Jak bojují zdravotní pojišťovny o klienty? Třeba příspěvkem na koupi chytrých hodinek Apple Watch

Publikováno 23. 9. 2019 v kategorii Novinky, Pojištění

Zdravotní pojišťovny se pustily do boje o klienty s nabídkou benefitů a dalších lákadel. Změnu zdravotní pojišťovny můžete provést jedenkrát za 12 měsíců, vždy k 1. lednu, nebo 1. červenci a to s tříměsíčním předstihem. Pokud tedy o změně zdravotní pojišťovny uvažujete, máte čas do konce září, abyste stihli změnu k 1. 1. 2020. Nalákat vás mohou třeba chytré hodinky od Applu na něž dostanete příspěvek u OZP.

Jak změnit zdravotní pojišťovnu?

Je to jednoduché, obvykle totiž stačí pouze vyplnit a podat formulář vybrané nové zdravotní pojišťovně. Můžete tak učinit buď osobně na přepážce, písemně, často ale i přes internet. Potřebné formuláře má každá z pojišťoven ke stažení na svých webových stránkách. Stačí si vyhledat „formulář pro změnu pojišťovny“. Na pobočce po vás samozřejmě budou vyžadovat doložení občanského průkazu a v případě dítěte do 15 let rodný list nebo jiný doklad totožnosti. Změnu pojišťovny se vyplatí dobře promyslet, prohlédnout si podmínky, benefity. Každá pojišťovna se zaměřuje na něco jiného, jedna má benefity například pro onkologické pacienty, jiná cílí na lidi, kteří se snaží přestat kouřit. Některé zase přispívají tisíce korun na lázně pravidelným dárcům krve.

Seznam zdravotních pojišťoven v Česku

Kód Název zdravotní pojišťovny Zkratka
111 Všeobecná zdravotní pojišťovna VZP
201 Vojenská zdravotní pojišťovna VoZP
205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna ČPZP
207 Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví OZP
209 Zaměstnanecká pojišťovna Škoda ZPŠ
211 Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ZPMV
213 Revírní bratrská pokladna RBP

Jak na změnu pojišťovny u živnostníků?

Pokud jste OSVČ, budete potřebovat ještě kopii živnostenského listu a doložit přehled vašich příjmů a výdajů pro zdravotní pojišťovnu za předchozí rok. Případně můžete doložit i jiný doklad potvrzující výši placených záloh. Sazba zdravotního pojištění je vždy stejná. U studentů je pořeba potvrzení o studiu, u seniorů pak potvrzení o přiznání důchodu. Nově narozené dítě se automaticky stává pojišťencem u stejné pojišťovny u které je registrována matka.

Aktuální benefity zdravotních pojišťoven

Příspěvek na Apple Watch u OZP

Mezi nejzajímavější benefity, které jsou aktuálně platné, jistě patří OZP – Oborová zdravotní pojišťovna s nabídkou příspěvku na chytré hodinky Apple Watch, které mají funkci měření EKG (4. a 5. generace zařízení). Hodinky mají certifikát EKG zařízení a stojí přibližně 12 500 Kč, pojišťovna na ně přispívá slevou 5-7 % při nákupu u smluvního prodejce iWant. Mezi další benefity u OZP patří také příspěvky na dentáního hygienu (2000 Kč ročně), nebo 1000 Kč na vybraná očkování. OZP má aktuálně přes 730 000 klientů.

Benefity až za 21 900 Kč u VZP

Téměř 6 milionů klientů řadí VZP na první místo mezi zdravotními pojišťovnami v ČR. Pouze jedna desetina ale loni čerpala benefity, na které má nárok. Přitom součet benefitů může dosáhnouti několika desítek tisíc korun. VZP na to upozorňuje v reklamní kampani na příkladech čtyřčlenné rodiny.

Benefity u VZP.cz

  • Jak bojují zdravotní pojišťovny o klienty? Třeba příspěvkem na koupi chytrých hodinek Apple Watch
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 9. 2019
  • Kategorie: Novinky, Pojištění


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout