Raiffeisenbank konsolidace půjček recenzeLogo

Podrobná recenze, výhody a nevýhody, celkové hodnocení

Bankovní konsolidace půjček od Raiffeisenbank je finančním produktem, který poskytuje Raiffeisenbank a.s. (IČ: 49240901) se sídlem na adrese Hvězdova 1716/2b, 14000 Praha 4. Cílem konsolidace je spojení více půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku a získat tak lepší přehled nad financemi. V této recenzi konsolidace půjček od Raiffeisenbank si představíme všechny klíčové parametry, vlastnosti, výhody i nevýhody.

Spojení půjček až do výše 700 000 Kč

Spojte všechny své půjčky a úvěry do jednoho – ušetříte

Raiffeisenbank a.s. nabízí konsolidace půjček a úvěrů v rozsahu 20 000 Kč až 700 000 Kč. Spojit přitom můžete libovolný počet závazků až do výše úvěrového limitu. Dobu splatnosti si přitom zvolíte sami v rozmezí 6 měsíců až 10 let. Výše RPSN pak začíná na hranici 12,57 % ročně. Hlavní úspora spočívá ve snížení měsíční splátky.

Co vše lze konsolidovat?

Ke každému konsolidovanému dluhu musíte doložit všechny patřičně dokumenty (smlouvy, splátkové kalendáře apod.). V případě, že bude vaše žádost schválena, můžete konsolidovat následující závazky:

  bankovní půjčky
  kreditní karty
  kontokorent

Konsolidace půjček od RB bohužel vychází dráž, než většina jiných bankovních konsolidací. Banka za klienta ale vyřídí splacení a zrušení sloučených půjček.

Konsolidaci Raiffeisenbank můžete kdykoliv předčasně splatit

Poskytnutí a vyřízení úvěru je u Raiffeisenbank zdarma. Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zcela zdarma. Konsolidace od Raiffeisenbank nevyžaduje spoludlužníka, ručitele, ani hmotnou zástavu (nemovitost apod.). Kladné vyřízení žádosti je mimojiné podmíněno také patřičným doložením finančího příjmu žadatele (formou výplatních pásek, výpisu z bankovního účtu apod.).

Oficiální web naleznete na www.rb.cz/osobni/pujcky/prevedeni-a-slouceni-pujcek

Konsolidaci u Raiffeisenbank a.s. můžete vyřídit přes internet

Webové stránky www.rb.cz/osobni/pujcky/prevedeni-a-slouceni-pujcek bohužel neobsahují ilustrativní kalkulačku pro výpočet úvěru, naleznete na nich nicméně alespoň ilustrativní příklad. Konkrétní nabídka vám bude vystavena až na základní vyplněné nezávazné poptávky. Pozitivním zjištěním je u Raiffeisenbank rovněž fakt, že na zmíněném webu naleznete také náhledy smluvní dokumentace, tu si můžete v klidu dopředu přečíst a porovnat s ostatními zvažovanými nabídkami.

Výhody a nevýhody konsolidace půjček Raiffeisenbank

Vlastnosti, které stojí za zmínku

 • Možnost sloučit neomezený počet půjček až do limitu 700 000 Kč
 • Raiffeisenbank provede splacení a zrušený konsolidovaných úvěrů
 • Bez dalších poplatků za sjednání konsolidace a vedení úvěrového účtu
 • Online kalkulačka ve výpočtu nezahrnuje výši splátek, RPSN ani celkové náklady
 • Nelze sjednat online, podpis smlouvy je nutný kurýrem, nebo na pobočce RB
 • Vyšší RPSN v porovnání s ostatními bankami
 • Webové stránky neobsahují dostatek informací
 • Nejlepší úrok je podmíněn vyšší půjčenou částkou

RPSN začíná na hranici 12,57 % ročně

Úvěr 500 000 Kč na 96 měsíců za 8 099 Kč měsíčně

Uvedený ilustrativní příklad spojení úvěrů přebíráme z webových stránek poskytovatele (www.rb.cz/osobni/pujcky/prevedeni-a-slouceni-pujcek). Na uvedených stránkách naleznete vždy aktuální nabídku, stejně jako na stránce Raiffeisenbank kalkulačka splátek zde na webu. Úvěr ve výši 500 000 Kč s úrokovou sazbou 11,9 % p. a. a počtem měsíčních splátek 96 je splácen měsíční splátkou 8 099 Kč, RPSN je 12,57 % p.a. a celková částka splatná spotřebitelem je 777 500 Kč. Bez poplatku za poskytnutí a správu. Váš bonus za podmínky řádného splácení úvěru a vedení běžného úctu v Raiffeisenbank pak na konci období splatnosti úvěru činí 172 124 Kč. Při ponížení celkové částky nákladu o částku bonusu a zachování počtu splátek je výsledná bonusová sazba 4,9 % p. a.

Požadavky na žadatele

Konsolidaci Raiffeisenbank můžete získat za těchto podmínek

Naše hodnocení

Konsolidace půjček od RB bohužel vychází dráž, než většina jiných bankovních konsolidací. Banka za klienta ale vyřídí splacení a zrušení sloučených půjček.

„Konsolidace od Raiffeisenbank je bez poplatků za vyřízení a vedení úvěrového účtu, množství konsolidovaných závazků není omezeno, nesmí však v součtu překročit horní hranici 700 000 Kč. Výhodou je možnost sjednání pojištění a volby dne, kdy bude docházet ke splácení. Konsolidaci u RB bohužel není možné sjednat přes internet, podpisu smlouvy u kurýra, nebo v bance se nevyhnete. Webové stránky neposkytují dostatek informací, slouží spíše pouze ke získání kontaktu a kalkulačka pro orientační výpočet chybí úplně. Výše RPSN navíc přesahuje bankovní průměr.“

40 %

 • Raiffeisenbank
 • Konsolidaci půjček Raiffeisenbank můžete sjednat za pár minut!
  Stačí vyplnit nezávaznou poptávku, bez složitého papírování a poplatků
 • Nezávazná žádost o konsolidaci