Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Jak investovat do kryptoměn a které projekty stojí za pozornost v roce 2022?

Publikováno 10. 2. 2022 v kategorii Volný čas, Vzdělávání

Lidé se v poslední době snaží zhodnocovat své úspory a volné finanční prostředky. V tomto směru existuje několik možností. Jednu z nich mimochodem představují také kryptoměny zažívající celkem nevídaný boom. Jestliže o tomto segmentu uvažujete, hodí se vám několik tipů na nejznámějších kryptoměny, které stojí v roce 2022 za zvážení.

Bitcoin

Začít musíme pochopitelně tou nejslavnější kryptoměnou vůbec. Je to Bitcoin. Nejlikvidnější kryptoměna vůbec, jejíž hodnota za posledních několik let vzrostla o stovky procent. Bitcoin je zajímavý v tom, že nepodléhá inflaci, má už několik let prokazatelný potenciál, a dokonce s ním dnes můžete platit na mnoha místech.Když se rozhodnete investovat do Bitcoinu, mějte na paměti, že jeho hodnota není ničím kryta, jako u jiných investic. Připravit byste se měli i na vyšší volatilitu a v neposlední řadě na poplatky spjaté s Bitcoinem.

Ethereum

Pokud půjdeme v žebříčku nejznámějších kryptoměn pěkně popořadě, na druhém místě musí být Ethereum známé pod zkratkou ETH. Ve prospěch této kryptoměny jistě hovoří chytré kontrakty a velký potenciál stejně, jako u Bitcoinu. Pokud jde o převody, patří k těm rychlejším. Ethereum je navíc spolehlivé a využívá jej řada větších společností. Možná je to právě větší zájem investorů, ale síť této kryptoměny bývá čas od času přetížená. S Ethereem se pojí také jeden velký neduh v podobě vysokých poplatků.

Binance Coin

Binance Coin je kryptoměna označovaná zkratkou BNB. Jde o relativně mladou kryptoměnu, která vznikla v roce 2017. Od té doby zaznamenala rychlý nárůst hodnoty. Je hodně likvidní a na rozdíl od známějších kryptoměn se s ní pojí spíše menší poplatky. Praktická je také univerzálnost Binance Coinu. Na druhou stranu, i tato kryptoměna má určité zápory. Mezi ty nejvýznamnější patří kupříkladu centralizace. Hodnota Binance Coin se navíc dost odvíjí od burz, takže je třeba jistá opatrnost.

Ripple

Kryptoměna Ripple má předem daný počet dosahující sto miliard tokenů. Jde o poměrně centralizovanou kryptoměnu, za níž stojí významní investoři. V její prospěch hovoří určitě nízké poplatky a rychlost samotné transakce. Přesně tohle by mohla být jednou všeobecně přijatá kryptoměna. Některým investorům ovšem může vadit její centralizace. S kryptoměnou Ripple označovanou zkratkou XRP se mimo jiné pojí i nevalná minulost.

Cardano

Kryptoměna třetí generace, která cílí primárně na menší zatížení životního prostředí. Dalo by se říci ekologická kryptoměna, jíž svého času založil spoluzakladatel kryptoměny Ethereum. Mnozí odborníci poukazují na specifickou architekturu kryptoměny. Měla by odstraňovat problémy prvních kryptoměn, respektive první a druhé generace. Pokud bychom měli vypíchnout jednu zásadní nevýhodu kryptoměny Cardano, bude to bezpochyby centralizovanost.

Litecoin

Kryptoměna Litecoin je pomyslnou odnoží Bitcoinu. Cílí však na rychlejší platby a nižší pořizovací cenu. S přihlédnutím k tomu, že Litecoin je na trhu od roku 2011, stal se poměrně rozšířeným. S Litecoinem se můžete setkat v rámci jakékoliv burzy kryptoměn. Pokud se Litecoin stane vaší investicí, rozhodně nepočítejte s prováděním privátních transakcí a zapomeňte na chytré kontrakty.

Solana

Další z decentralizovaných kryptoměn, která v posledních měsících zažívá poměrně velký boom a nárůst své hodnoty. S touto kryptoměnou se pojí velcí investoři. Důraz je kladen na nižší poplatky a rychlost realizovaných transakcí. Možná právě proto je často vyzdvihován potenciál této kryptoměny do budoucna. Kryptoměna známá pod zkratkou SOL má pouze jedinou nevýhodu. Je poměrně novodobým projektem bez dlouhé historie.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout