Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Časté otázky: kalkulačka povinného ručení bez zadávání osobních údajů

Publikováno 10. 3. 2020 v kategorii Pojištění, Povinné ručení

V předchozím článku Jak na srovnání povinného ručení anonymně, tedy bez zadávání osobních údajů? jsme popisovali jak fungují běžné srovnávače povinného ručení, proč se nebát kontaktu z call centra a jak se ke srovnání nabídek pojišťoven dostat 100% anonymně. Dnes ještě zodpovíme nejčastější otázky návštěvníků, které s tímto souvisí.

Nechci zadávat svoje PSČ

Proč musím v anonymní kalkulačce povinného ručení zadávat svoje PSČ?

Je to jednoduché, PSČ je totiž jedním z klíčových parametrů, podle něhož pojišťovny vypočítávají cenu povinného ručení. Jinými slovy, pokud bydlíte například v Praze, je riziko pojistného plnění pro pojištovnu statisticky vyšší, než pokud bydlíte v nějaké malé obci na Moravě. Celkový výpočet toto (a řadu dalších proměnných hodnot) zvažuje a proto je zadání PSČ nutné ve všech srovnávačích. Bez něj by výsledná cena neměla vypovídající hodnotu.

Nechci zadávat svůj věk

Zadávání věku je rovněž podmínkou srovnání?

Ano, je. Důvod je přitom zcela stejný, jako v předchozím případě. Věk pojistníka je totiž další nutnou podmínkou pro výpočet ceny pojištění. Opět platí, že starší řidič (pojistník) získá výhodnější sazbu, než řidič, který zrovna dokončil autoškolu. Do hry dále vstupuje „vyjetý“ bonus, který zkušený starší řidič pravděpodobně bude mít, kdežto mladý řidič prakticky ani mít nemůže.

Nechci zadávat své telefonní číslo

Bojím se zadat svůj telefon, že budu obtěžován/a telefonátem z call centra!

Pokud své telefonní číslo do srovnávače zadáte, budete skutečně call centrem kontaktováni. Důvodem, proč kontaktováni budete je víc a plynou z nich výhody pro vás. Předně, pamatujete si přesně, jak velký bonus máte? Většina z nás pravděpodobně nikoliv. Tyto informace pro vás člověk z call centra zjistí a ověří, čímž samozřejmě dokáže snížit cenu povinného ručení. Pracovník call centra s vámi rovněž zkontroluje všechny zadané údaje a poradí s případným výběrem vhodného pojištění. Poradí vám rovněž s výpovědí smlouvy u staré pojišťovny a zodpoví další otázky. Pokud mu rovnou řeknete, že o uzavření pojištění v danou chvíli nemáte zájem, bude to akceptovat.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout