Americká hypotéka na cokoliv

Nebankovní hypotéka vám poskytne velkou částku na cokoliv

Výhody a nevýhody americké hypotéky

Co s americkou hypotékou získáte a co riskujete?

  • Velmi vysoký úvěrový limit, získané peníze obvykle můžete použít na cokoliv
  • Díky zástavě nemovitosti dosáhnete na výrazně lepší úrok než u běžné půjčky
  • Dlouhá doba splatnosti, nízké měsíční splátky a možnost předčasného splacení
  • Fixace se sjednává stejně jako u běžné hypotéky, jistota splácené částky
  • Nemovitost je možné kdykoliv prodat (bohužel však s určitou sankcí)

Riziko v podobě zástavy nemovitosti

  • Americká hypotéka je podmíněna zástavou nemovitosti, což je riskantní
  • Úvěr obvykle dosahuje maximálně 70 % hodnoty zastavnené nemovitosti

Kalkulačka pro americké hypotéky


Časté otázky a odpovědi

Vše, co je dobré vědět předem

Kolik mohou s americkou hypotékou získat peněz?
Díky tomu, že je americká hypotéka ručená nemovitostí, můžete získat poměrně velkou částku. Většina bank i nebankovních společností totiž nabízí úvěry až do výše 70 % hodnoty nemovitosti (LTV 70 %). Za nemovitost v hodnotě 5 000 000 Kč byste tak teoreticky mohli získat až 3 500 000 Kč. Obvykle však bývá nastavena horní hranice hypotéky na 5 000 000 Kč.
Musím ručit nemovitostí?
Ano, to je bohužel podmínka u tohoto produktu.
Na co mohu získané peníze použít?
To je dost různé. Banky obvykle mají nastavenou podmínku, že peníze z americké hypotéky musíte použít na vybavení domácnosti a věci s domácností související. Nebankovní společnosti produkt však častěji inzerují jako neúčelový úvěr, u něhož neomezují možnosti použití peněz (občas ale zůstává podmínka, že nesmí být použity do podnikání). Pokud zvažujete nákup nemovitosti, pak je klasická hypotéka na bydlení rozhodně lepší volbou.
Jaký je rozdíl mezi americkou a klasickou hypotékou?
Rozdílů je hned několik. Americká hypotéka obvykle bývá neúčelová, kdežto běžný hypotéční úvěr je určen výhradně na koupi/stavbu nemovitosti. Klasická hypotéka nabízí úvěr až do výše 90 % LTV, americká hypotéka pak častěji max. 75 % LTV. Americká hypotéka také obvykle má vyšší úrokovou sazbu. Americká hypotéka je tak spíše klasickým spotřebitelským úvěrem, než hypotékou v pravém slova smyslu. Díky ručení nemovitostí však bývá výhodnější, než klasická půjčka.
Jaké jsou výhody americké hypotéky?
Můžete si půjčit vysokou částku (obvykle až 5 000 000 Kč) a to za velmi rozumných úrokových sazeb. Splácet budete dlouho, ale po poměrně nízkých měsíčních splátkách. Získané finanční prostředky můžete obvykle použít na cokoliv chcete.
Jaká jsou rizika americké hypotéky?
Úroková sazba americké hypotéky je vyšší než u klasické účelové hypotéky, za zapůjčenou hotovost ručíte svou nemovitostí a v případě potíží se splácením o ni můžete přijít.
Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké hypotéční úvěry?
Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.

Kalkulačka pro americké hypotéky


Nejnovější články v kategorii půjčky

Aktuality ze světa bankovních a nebankovních úvěrů

Americká hypotéka – srovnání nabídek

Americká hypotéka stojí někde na pomezí mezi běžnou (tedy účelovou) hypotékou na pořízení nemovitosti a spotřebitelským úvěrem. Ačkoliv má v názvu „americká“, nemá nic moc společného s Amerikou – a vlastně ani s hypotékou. Nejčastěji se totiž jedná o neúčelový úvěr. Třebaže některé banky omezují účel využití peněz pouze na vybavení či rekonstrukci domácnosti, častější je varianta, že můžete získané peníze použít úplně na cokoliv (třeba na nákup auta). Americkou hypotéku běžně nabízejí české banky i nebankovní společnosti. Úvěr má několik výhod i nevýhod. Hlavní předností je, že můžete poměrně snadno získat hodně peněz (třeba až 5 milionů Kč), nastavit si dlouhou dobu splatnosti (až 30 let) a splácet relativně nízkou měsíční splátkou za úrok, který je sice vyšší než u účelové hypotéky, ale zase výrazně nižší než u spotřebitelského úvěru. Nevýhodou a rizikem pak bývá především nezbytnost ručit nemovitostí a o tu byste v krajní případě mohli při nesplácení i přijít. Banka ani nebankovní společnost vám přitom na začátku nezapůjčí tolik peněz, jako by byla cena dané nemovitosti, ale maximálně cca 70-75% této hodnoty. Větší riziko tak nesete vy.

Americká hypotéky bez registru

Možnou výhodou pro některé žadatele by mohl být také fakt, že u nebankovních společností je možné získat tento typ úvěru také tzv. „bez registru“. Peníze tedy mohou získat i žadatelé, kteří již mají negativní záznam v registrech dlužníků (např. SOLUS, BRKI). Jak již bylo řečeno, klíčovým prvkem je totiž zastavení nemovitosti ve prospěch veřitele. Pokud tedy klient zastaví svou nemovitosti, může úvěr získat i se záznamem v registrech. Třebaže je americká hypotéka spotřebitelským úvěrem, poskytovat ji mohou pouze licencované společnosti (spadající pod přímý dohled ČNB) a musí přitom dodržovat všechna zákonem stanovená pravidla, velká dávka opatrnosti je zejména u tohoto produktu na místě.

Porovnání a kalkulačka americké hypotéky

Náš webový srovnávač OKfin.cz vám pomůže s nalezením požadované americké hypotéky. Stačí si pouze vybrat z nabídek bank a nebankovních společností, případně vyplnit nezávaznou online poptávku a vyčkat na kontakt hypotečního experta ze spolupracujících společností.

Důležité stránky