mBank konsolidace půjček recenzeLogo

Podrobná recenze, výhody a nevýhody, celkové hodnocení

Bankovní konsolidace půjček od mBank je finančním produktem, který poskytuje mBank S.A. (IČ: 27943445) se sídlem na adrese Pernerova 691/42, 18600 Praha 8 . Cílem konsolidace je spojení více půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku a získat tak lepší přehled nad financemi. V této recenzi konsolidace půjček od mBank si představíme všechny klíčové parametry, vlastnosti, výhody i nevýhody.

Spojení půjček až do výše 600 000 Kč

Spojte si třeba až 10 různých závazků v jeden – ušetříte

mBank S.A. nabízí konsolidace půjček a úvěrů v rozsahu 10 000 Kč až 600 000 Kč. Spojit takto můžete najednou až 10 různých dluhů. Dobu splatnosti si přitom zvolíte sami v rozmezí 12 měsíců až 8 let. Výše RPSN pak začíná na hranici 6,90 % ročně. Hlavní úspora spočívá ve snížení měsíční splátky.

Co vše lze konsolidovat?

Ke každému konsolidovanému dluhu musíte doložit všechny patřičně dokumenty (smlouvy, splátkové kalendáře apod.). V případě, že bude vaše žádost schválena, můžete konsolidovat následující závazky:

  bankovní půjčky
  kreditní karty
  kontokorent

Konsolidace půjček od mBank je bez poplatků za vedení i předčasné splacení. Pokud uzavřete pojištění, dostanete o 2 % nižší úrok, přesto ale nebude patřit mezi nejlepší na trhu.

Konsolidaci mBank můžete kdykoliv předčasně splatit

Poskytnutí a vyřízení úvěru je u mBank zdarma. Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zcela zdarma. Konsolidace od mBank nevyžaduje spoludlužníka, ručitele, ani hmotnou zástavu (nemovitost apod.). Kladné vyřízení žádosti je mimojiné podmíněno také patřičným doložením finančího příjmu žadatele (formou výplatních pásek, výpisu z bankovního účtu apod.).

Oficiální web naleznete na www.mbank.cz/osobni/uvery/mpujcka-konsolidace/

Konsolidaci u mBank S.A. můžete vyřídit přes internet

Oficiální webové stránky nabízejí přehlednou grafickou kalkulačku pro orientační výpočet konsolidace. Dopředu si tak můžete nasimulovat, kolik můžete ušetřit a jaká bude výše vaší nové měsíční splátky. Pozitivním zjištěním je u mBank rovněž fakt, že na zmíněném webu naleznete také náhledy smluvní dokumentace, tu si můžete v klidu dopředu přečíst a porovnat s ostatními zvažovanými nabídkami.

Výhody a nevýhody konsolidace půjček mBank

Vlastnosti, které stojí za zmínku

 • Sleva 2 % při uzavření pojištění úvěru (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání)
 • Klient nemusí dokládat dokumenty, konsolidace mBank je bez poplatků
 • Vyřízení, vedení, mimořádné splátky a předčasné splacení zdarma
 • Online vyřízení je možné pouze pro klienty banky, ostatní musí na pobočku
 • Funkčí, ale ne příliš přehledná, online kalkulačka pro výpočet konsolidace
 • Nabízené pojištění úvěry výrazně prodražuje, je tedy na zvážení
 • Vyplacení starých půjček a jejich zrušení zůstává na klientovi
 • Vyšší RPSN

RPSN začíná na hranici 6,90 % ročně

Úvěr 150 000 Kč na 72 měsíců za 2 550 Kč měsíčně

Uvedený ilustrativní příklad spojení úvěrů přebíráme z webových stránek poskytovatele (www.mbank.cz/osobni/uvery/mpujcka-konsolidace/). Na uvedených stránkách naleznete vždy aktuální nabídku, stejně jako na stránce mBank kalkulačka splátek zde na webu. Reprezentativní příklad mPůjčka Plus bez pojištění - výše úvěru 150 000 Kč, roční výpůjční úroková sazba 6,9 % p. a., RPSN 7,12 %, doba splatnosti 72 měsíců, měsíční splátka 2 550,15 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí 183 610,80 Kč. Po podpisu smlouvy dostane klient na svůj osobní účet mKonto 150 000 Kč. Klient splácí 2 550,15 Kč měsíčně. První splátka může být vyšší než následující splátky. Je to způsobeno tím, že mezi poskytnutím úvěru a první splátkou může být delší doba než jeden měsíc. Klient je povinen vždy k datu splatnosti úvěru mít na účtu mKonto částku na úhradu celé výše měsíční splátky. Splátka je inkasována automaticky. Klient může, bez oznamování bance, mimo pravidelné splátky, úvěr kdykoli splatit nebo uskutečnit mimořádnou splátku v libovolné výši, a to bez poplatku. Po provedení mimořádné splátky dojde ke snížení výše pravidelné měsíční splátky. Reprezentativní příklad mPůjčka Plus s pojištěním - výše úvěru 150 000 Kč, výpůjční úroková sazba 4,9 % p. a., doba splatnosti 72 měsíců, měsíční splátka úvěru včetně pojištění schopnosti splácet 2 783,79 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí 200 432,88 Kč, RPSN 10,54 %. Po podpisu smlouvy dostane klient na svůj osobní účet mKonto 150 000 Kč. První splátka může být vyšší než následující splátky. Je to způsobeno tím, že mezi poskytnutím úvěru a první splátkou může být delší doba než jeden měsíc. Klient je povinen vždy k datu splatnosti úvěru mít na účtu mKonto částku na úhradu celé výše měsíční splátky. Splátka je inkasována automaticky. Klient může, bez oznamování bance, mimo pravidelné splátky, úvěr kdykoli splatit nebo uskutečnit mimořádnou splátku v libovolné výši, a to bez poplatku. Po provedení mimořádné splátky dojde ke snížení výše pravidelné měsíční splátky.

Požadavky na žadatele

Konsolidaci mBank můžete získat za těchto podmínek

 • věk min. 18 let
 • občanský průkaz
 • české občanství
 • trvalý pobyt v ČR

Naše hodnocení

Konsolidace půjček od mBank je bez poplatků za vedení i předčasné splacení. Pokud uzavřete pojištění, dostanete o 2 % nižší úrok, přesto ale nebude patřit mezi nejlepší na trhu.

„mBank nabízí svou konsolidaci a refinancování půjček pod názvem mPůjčka. S mPůjčkou lze konsolidovat až 10 závazků do výše 600 000 Kč, přičemž není nezbytné dokládat dokumenty, samotné splacení a zrušení stávajících závazků totiž zůstává na klientovi. Na nejlepší úrok lze dosáhnout pouze v kombinaci nejvyššího úvěru a nejdelší doby splatnosti. S nabízeným pojištěním lze získat ještě dodatečnou slevu, jeho výhodnost je ale na zvážení. “

50 %

 • mBank
 • Konsolidaci půjček mBank můžete sjednat za pár minut!
  Stačí vyplnit nezávaznou poptávku, bez složitého papírování a poplatků
 • Nezávazná žádost o konsolidaci