Sberbank FÉR konsolidace recenzeLogo

Podrobná recenze, výhody a nevýhody, celkové hodnocení

Bankovní konsolidace půjček od Sberbank je finančním produktem, který poskytuje Sberbank CZ a.s. (IČ: 25083325) se sídlem na adrese U Trezorky 921/2, 15800 Praha 5. Cílem konsolidace je spojení více půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku a získat tak lepší přehled nad financemi. V této recenzi konsolidace půjček od Sberbank si představíme všechny klíčové parametry, vlastnosti, výhody i nevýhody.

Spojení půjček až do výše 1 000 000 Kč

Spojte si třeba až 10 různých závazků v jeden – ušetříte

Sberbank CZ a.s. nabízí konsolidace půjček a úvěrů v rozsahu 50 000 Kč až 1 000 000 Kč. Spojit takto můžete najednou až 10 různých dluhů. Dobu splatnosti si přitom zvolíte sami v rozmezí 12 měsíců až 10 let. Výše RPSN pak začíná na hranici 4,00 % ročně. Hlavní úspora spočívá ve snížení měsíční splátky.

Co vše lze konsolidovat?

Ke každému konsolidovanému dluhu musíte doložit všechny patřičně dokumenty (smlouvy, splátkové kalendáře apod.). V případě, že bude vaše žádost schválena, můžete konsolidovat následující závazky:

  bankovní půjčky
  kreditní karty
  kontokorent

FÉR konsolidace od Sberbank láká až na limit 1 000 000 Kč a velmi dobré úrokové sazby. U vyšších částek však budete potřebovat souhlas manžela/manželky nebo z nich rovnou učinit spolužadatele.

Konsolidaci Sberbank můžete kdykoliv předčasně splatit

Poskytnutí a vyřízení úvěru je u Sberbank zdarma. Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zcela zdarma. Konsolidace od Sberbank nevyžaduje spoludlužníka, ručitele, ani hmotnou zástavu (nemovitost apod.). Kladné vyřízení žádosti je mimojiné podmíněno také patřičným doložením finančího příjmu žadatele (formou výplatních pásek, výpisu z bankovního účtu apod.).

Oficiální web naleznete na www.sberbankcz.cz/obcane/refinancovani-a-konsolidace-uveru

Konsolidaci u Sberbank CZ a.s. můžete vyřídit přes internet

Webové stránky www.sberbankcz.cz/obcane/refinancovani-a-konsolidace-uveru bohužel neobsahují ilustrativní kalkulačku pro výpočet úvěru, naleznete na nich nicméně alespoň ilustrativní příklad. Konkrétní nabídka vám bude vystavena až na základní vyplněné nezávazné poptávky. Pozitivním zjištěním je u Sberbank rovněž fakt, že na zmíněném webu naleznete také náhledy smluvní dokumentace, tu si můžete v klidu dopředu přečíst a porovnat s ostatními zvažovanými nabídkami.

Výhody a nevýhody konsolidace půjček Sberbank

Vlastnosti, které stojí za zmínku

 • Vysoký úvěrový limit, konsolidovat lze až 10 závazků do výše 1 000 000 Kč
 • Sloučit lze také závazky rodinných příslušníků (např. manželka, rodiče, děti)
 • Bez poplatků za sjednání, vedení úvěrového účtu i předčasné splacení
 • Konsolidace a refinancování půjček u Sberbank je dostupné i cizincům
 • Na webu chybí online kalkulačka pro ilustrativní výpočet nákladů
 • Celkově jsou webové stránky informačně poněkud chudé
 • Spodní limit pro konsolidaci i refinancování je 50 000 Kč
 • Při půjčce 250-400 tisíc Kč je nutný písemný souhlas manželka/ky na pobočce Sberbank
 • V případě půjčky nad 400 tisíc Kč je nutné, aby životní partner byl spolužadatelem půjčky

RPSN začíná na hranici 4,00 % ročně

Úvěr 280 000 Kč na 60 měsíců za 5 996 Kč měsíčně

Uvedený ilustrativní příklad spojení úvěrů přebíráme z webových stránek poskytovatele (www.sberbankcz.cz/obcane/refinancovani-a-konsolidace-uveru). Na uvedených stránkách naleznete vždy aktuální nabídku, stejně jako na stránce Sberbank kalkulačka splátek zde na webu. Půjčka: 280 000 Kč, splatnost: 60 měsíců, měsíční splátka: 5 997 Kč, RPSN: 4,02%, celkem zaplatíte: 359 784 Kč

Požadavky na žadatele

Konsolidaci Sberbank můžete získat za těchto podmínek

 • věk min. 18 let
 • občanský průkaz
 • trvalý pobyt v ČR
 • potvrzení o výši příjmu

Naše hodnocení

FÉR konsolidace od Sberbank láká až na limit 1 000 000 Kč a velmi dobré úrokové sazby. U vyšších částek však budete potřebovat souhlas manžela/manželky nebo z nich rovnou učinit spolužadatele.

„U Sberbank lze konsolidovat i dluhy rodinných příslušníků (dětí, manželky, ale i rodičů) a to až do výše 1 000 000 Kč. Úrokové sazby jsou velmi dobré a patří ke špičce mezi bankami. Výhodou je absence poplatků za vedení účtu, poskytnutí i předčasné splacení a fakt, že o produkt mohou žádat také cizinci s trvalým pobytem v ČR. Od 250 000 Kč je však nutný osobní podpis manžela/ky na pobočce banky a od 400 000 Kč výše musí být partner také spolužadatelem. Na webových stránkách bohužel chybí ilustrativní kalkulačka a objem poskytovaných informací je omezen na nezbytné minimum, což je škoda.“

60 %

 • Sberbank
 • Konsolidaci půjček Sberbank můžete sjednat za pár minut!
  Stačí vyplnit nezávaznou poptávku, bez složitého papírování a poplatků
 • Nezávazná žádost o konsolidaci