Moneta Money konsolidace půjček recenzeLogo

Podrobná recenze, výhody a nevýhody, celkové hodnocení

Bankovní konsolidace půjček od Moneta Money je finančním produktem, který poskytuje MONETA Money Bank a.s. (IČ: 25672720) se sídlem na adrese Vyskočilova 1442/1b, 14028 Praha 4. Cílem konsolidace je spojení více půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku a získat tak lepší přehled nad financemi. V této recenzi konsolidace půjček od Moneta Money si představíme všechny klíčové parametry, vlastnosti, výhody i nevýhody.

Spojení půjček až do výše 800 000 Kč

Spojte všechny své půjčky a úvěry do jednoho – ušetříte

MONETA Money Bank a.s. nabízí konsolidace půjček a úvěrů v rozsahu 30 000 Kč až 800 000 Kč. Spojit přitom můžete libovolný počet závazků až do výše úvěrového limitu. Dobu splatnosti si přitom zvolíte sami v rozmezí 24 měsíců až 10 let. Výše RPSN pak začíná na hranici 5,10 % ročně. Hlavní úspora spočívá ve snížení měsíční splátky.

Co vše lze konsolidovat?

Ke každému konsolidovanému dluhu musíte doložit všechny patřičně dokumenty (smlouvy, splátkové kalendáře apod.). V případě, že bude vaše žádost schválena, můžete konsolidovat následující závazky:

  bankovní půjčky
  kreditní karty
  kontokorent

Sloučení půjčky od Monety nabízí skvělý úrok i vysoký limit. Výhodou je, že banka provede splacení všech závazků za vás, nelze ale bohužel konslidovat leasing.

Konsolidaci Moneta Money můžete kdykoliv předčasně splatit

Vyřízení a poskytnutí úvěru je u Moneta Money bohužel spojeno s jednorázovou platbou ve výši 1 795 Kč (při sjednání na pobočce nebo po telefonu). Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zcela zdarma. Konsolidace od Moneta Money nevyžaduje spoludlužníka, ručitele, ani hmotnou zástavu (nemovitost apod.). Kladné vyřízení žádosti je mimojiné podmíněno také patřičným doložením finančího příjmu žadatele (formou výplatních pásek, výpisu z bankovního účtu apod.).

Oficiální web naleznete na www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/slouceni-pujcek

Konsolidaci u MONETA Money Bank a.s. můžete vyřídit přes internet

Oficiální webové stránky nabízejí přehlednou grafickou kalkulačku pro orientační výpočet konsolidace. Dopředu si tak můžete nasimulovat, kolik můžete ušetřit a jaká bude výše vaší nové měsíční splátky. Pozitivním zjištěním je u Moneta Money rovněž fakt, že na zmíněném webu naleznete také náhledy smluvní dokumentace, tu si můžete v klidu dopředu přečíst a porovnat s ostatními zvažovanými nabídkami.

Výhody a nevýhody konsolidace půjček Moneta Money

Vlastnosti, které stojí za zmínku

 • Limit pro sloučení půjčky je u Monety až 800 000 Kč
 • Možnost dlouhé doby splácení (celkem až 120 měsíců)
 • Až o 2 % lepší úrok při sjednání konsolidace půjček se spolužadatelem
 • Sloučit je možné nejen vlastní závazky, ale i závazky rodinných příslušníků
 • Moneta Money Bank zajistí splacení stávajících půjček za vás
 • Chybí možnost konsolidovat leasing
 • U konsolidace půjček nad 500 000 Kč je nezbytný spolužadatel (např. manželka)

RPSN začíná na hranici 5,10 % ročně

Úvěr 100 000 Kč na 96 měsíců za 1 309 Kč měsíčně

Uvedený ilustrativní příklad spojení úvěrů přebíráme z webových stránek poskytovatele (www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/slouceni-pujcek). Na uvedených stránkách naleznete vždy aktuální nabídku, stejně jako na stránce Moneta Money kalkulačka splátek zde na webu. Výše úvěru 100 000 Kč, 96 splátek, měsíční splátka 1 309 Kč, roční úroková sazba 5,9 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 6 %, celková částka splatná spotřebitelem 125 586 Kč. U částek vyšších než 500 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba.

Požadavky na žadatele

Konsolidaci Moneta Money můžete získat za těchto podmínek

 • věk min. 18 let
 • občanský průkaz
 • české občanství
 • potvrzení o výši příjmu
 • bez negativního záznamu v registrech

Naše hodnocení

Sloučení půjčky od Monety nabízí skvělý úrok i vysoký limit. Výhodou je, že banka provede splacení všech závazků za vás, nelze ale bohužel konslidovat leasing.

„Moneta Money nabízí výhodou konsolidaci s velmi dobrou úrokovou sazbu. V případě, že budete mít spolužadatele (ten je ostatně u limitu nad 500 000 Kč podmínkou), pak můžete získat ještě o 2 % lepší úrokovou sazbu, než je běžné. Banka provede za klienta splacení stávajících závazků, nemusí tedy nic řešit. Bohužel ale není možné zahrnout do sloučení půjček také kontokorent a leasing. Konsolidovat u Monety však lze i závazky rodinných příslušníků. Škoda poplatku 1 795 Kč za vyřízení na pobočce nebo po telefonu, přes internet je naštěstí zdarma. Webové stránky jsou pěkně zpracované, obsahují ilustrativní kalkulačku, ale podrobných informací by mohlo být přecijen víc (zejména v sekci Časté otázky). Konsolidace od Monety jinak určitě patří mezi TOP mezi bankami.“

80 %


Nezávazná žádost o konsolidaci Žádost není až do podpisu smlouvy závazná, vaše data jsou v bezpečí
Poptávku zvládnete vyplnit online během pár minut