Hypotéky 2024

Kupujete nemovitost, anebo byste chtěli refinancovat stávající hypotéku?

Nejnovější články v kategorii hypotéky

Aktuality ze světa hypotečních úvěrů na bydlení

Srovnání hypoték – aktuální úrokové sazby 2024

Srovnávač hypoték OKfin.cz ve spolupráci s partnerskými společnostmi nabízí aktuální porovnání hypotéčních sazeb většiny českých bank. Pravidelně aktualizujeme automaticky i ručně úrokové sazby ve snaze poskytnout vám vždy čerstvá a přesná data tak, abyste si sami mohli porovnat a vybrat nejlepší produkt na trhu. Hodláte koupit nemovitost, nebo stavět dům? Ať tak, nebo tak, hypotéka na bydlení je přesně to, co budete nejspíše potřebovat. Dlouhodobý, nízkoúročený, účelový úvěr je nejčastějším způsobem, jak financovat potřebu bydlení. Na našich stránkách naleznete sazby většiny hypotečních bank v Česku. Ve spolupráci s partnerskými se můžete spojit se stovkami hypotečních expertů po celé republice. Pomohou vám s výběrem, poradí s procesem a zařídí veškeré nezbytné papírování. Díky hypotečním specialistům se také dostanete k neveřejným nabídkám, ke kterým byste se sami pravděpodobně nedostali.

Ušetřete na měsíčních splátkách s refinancováním hypotéky

Pokud se blíží konec fixace vaší hypotéky, je správný čas poohlédnout se po aktuálních nabídkách ostatních bank. Šance, že si vyberte produkt jiné banky a podaří se vám vyjednat ještě lepší podmínky, než máte nyní, je totiž vysoká. Porovnat si nezávazně nabídky refinancování hypotéky dává smysl vždy – i pokud byste nakonec banky neměnili. Potenciální úspory, které můžete refinancování hypotéky získat jsou totiž neoddiskutovatelné a za několik minut vložených do rychlého srovnání rozhodně stojí. Portál OKfin.cz porovnává nabídky refinancování většiny českých bank.

Peníze na cokoliv s americkou hypotékou

Potřebujete rychle velkou finanční částku? Takzvaná americká hypotéka může být řešením v situaci, kdy můžete ručit nemovitostí. Banka, nebo nebankovní společnost vám může po zastavení nemovitosti v svůj prospěch poskytnout až 70 % hodnoty této nemovitosti. Šanci získat peníze mají v takovém případě i žadatelé se záznamem v registrech (tzv. americká hypotéka bez registru). Americká hypotéka se pak podobá běžné hypotéce, je však o něco více úročena (stále však méne, než spotřebitelský úvěr), splácí se formou měsíčních splátek (a to třeba i 20 let) a umožňuje danou nemovitost v průběhu splácení prodat. Hlavním rozdílem oproti hypotečnímu úvěru však je, že americká hypotéka je zpravidla neúčelová. Získané finanční prostředky tak nemusíte použít nezbytně pro účely bydlení (ačkoliv, některé banky to mají jako podmínku), ale utratit je můžete dle potřeby.