Nejlevnější povinné ručení s výhodami

Garantujeme vám nejnižší cenu. S námi ušetří 91 % návštěvníků!

Bezplatný právní servis
Bezplatný právní servis
Případné problémy s pojištěním za vás zdarma vyřeší právní specialisté
Odškodnění po nehodě
Odškodnění po nehodě
K vašemu povinnému ručení získáte zdarma odškodnění po nehodě
Zelená karta ihned
Zelená karta ihned
Zelenou kartu obdržíte obratem na váš email, originál pak hned zítra poštou
Sleva 100 Kč na Mall.cz
Sleva 100 Kč na Mall.cz
K výhodnému povinnému ručení získáte navíc 100 Kč na nákup

Příklady pojištění a skutečných úspor

Proč za povinné ručení platit víc? Máme pro vás vždy lepší nabídku…

Objem v cm3 Běžná cena Cena s bonusem Maximální cena Vaše možná úspora
do 1000 cm3 3 690 Kč 1 265 Kč 1 890 Kč 1 800 Kč
1001 - 1250 cm3 3 920 Kč 1 574 Kč 2 290 Kč 1 630 Kč
1251 - 1350 cm3 4 660 Kč 1 574 Kč 2 390 Kč 2 270 Kč
1351 - 1650 cm3 5 580 Kč 1 740 Kč 3 090 Kč 2 490 Kč
1651 - 1850 cm3 7 050 Kč 1 740 Kč 3 390 Kč 3 660 Kč
1851 - 2000 cm3 7 610 Kč 2 250 Kč 4 990 Kč 2 620 Kč
2001 - 2500 cm3 9 170 Kč 2 250 Kč 5 490 Kč 3 680 Kč
2501 a více cm3 13 340 Kč 2 250 Kč 7 490 Kč 5 850 Kč
Škoda Octavia III. 2014 1.6 TDI
Škoda Octavia III. 2014 1.6 TDI
Cena pojištění: 5 318 Kč
2 388 Kč ročně
Úspora 2 920 Kč
Škoda Fabia II. 2018 1.2 HTP
Škoda Fabia II. 2018 1.2 HTP
Cena pojištění: 2 993 Kč
1 842 Kč ročně
Úspora 2 151 Kč
Ford Focus 2012 1.6 TDCI
Ford Focus 2012 1.6 TDCI
Cena pojištění: 5 908 Kč
2 388 Kč ročně
Úspora 3 520 Kč
Hyundai i30 2013 1.6 CRDI
Hyundai i30 2013 1.6 CRDI
Cena pojištění: 5 945 Kč
2 420 Kč ročně
Úspora 3 525 Kč

Srovnat povinné ručení


Proč využít srovnání povinného ručení?

Přesvědčte se, že s námi ušetříte čas i peníze, stačí vám na to pár minut

Příklady úspor na povinném ručení za osobní vozidlo

Je to jednoduché, chcete na povinném ručení platit co nejméně, ale přitom si být jisti dostatečnými limity krytí a asistenčními službami, které vás nenechají „ve štychu“? Můžete se ručně probírat desítkami nabídek českých pojišťoven, anebo použít bezplatný srovnávač povinného ručení, zadat pár informací a sjednat si pojištění během 5 minut.

Nikam nechoďte, zvládnete to z gauče…

Máme pro vás exkluzivní nabídky pojištění, které jinde nenajdete a nejlepší na tom je, že se k nim dostanete kdykoliv – třeba z pohodlí vašeho gauče přes mobilní telefon. Porovnáme za vás všechny nabídky, aby vy ste už nemuseli. Vše nezávazně, zdarma a přes internet.

Kalkulačka povinného ručení


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Pro jaká vozidla musím mít uzavřené povinné ručení?
Povinné ručení musí mít uzavřené každé vozidlo kterému byla přidělena registrační značka anebo technický průkaz nebo je používáno na věech veřejných komunikacích. Do této množiny spadají osobní vozy, přívěsné vozíky, motocykly, čtyřkolky, autobusy, nákladní vozidla, pracovní stroje atd.
Co když nebudu mít uzavřené povinné ručení?
Nemít pojištění z provozu vozidla znamená velké potíže, jednak v podobě velmi vysokých pokut v případě přistižení (doklad o pojištění vozidla je jedním z prvních, které si vyžádá policejní hlídka při namátkové kontrole) a velkých výdajů, které mohou být vymáhány, pokud způsobíte škodu třetí straně (nehoda, poškození cizí věci apod.).
Existuje nějaká ochraná lhůta do kdy musím povinné ručení sjednat?
Žádná taková lhůta neexistuje! Povinné ručení musíte mít uzavřené již v okamžiku, kdy vyjedete na pozemní komunikaci. Pokud například kupujete automobil v bazaru, pojištění můžete vyřídit přes prodejce vozidla (většina jich toto nabízí, mají za to malou provizi), případně si ho sami sjednat přes internet.
Jaká rizika kryje povinné ručení?
Povinné ručení (lidově „povinko“) musí mít ze zákona každé motorové vozidlo provozované na pozemních komunikacích. Pojištění kryje škody, které vlastní vinou způsobíte na cizím vozidle. Pokrývá rovněž možnou zaviněnou ekologickou havárii, škody na svodidlech, plotech a domech. Obvykle také obsahuje nadstandardní připojištění na trvalé následky cestujících. Pokud potřebujete ochránit také škody na vlastním vozidle, prohlédněte si nabídku havarijního pojištění.
Co naopak povinné ručení nekryje?
Řízení pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek, škody vzniklé střetem dvou vozů ve vlastnictví jednoho majitele. Nehody vzniklé vozidlem, které nesplňuje podmínky STK, nebo způsobené nevhodným používáním dopravního prostředku (např. přetížené vozidlo).
Kolik získat nejlevnější povinné ručení v roce 2020?
V ceně pojištění se promítá celá řada vstupních parametrů – typ vozu, stáří vozidla, stáří řidiče, místo bydliště, bonusy/malusy atd. Kvůli tomu se nabídky jednotlivých pojišťoven mohou tak výrazně lišit. Nejlevnější pojištění osobního automobilu se dá však vyřídit pod 1000 Kč ročně.
Jaké parametry porovnávat u povinného ručení?
Sledujte samozřejmě celkovou cenu, kterou zaplatíte pojišťovně. Porovnávejte však také limity pojistného plnění (čím jsou nižší, tím je pojištění levnější, ale rovněž snižuje maximální částku, kterou za vás pojišťovna uhradí). Běžné limity jsou 35 milionů (tj. minimální zákonem stanovená hranice) až 150 milionů Kč. Cenu ovlivňuje také rozsah asistenčních služeb, připojištění a způsob placení (čtvrtletní, roční apod.). Nejlevněji vždy vyjde varianta s nejnižším finančním krytím, bez asistenčních služeb a s platbou na 12 měsíců. Takové pojištění bychom vám však nedoporučovali.
Kdy obdržím zelenou kartu?
Zelenou kartu obdržíte ve formátu PDF na zadaný email ihned po zaplacení pojištění (platbu můžete převést ihned kartou, nebo bankovním převodem do druhého pracovního dne). Zelenou kartu si můžete vytisknout (ideálně na zelený papír), ale originál vám přijde hned následující den poštou.
Je nějaký rozdíl v povinném ručení u firemního vozidla?
Pokud je vůz používán pro běžný provoz, pak žádný rozdíl v ceně pojištění není. Výjimou je situace, kdy je vozidla používání například jako taxislužba, nebo za účelem pronájmu. Cena pojištění je v takovém případě navýšena od 50 - 100 %.
Mohu si dát platbu za pojištění do účetnictví?
Pokud je vozidla v majetku firmy, pak ano.
Jak získat co nejlevnější povinné ručení?
Cenu pojištění ovlivňuje řada faktorů, například výše vyježděného bonusu, věk a bydliště řidiče, výkon motoru či hmotnost vozidla. Ušetřit můžete zejména srovnáním nabídek cen povinného ručení, uzavřením pojištění na pojistníka s lepší historií a vyšším věkem, využitím akčních slev pojišťoven a platbou na delší období dopředu. Náš srovnávač povinného ručení vám pomůže se všemi zmíněnými body.
Platí povinné ručení jen v Česku, nebo i jinde?
Platnost zákonného pojištění vozidel je stanovena na území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a rovněž pro území všech států uvedených v seznamu států v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.
Co je to asistenční služba u povinného ručení?
Asistenční služby jsou obvyklou součástí většiny pojistek, garantují poskytnutí pomoci při nehodě nebo poruše vozidla. Minimálním krytím bývá odtah vozidla při poruše, komplexnější pojištění však může znamenat také zajištění náhradního vozidla, proplacení nákladů spojených s přespáním v hotelu (vyžadují-li to okolnosti) apod. Naprostá většina pojišťoven nabízí možnost přiobjednat si tyto asistenční balíčky také zvlášť.
Co znamená „bonus“ a „malus“?
Do ceny povinného ručení velmi výrazně promlouvá také to, jak dlouho jezdíte bez nehod. Každý rok se počítá a v případě dosažení maximálního bonusu můžete získat pojištění až o 50 % levněji. Důležité proto je informaci o bonusu zanést správně do kalkulačky, abyste vždy obdrželi nejlepší nabídku. Lhát ale nemá smysl, pojišťovny informace o bonusu/malusu mezi sebou sdílejí a finální nabídkou mohou podle toho upravit. Náš srovnávač je schopný zjistit aktuální bonus za vás za zanést ho do výpočtu, nic tedy řešit nemusíte. Více zjistíte v tomto článku.
Mohu vyměnit svou stávající pojišťovnu za jinou?
Můžete, ale je tak třeba udělat v období ještě před koncem stávajícího pojištění (obvykle 6 týdnů). Výpověď se podává písemně, buď doporučeně poštou, nebo osobním doručením pojišťovně. Vzor výpovědi povinného ručení naleznete na internetu. Novou pojišťovnu si vyberte snadno, například přes náš srovnávač povinného ručení.
Jak postupovat pokud chci vypovědět stávající smlouvu?
Podrobně jsme téma rozebrali zde: Jak na to? Výpověď smlouvy povinného ručení, krok za krokem
Jak postupovat při dopravní nehodě?
Podrobně v článku Návod jak postupovat při dopravní nehodě v České republice?

Srovnat povinné ručení


Nejnovější články v kategorii povinné ručení

Aktuality ze světa povinného pojištění vozidel

Nejlevnější povinné ručení 2020

Snažíme se pro vás najít úspory na každému kroku a právě povinné ručení je nutnou povinností, na které se dá významně ušetřit porovnáním nabídek od více pojišťoven. Povinné ručení totiž musí mít uzavřené každé vozidlo provozované na pozemních komunikacích. Zorientovat se však v desítkách produktů, které pojišťovny nabízí není snadné, sazby se mění každý rok. Náš srovnávač povinného ručení si klade za cíl vám v tom pomoci. Stačí vyplnit základní informace o vás a pojišťovaném vozidle a ihned uvidíte za kolik je možné pojištění sjednat. Přehledné srovnání podle celkové ceny pojištění, výše limitů a nabízených služeb u nás naleznete na jediné stránce, ze které si můžete vybranou pojistku rovnou uzavřít – online, během 5 minut.

Garance nejnižších cen

Díky velkému objemu uzavřených pojištění, který my a naši partneři tvoříme se u nás dostanete k exkluzivním a „podpultovým“ nabídkám, na které byste pravděpodobně sami nedosáhli. Jedině tak můžeme garantovat nejnižší možné ceny na trhu, což potvrzují zkušenosti klientů, kteří s námi průměrně ušetří na povinném ručení osobního automobilu v průměru více jak 1000 Kč. Dlouhodobé statistiky mluví jasně, u nás získá lepší nabídku více jak 91 % návštěvníků, kteří vyplní nezávaznou poptávku.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Abyste si mohli vybrat skutečně nejlevnější povinné ručení je dobré mít přehled o kompletní nabídce trhu. Náš srovnávač proto agreguje nabídky všech licencovaných pojišťoven (např. Allianz, AXA, Česká Pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Direct Pojišťovna, Generali, Kooperativa, Slavia, …). Jednoduše si tak během pár minut spočítáte kolik můžete ušetřit změnou stávající pojišťovny. Pokud vám nebude něco jasné, nebo budete s vyřízením potřebovat jakoukoliv pomoc, máte zdarma k dispozici specialistu na telefonu, který vám vysvětlí vše potřebné a pomůže vám s celým procesem uzavření pojištění.

Zelenou kartu obdržíte ihned

Je to snadné, potvrzení o uzavření povinného ručení v podobě zelené karty vám zašleme na uvedenou emailovou adresu obratem po dokončení online objednávky. Originál vám bude zaslán hned následující den poštou. Jezdit s novou pojistkou tak můžete ještě dnes.

Důležité stránky