Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Jak si půjčit peníze bez obav z podvodu

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Podvody jsou ve spojení s půjčováním peněz bohužel stále ještě běžnou praxí. Třebaže se legislativa snaží s tímto neduhem bojovat, podvedených klientů je stále dost. Dnes vám proto poradíme, jak poznat podvodnou nabídku a jak se vyvarovat možných komplikací, které vás budou akorát stát další peníze.

Jak poznat podvodnou půjčku?

Ačkoliv jsme na toto téma napsali již hezkou sbírku článků, opakování je rozhodně na místě, proto v tomto seriálu budeme pokračovat i nadále. Naším cílem je pomoci vám vybrat si půjčku u níž se nemusíte bát poplatků předem, přemrštěných sankcí a dalších podvodných praktik. Jak tedy poznat povodnou půjčku?

Typické znaky podvodných půjček

  • Inzerce půjček jsou nejvíce rizikovým způsobem pro hledání půjčky, bez nadsázky lze tvrdit, že naprostá většina nabídek jsou pouze podvody s cílem vylákat z vás peníze.
  • Nesolidní poskytovatelé nevystupují jako firma, neuvádí sídlo a své IČ. Právě naopak, zpravidla vystupují pouze jménem (často smyšleným), e-mailem a telefonním číslem. V podstatě všechny půjčky od soukromých osob jsou podvod!
  • Webové stránky u podvodných firem obvykle nenajdete a pokud ano, obsahují pouze minimum informací. Typicky chybí například kalkulačka splátek, podezřelé že?
  • Poskytovatelé podvodné půjčky slibují peníze úplně každému, to je největší problém. Žádný zodpovědný poskytovatel rozhodně nepůjčí každému, ze zákona ani nemůže.
  • Poplatky předem za vyřízení, pojištění, převod peněz atd. – podvodníci jsou v tomto velmi vynalézaví. Pamatujte si, že prověřený poskytovatel půjčky nikdy nežádá peníze předem! Pokud nějaké poplatky vyžaduje, započítává je do jednotlivých splátek a určitě se mu nic neplatí dopředu! Nikdy!

Jak vypadá podvodný inzerát?

Tento podezřelý inzerát jsme objevili zcela náhodně během jediné minuty…

Přijďte si pro osobní půjčku 30 000 – 1 000 000 Kč od soukromého poskytovatele. Máme pro vás bezkonkurenční nabídku i nadstandartní služby. Poskytujeme úvěrový servis, pojištění, konsolidace, oddlužení. Potřebujete peníze na podnikání, bydlení, rekonstrukce, vyplacení závazků, koupě auta nebo dovolenou? Požadujete nízké splátky nízký úrok dlouhodobé i krátkodobé půjčky bez registru? Nabízíme rychlé a profesionální jednání, vyřízení do 60 minut. Pro zaměstnance, důchodce, osvč i začínající, matky na md, dpp, úp. Působíme na trhu více jak 10 let s mnoha spokojenými klienty…

Kontaktní informace na podvodnou půjčku uvádět nehodláme, stačilo však zadat uvedené telefonní číslo do vyhledávače a hned první odkaz nás dovedl na webovou stránku, kde v diskusi píše jeden ze zúčastněných toto…

Predstavi se jako uverove centrum, sepisi zadost s tim ze si mate zvolat za 30 min zpet. Uver je schvalen ale pozaduju kauci 5, 8…tis Kc. Nereknou spolecnost, trvaji na osobni navsteve kancelare.

Výše uvedený inzerát splňuje všechny body, které zmiňujeme. Nalezli jsme ho v online inzerci půjček, zcela chybí informace o firmě, půjčka je údajně od soukromé osoby. Autor se snaží navodit dojem, že půjčuje peníze každému. Navíc ale ještě přidává celou řadu gramatických chyb. Na podobnou nabídku by naletěl jen velmi naivní, nebo zoufalý, klient.

Stop podvodům, půjčujte si zodpovědně!

Naším dlouhodobým cílem je kultivovat celý trh s bankovními i nebankovními půjčkami, proto budeme na podobné případy cíleně poukazovat. Pokud si hodláte půjčit peníze (a měli byste se skutečně zamyslet, zda-li je půjčka opravdu jediným řešením situace), pak použijte srovnání půjček, snažte se číst zkušenosti klientů a vše si důkladně spočítejte. Vyhněte se zcela inzerci půjček a půjčkám od soukromý osob, nikdy nic neplaťte předem!

Doporučená půjčka na cokoliv

Rychlá 123půjčka není jen tak nějaký obyčejný produkt, spojuje v sobě totiž nabídku více prověřených společností. Díky tomu vám dokáže doporučit nejlevnější půjčku s nejvyšší šancí na schválení žádosti. Vše navíc 100% nezávazně, diskrétně a s vyřízením během několika minut. Proto vám ji doporučujeme, riziko podvodu zde nehrozí.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout