Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Je půjčka Acema podvod? Kde si půjčit třeba milion a víc, když mi moje banka nepůjčí?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Půjčka Acema Credit působí v ČR již více jak 13 let. Typově se řadí do užší kategorie půjček, které jsou určeny zájemců, kterým banka nepůjčí přitom ale potřebují větší objem peněz (řádově statisíce, až miliony). Půjčka Acema je ručená nemovitostí, je tedy nutné mít byt, dům, chatu anebo pozemek, který má dostatečnou hodnotu, v opačném případě půjčka nebude schválena. Výhodou však je, že nejsou kontrolovány registry dlužníků a není nutné dokládat finanční příjem. Navíc za sjednání a vyřízení půjčky se nic neplatí.

Parametry Acema Credit půjčky

Půjčka na vyplacení exekuce

Mezi přednost Acema půjčky patří její dostupnost, třebaže celková schvalovatelnost není nejvyšší, obecně je půjčka velmi dobře dostupná, protože není nutné dokládat svůj finanční příjem a nevadí ani záznam v registru dlužníků. Půjčku lze použít i na vyplacení exekucí. Nevýhodou ale rozhodně je fakt, že i nižší částky je nutné ručit nemovitostí, což může být pro žadatele nevýhodné. Domníváme se tedy, že půjčka od Acema Credit je vhodná když potřebujete velkou částku, na částky menší (řekněme do 200 tisíc) lze najít výhodnější alternativy, které nevyžadují ručení – např. 123půjčka.

Acema Credit půjčka bez registru

Splatnost půjčky Acema lze rozložit až na 20 let a úrok díky tomu může klesnout na úroveň obvyklou pro bankovní instituce. Půjčka se splácí klasicky, tedy 1x měsíčně a je možné ji předčasně splatit (každý 13. měsíc pouze 1/4 částky). Není tedy možné půjčku splatit jednorázově ihned, předčasné splacení je možné na základě smluvního poplatku, avšak bez pokut či sankcí.

Vítězství v nezávislém testu

Půjčka od Acemy zvítězila v nezávislém testu férovosti pořádaným sdružením Umbrella. Výsledky toho testu cituje například server FinExpert.cz ve svém článku Test nebankovních úvěrových společností (17. 3. 2014). Rozhodně tedy lze tvrdit, že Acema není podvod, stejně jako u všech ostatních půjček (a u těch velkých obzvlášť!) je však nutné si pozorně přečíst všechny smluvní náležitosti (Acema je má k dispozici na svém webu), rozložit dobu splatnosti tak, aby jednotlivé splátky nebyly příliš vysoké a půjčovat si peníze maximálně obezřetně. Stejně jako na většinu jiných nebankovních půjček lze i u Acemy nalézt na webu negativní (i pozitivní) recenze. U společností, které půjčují peníze bez kontroly registru a nutnosti dokádat finanční příjem je ovšem běžné, že pracují s klienty, které lze označit jako rizikové. Neberte si tedy půjčku pod tlakem okolností, vždy se rozhodujte s chladnou hlavou. Acema půjčka splňuje všechny právní náležitosti, nejedná se o podvodnou půjčku.

„Společnost poskytuje úvěry transparentním způsobem, nicméně úroky jsou nepatrně vyšší a poplatky mírně nadprůměrné, což je také vyváženo servisem, který společnost poskytuje. Společnost zaslala pracovníku UMBRELLA kompletní smluvní dokumentaci obsahující všechny náležitosti, které se shodovaly s navrženými parametry. V celkovém hodnocení společnost sdílí první místo se společností TGI Money.“

Časté otázky

Kdo je poskytovatelem půjčky?
Společnost ACEMA Credit Czech, a.s. je nejvýznamnějším poskytovatelem zajištěných úvěrů na českém trhu. Vedoucí pozici na trhu si buduje již 12 let.
Jak mohu ručit?
Můžete se zaručit jakoukoli nemovitostí v osobním vlastnictví. V Praze a v blízkém okolí lze ručit také bytem v družstevním vlastnictví. K žádosti o půjčku si připravte výpis z katastru nemovitostí ne starší 3 měsíců.
Platí se nějaké poplatky před vyřízením žádosti?
Ne, neplatí. Žádné poplatky ani zálohy.
Co potřebuji k vyřízení mé žádosti?
Platný občanský průkaz + druhý doklad totožnosti, nemovitost v osobním vlastnictví (popřípadě ručitele s nemovitostí). Aktuální výpis z katastru nemovitostí. Nabývací titul, což je listina, kterou prokážete, že jste vlastníkem nemovitosti (může to být kupní smlouva, darovací smlouva, kolaudační rozhodnutí). Schopnost splácet svou budoucí půjčku. V Praze a blízkém okolí můžete ručit i bytem v družstevním vlastnictví.
Co se stane pokud se opozdím se splátkou?
Podobnou situaci je třeba co nejdříve nahlásit poskytovateli půjčky, řešením může být změna splátkového kalendáře. K možným finančním sankcím je přistoupeno pouze v případě, že taková skutečnost není nahlášena a aktivně řešena ze strany klienta.

  • Je půjčka Acema podvod? Kde si půjčit třeba milion a víc, když mi moje banka nepůjčí?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout