Který poskytovatel nebankovních půjček má nejlépe zpracované webové stránky?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Webové stránky jsou pro online půjčky a jejich poskytovatele klíčové, právě přes ně naprostá většina klientů sjednává svou žádost (tedy alespoň její první krok). Je tedy očekávatelné, že by měly být tyto weby přehledné, dobře zpracované a poskytnout veškeré údaje. Je tomu ale tak vždy? V prvním díle našeho malého seriálu porovnáme Zaplo, SMART půjčku, Via SMS, BB půjčka a Kredito24.cz.

Jak má vypadat dobrý web?

Požadavky jsou následující a v našem hodnocení je samozřejmě bereme v potaz:

  • Rychlé načítání a správné zobrazení i na mobilních telefonech
  • Přehledné a důvěryhodné grafické zpracování webu
  • Kontaktní informace viditelné na všech podstránkách
  • Přítomnost všech důležitých informací, tabulka splátek a kalkulačka
  • Dostupnost náhledu úvěrové smlouvy a informace o všech poplatcích a sankcích

Jak by to mělo vypadat

Zaplo má velmi dobrý web

Zaplo.cz má web zpracován velice dobře. Rychle se načítá a působí na první pohled srozumitelně. Dominantní je kalkulačka splátek pro nové i opakované klienty (což není zcela obvyklé, občas bývá kalkulačka opakované půjčky skryta pod uživatelským účtem). Kalkulačka přitom ukazuje všechny nezbytné hodnoty vč. RPSN a úroku (což není totéž). Nechybí kontakty, sazebník poplatků a časté otázky. K dispozici jsou i kompletní náhledy smluv. Příjemným bonusem je rovněž slovníček pojmů. Zaplo patří mezi nejpopulárnější nebankovní půjčky u nás a svůj podíl na tom jistě mají i jeho webové stránky.

Via SMS má web rychlý a přehledný

Také webové stránky Via SMS jsou velmi povedené. Kalkulačka se sice ovládá trochu méně pohodlně než v případě výše, ale jinak není webu nic moc co vytknout. Zájemce vidí vše podstatné už na první stránce – detailní kalkulačku úvěru, kontakty (nechybí dokonce ani živý chat) a informace o dostupnosti půjčky. Nejčastější otázky a jejich odpovědi jsou také dobře viditelné, škoda tedy jen, že náhled úvěrové smlouvy je pouze malým odkazem až v patičce. Web Via SMS se rychle načítá a je dobře funkční i na mobilu.

BB půjčka trochu ztrácí, nic ale nechybí…

Webové stránky www.bbpujcka.cz jsou na první pohled trochu slabší než u konkurentů výše. Grafické schéma je poněkud výrazné a celkově web nepůsobí tak profesionálně. Za největší nedostatek považujeme skrytí veškerých kontaktů na samostantou podstránku na kterou se dá dostat pouze přes odkaz v patičce webu. Pokud se ale návštěvník nenechá odradit nalezne nakonec na webu vše podstatné – kalkulačka splátek je dobře použitelná, časté otázky a odpovědi jsou velmi rozsahlé (např. v porovnání s půjčkou Via SMS výše) a obchodní podmínky jsou rovněž dostupné. Škoda, že web není použitelný na mobilech.

Jak by to spíše nemělo vypadat

SMART půjčka by zasloužila více informací

Webové stránky SMART půjčky jsou nedostatečně informativní. To je naše největší výtka, druhá pak je že web nefunguje dobře na mobilním telefonu. Ale ani na počítači se nepoužívá zrovna intuitivně – na vině je především neúměrně „vysoká“ grafika, která se zbytečně opakuje na všech podstránkách webu. Některé důležité informace provozovatel nedávno doplnil (ukládá mu to nový zákon o spotřebitelském úvěru), nicméně v porovnání s konkurencí výše web SMART půjčky stále zaostává – zejména orientační kalkulačka splátek nám chyběla. Zájemcům to však evidentně tolik nevadí, SMART půjčka je na našem webu často hledaná…

Kredito24 nás zklamalo…

Stránky Kredito24.cz jsou pro nás velkým zklamáním. Orientační kalkulačka splátek je dominantou úvodní stránky, ovšem nereflektuje RPSN ani úrok, pouze splatnou částku. Web obsahuje spoustu podstránek s cílem dosáhnout dobré hodnocení ve vyhledávačích, návštěvník však musí důležité informace pracně dohledávat. Kontaktní informace jsou jen malým písmem a nevýrazné, náhled smlouvy o úvěru jsme našli až po několika minutách. Jedním z mála plusů je, že web je docela použitelný i na mobilním zařízení.

  • Který poskytovatel nebankovních půjček má nejlépe zpracované webové stránky?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout