Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Konsolidujte své dluhy ve dvou – ušetříte a získáte lepší kontrolu nad svými financemi

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Konsolidace úvěrů je službou, která v současnosti nachází stále větší uplatnění. Zajímají se o nic především lidé mající více, jak jeden dlužný závazek vůči libovolné bankovní nebo nebankovní společnosti. Důvod je pochopitelně zřejmý. Prostřednictvím konsolidace lze totiž sloučit více půjček najednou a domoci se lepších splátkových podmínek.

Proč konsolidovat ve dvou?

V okamžiku konsolidace nahrazujete několik úvěrů jediným. Ten samozřejmě bude mít minimálně stejnou hodnotu, jako součet všech dílčích půjček dohromady. Z toho logicky vyplývá, že základní požadavky budou mimo jiné spjaty i s vyšším příjmem. A pokud jím zrovna nedisponujete či nedosahujete odpovídající bonity a solventnosti, je ideální volbou žádost o konsolidaci ve dvou. Zvýšíte tím svůj kredit, a hlavně šance na kladné schválení. Žádat můžete se svým manželem/manželkou nebo životním partnerem/partnerkou. Výjimkou nejsou ani ostatní blízké osoby.

Přínosy konsolidace ve dvou

Primární klad tohoto řešení byl již uveden výše. Je to především úspora finančních prostředků. Mnohdy se vaším cílem stane nižší měsíční částka, nežli je součet všech předchozích dohromady. Těšit se ale můžete i na mnohé další věci.

  • Získáte větší přehlednost nad svými financemi
  • Vyhnete se hned několika poplatkům za vedení úvěrového účtu
  • V případě potřeby jsou vám k dispozici peníze navíc

Možnost předčasného splacení a lepší úrok

S konsolidací osobních půjček se nabízí rovněž možnost předčasného doplacení, administrativní pomoc od nového poskytovatele, a hlavně výhodnější úrok. Nemáme na mysli jen klasickou úrokovou sazbu, ale také hodnotu RPSN čili roční procentuální sazbu nákladů.

Při konsolidace buďte obezřetní

Důležité je poznamenat, že konsolidace není řešením v každé situaci a že se může stát také, že úspora nebude tak velká – někdy dokonce i záporná. Pozor byste si měli například to, jak vysoké poplatky jsou spojeny s doplacením jednotlivých peněžních závazků. S předstihem se také ujistěte o tom, že dané půjčky lze opravdu sjednotit do jednoho. Když už totiž podstupujete výhodnou konsolidaci ve dvou, tak ideálně kompletně. V rámci sloučení se nabízí nejrůznější druhy produktů.

Nebojte se konsolidovat úvěry s vidinou lepších zítřků. Pokud máte možnost tyto kroky provést ve dvou, respektive se spolužadatelem, je to jenom dobře.

  • Konsolidujte své dluhy ve dvou – ušetříte a získáte lepší kontrolu nad svými financemi
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout