Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Kimbi – Jak vyplnit žádost o půjčku, krok za krokem

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Novou půjčku od Zaplo Finance s.r.o. pojmenovanou Kimbi jsme vám nedávno představovali v recenzi Kimbi – Nová půjčka a mladší bratříček Zaplo.cz, dnes si projdeme celý proces sjednání půjčky krok za krokem. Není to vůbec složité, webové stránky jsou dobře zpracované a proces sjednání je intuitivní i pro méně zkušené návštěvníky. Pojďme na to…

Základní parametry Kimbi půjčky

Požadavky na žadatele o půjčku

  • Věk min. 18 let
  • České státní občanství
  • Vlastní bankovní účet
  • Trvalý a doložitelný finanční příjem
  • Schopnost řádně splácet úvěr

Potřebovat navíc budete občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, připravte si je.

1. Vyplňte formulář na www.kimbi.cz

Výše uvedený odkaz se vám otevře do nového okna, můžete tedy na něj kliknout a po té si přepínat mezi naším návodem a formulářem na webu poskytovatele. Webové stránky Kimbi.cz jsou přehledné, bez zbytečností a na první pohled dobře srozumitelné. Svou žádost můžete začít vpravo na stránce – zvolte výši půjčky a limit měsíční splátky. V kalkulačce ihned vidíte, kolik vás půjčka bude celkem stát, výši RPSN (klíčový parametr pro porovnávání výhodnosti úvěrů) a datum vaší první splátky (tj. za 30 dní od dnešního dne). Pokud jste spokojeni, můžete přejít na další krok tlačítkem „Chci půjčku“.

2. Zadejte úvodní informace o vás

Pokud jste již klientem, můžete se na této stránce přihlásit do svého účtu. Pokud ale jste novým zákazníkem, pokračujte vyplněním zobrazeného formuláře. Poskytovatel po vás v tomto kroku chce pouze pár základních informací. Vaše jméno, rodné číslo, telefon a email. Vymyslete si navíc heslo, kterým budete později přistupovat do svého klientského účtu a spravovat své úvěrové žádosti. Nezapomeňte zaškrtnout obě políčka ve spodní části formuláře, zobrazené informace si přitom pozorně přečtěte, nemáte kam spěchat…

Poznámka: Telefoní číslo je velmi důležité! Později vám na něj bude odeslán PIN, kterým potvrdíte svou žádost. Číslo proto zadávejte pečlivě a dvakrát jej raději zkontrolujte.

3. Kontaktní adresa

Formulář v předchozím kroku byl vyhodnocen a výsledkem by mělo být potvrzení, že vám byl založen profil na webu Kimbi. Zadejte číslo občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti. Následují srozumitelná políčka, kde vyplňte vaší trvalou adresu pobytu a zvolte z nabídky typ vlastnictví (jste v pronájmu, nebo ve vlastním?).

4. Zaměstnání a finance

Jak už jistě víte, každý poskytovatel spotřebitelských úvěrů musí prověřovat schopnost splácet u každého zájemce o půjčku. V tomto kroku proto zadejte informaci o tom, zda-li jste zaměstnáni, nebo z jakého zdroje máte finanční prostředky. Vyplňte rovněž váš čistý měsíční příjem a vaše výdaje (tj. opakující se výdaje typu splátka hypotéky, kreditní karta, ale i výdaje na jídlo nebo elektřinu v bytě). V zadaných informacích nelžete! Uškodili byste v konečném důsledku pouze sami sobě.

Poznámka: Poskytovatel půjčky prověřuje dostupné registry dlužníků. Půjčka Kimbi je určena klientům, kteří dokážou řádně splácet (mají dostatečný příjem), i zájemce s negativní platební historií tedy má šanci na schválení své žádosti.

5. Rekapitulace a potvrzení žádosti

Pátý krok žádosti je velmi krátký. Prohlédněte si rekapitulaci vaší žádosti, tedy zejména jakou částku si chcete půjčit, na jak dlouho, kolik budete měsíčně splácet, v jaké výši a kdy je termín vaší první měsíční splátky. Přečtěte si Předsmluvní informace a zejména Smlouvy o úvěru. Pokud jste se vším srozuměni, potvrdťe svou žádost kliknutím na modré tlačítko „Souhlasím“.

6. SMS ověření

Předposlední krok žádosti. Na mobilní číslo zadané v prvním kroku žádosti by vám nyní měl obratem přijít čtyřmístný PIN. Zadejte tento PIN do připraveného políčka a odešlete. Pokud jste telefonní číslo zadali chybně, máte zde ještě možnost toto číslo upravit.

7. Kontrola finančního příjmu

Poslední krok vaší žádosti je kontrola finančního příjmu. To lze udělat hned dvěma způsoby, buď automaticky (což je doporučováno), nebo manuálně – v takovém případě po vás může být vyžadováno dodání potvrzení o příjmu (výpis z účtu, výplatní pásky apod.). Kvůli ručním vyřízení je proces o něco pomalejší. Rozhodnutí je samozřejmě na vás.

Hotovo!

Rozhodnutí o tom, zda-li vám byla půjčka schválena byste měli obdržet velmi rychle. Pokud jste úvěr Kimbi využili, podělte se prosím o své zkušenosti pod tímto článkem. Pokud jste neuspěli, můžete si vybrat z naší nabídky půjček některou jinou.

  • Kimbi – Jak vyplnit žádost o půjčku, krok za krokem
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout