Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

NÁVOD: Jak dosáhnout vymazání záznamu z registru dlužníků SOLUS

Publikováno 1. 6. 2019 v kategorii Půjčky

Máte záznam v registru dlužníků SOLUS? Pak jistě víte, jaké nepříjemnosti, to může v běžném životě způsobit. Dost možná proto hledáte způsob, jak dosáhnout vymazání svého záznamu z registru. Jenže, dostat se do registru je výrazně jednodušší, než dostat se z něj ven. Sepsali jsme proto návod krok za krokem, jak výmazu ze SOLUSu dosáhnout.

Jak se dostanu do databáze dlužníků SOLUS?

Podrobněji jsme toto téma již rozebírali v článku Registr SOLUS – kompletní seznam dlužníků k nahlédnutí, přesto ale alespoň v krátkosti zrekapitulujeme. Dostat se do registru SOLUS totiž není zase tak složité, možná o tom, že záznam máte ani nevíte. Pravidla členským společnostem říkají, že by měly být zanášeny dluhy, které jsou po splatnosti 3 měsíce, přičemž spodní hranice je minimálně 30 dní. Zapisovány jsou všechny dluhy nad 500 Kč. Teoreticky se tak může stát, že negativní zápis v registru získáte již za splátku telefonu zpožděnou o jeden měsíc.

Splacení dluhu bohužel k vymazání zápisu nestačí!

Dluhy se mají platit, to ví každý. Selský rozum by proto velel, že pro odstanění záznamu z registru SOLUS postačí splacení závazků. To ale bohužel obvykle nestačí (jsou i výjimky). Záznam totiž často zůstává v databázi ještě 2–3 roky po té. Třebaže je tedy dluh již dávno zaplacený a měli byste mít čistý štít, i dlouho po té můžete narazit třeba při sjednání leasingu na auto, či žádosti o půjčku. Jak z toho ale ven? Pokračujeme návodem, krok za krokem.

Jak dosáhnout odstranění ze SOLUSU

 1. Zjistěte, která společnost a kvůli které pohledávce do registru vložila váš záznam.
 2. Dlužnou částku neprodleně splaťte včetně všech úroků.
 3. Vyžádejte si písmné potvrzení o bezdlužnosti vůči dané společnosti.
 4. Máte-li s danou společností podepsanou nějakou smlouvu, vypovězte ji.
 5. Spolu se zrušením smlouvy zašlete také odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů (na základě dřívějšího souhlasu se zpracováním těchto údajů má společnost práva nakládat s vašimi údaji – tento souhlas jí musíte nyní odebrat).
 6. Požádejte registr SOLUS (písmný kontakt je níže) o vymazání vašich údajů.
 7. Nedojde-li k odstranění záznamu, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů s žádostí o okamžité zajištění opatření k nápravě. Později se můžete obrátit i přímo na soud.

Stáhněte si vzor žádosti pro odvolání souhlasu

Mám záznam v registru a chci si půjčit peníze

Jak jsme si již řekli, cestu k úvěru můžete mít značně ztíženou i v momentě, kdy už vlastně všechny předchozí závazky máte řádně splacené. Pokud je zápis v SOLUSu stále přítomný, můžete mít velký problém zejména u bankovních úvěrů. Šancí tak jsou (ovšem často za cenu vyššího úroku) nebankovní půjčky. Poskytovatelé těchto úvěrů jsou často ochotni půjčit peníze i lidem se záznamem v registru (tzv. půjčky bez registru) v případě, že prokáží dostatečnou bonitu a schopnost úvěr řádně splatit. Důležité je však zmínit pravidlo číslo jedna. Nepoužívejte však nikdy novou půjčku ke splácení předchozích půjček, dostanete se tak jen do dalších obtíží.

Nebankovní úvěr i se záznamem v SOLUSuSOLUS kontakt

SOLUS
zájmové sdružení právnických osob
Antala Staška 510/38
140 00 Praha 4 – Krč
e-mail: info@solus.cz
tel.: +420 840 140 120

 • NÁVOD: Jak dosáhnout vymazání záznamu z registru dlužníků SOLUS
 • Autor článku:
 • Publikováno: 1. 6. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout