadní, tím spíš, že ho lze uzavřít online během několika minut, třeba i přes mobilní telefon a pojistit se lze již za pár stovek na týdenní pobyt. Nepoměr mezi náklady na lékařské ošetření v zahraničí a cenou cestovního pojištění je zkrátka obrovský a podeceňovat možná rizika se může hrubě vymstít.

Dostatečný finanční limit je u pojištění zásadní

Možná máte pojištění uzavřené automaticky spolu s kreditní či debetní kartou, kterou používáte. Takové pojištění však obvykle má dvě nevýhody – a sice nedostatečný rozsah poskytovatných služeb a zejména nízké finanční limity. Zpravidla se tak vyplatí poohlédnout se po lepších variantách, zejména pokud cestujete do zemí, kde je lékařská péče hůře dostupná anebo výrazně dražší, než u nás. Rovněž platí, že pro různé účely a cesty se vyplatí odlišná cestovní pojištění. Pokud jedete lyžovat do Rakouských Alp hodí se pro vás úplně jiná pojistka, než pokud cestujete s celou rodinou na letní dovolenou k moři do Chorvatska.

Limit 3 miliony na letní a 5 milionů na zimní dovolenou

Pročtěte si pečlivě pojistné podmínky a limity krytí. V nabídce cestovních pojištění existují významné rozdíly a porovnání se zde (ostatně ale jako u všech finančních produktů) vyplatí. Minimálním limitem pro cesty po Evropě by měly být 3 miliony, více je samozřejmě lépe. Sledujete také rozdíly v tom, jaké sporty jsou a nejsou zahrnuty, co je u jedné pojišťovny v základní ceně cestovního pojištění, může už jiná pojišťovna řadit mezi rizikové sporty – typickým příkladem bývá například jízda na vodním skútru. Vyšší limity pojistného krytí doporučujeme u zimních dovolených spojených s lyžováním, zde je totiž riziko úrazu nepoměrně vyšší a také úrazy mohou být nákladnější. A to nejen v případě, že se stane něco vám osobně, ale i v situaci kdy byste nechtěně srazili na svahu někoho jiného. Limit 5 000 000 Kč by měl být dostatečným.

Srovnání cen cestovního pojištění online

Náš online srovnávač cestovního pojištění je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se v nabídce tuzemských pojišťoven. Na základě vyplněné nezávazné poptávky v níž uvedete zejména počet osob a délku pobytu a cílovou destinaci, vám přehledně vypíše jednotlivé nabízené produkty včetně všech nezbytných informací, které využijete pro porovnání nabídek mezi sebou. Rychle a 100% nezávazně si tak vyberte cestovní pojištění do zahraničí i na tuzemskou dovolenou a v případě zájmu si můžete vámi vybraný produkt přes internet rovnou sjednat. Platbu provedete online a kartičky s pojištěním vám přijdou obratem na email. Stačí je vytisknout a nebo si je stáhnout do mobilu. Je to snadné a rychlé, zvládnete to třeba i přes mobil.

Důležité stránky