Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Pozor na podvodné nabídky! Stop platbám za půjčku předem

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Podvodné půjčky jsou velkým problémem, na internetu na ně lze narazit takřka na každému rohu. Často se objevují v inzerci půjček a mezi nabídkami půjček od soukromých osob. Zpravidla mívají jedno společné – platbu předem.

Podvodné půjčky – jak to funguje?

V inzerci půjček na internetu nebo třeba v emailu, který vám přijde do schránky lze nalézt řadu nabídek úvěrů a půjček, jak ale poznat ty podvodné? Naštěstí to není vůbec složité, stačí se držet několika jednoduchých pravidel. Přesto se ale neustále vyskytují nové případy lidí, kteří se nechají nachytat a v tíživé finanční situaci využijí na první pohled lákavé „nabídky“ půjčky, která je však pouze připraví o další peníze.

Jak vypadá podvodná půjčka?

 • Naleznete ji třeba v internetové diskusi, inzerci půjček nebo ve svém emailu
 • Poskytovatelem peněz bývá soukromá osoba, která vystupuje pouze jménem
 • Poskytovateli nevadí záznam v registru dlužníků ani absence zaměstnání
 • Nabízí bez zbytečných otázek peníze každému a to „ihned“
 • Slibují třeba i vysoké částky bez ručitele nebo hmotné zástavy

A jak to celé pokračuje?

Podvodník rozešle své inzeráty s nabídkou do všech možných stran, využívá diskuse i inzertní servery. Přidává příspěvky na sociální sítě, či pod tématické články (sami jich pravidelně mažeme z našich diskusí několik do měsíce). Jakmile se ozve potenciální zájemce zašle mu hezky vypadající návrh smlouvy spolu s lákavými úroky. Nabídka zkrátka může být někdy až absurdně výhodná. O to víc je třeba se mít na pozoru! Následně totiž vyvstane požadavek na provedení platby žadatelem, důvodů se nejde hned několik…

 • Poplatek za poskytnutí půjčky
 • Poplatek za důkladné prověření žadatele
 • Poplatek za zprostředkování úvěru a převod peněz
 • Ověřovací poplatky za různé úkony

Smyšlené poplatky samozřejmě bývají v řádech tisíců. Zde je třeba říct, že pokud už nějaká společnost vyžaduje peníze za poskytnutí své půjčky, nikdy tak nečiní předem! Narozdíl od podvodníků navíc používá bankovní účty v českých bankách a nevyžaduje převod peněz neobvyklou formu (typicky např. skrze Western Union).

Peníze již nejspíš nikdy neuvidíte!

Je na snadě, že pokud zoufalý žadatel peníze údajnému poskytovateli pošle, nikdy se své vyjednané půjčky již nedočká. Kontakt přestane zcela reagovat, na telefonním čísle, se kterým byl po celou dobu v kontaktu, už náhle nikdo neodpovídá. Údaje uvedené v návrhu smlouvy jsou smyšlené a uvedená osoba pod daným jménem nejspíš vůbec neexistuje. Spolu s údajným poskytovatelem zmizí i peníze, které napálený klient odeslal. Třebaže se tento primitivní trik opakuje už dlouhé roky, napálených je stále více než dost. Jak z toho ven? Snadno.

Jak se bránit podvodným úvěrům?

Každá půjčka by měla splňovat několik jednoduchý pravidel, obrana proti podvodům je tedy velmi jednoduchá. Ve zkratce, poskytovatelem půjčky je právnická osoba se sdílem, identifikačním číslem a kompletními kontaktními údaji, které jsou vystaveny na vlastních webových stránkách (každá seriózní společnost má vlastní stránky na adrese www.nazev.cz, nikoliv např. nazev.webzdarma.cz apod.). Za vyřízení a poskytnutí půjčky nejsou vyžadovány peníze předem, pokud je poskytnutí půjčky přecijen zpoplatněno (může být), pak je tento poplatek rozpočítán do jednotlivých splátek půjčky. Na internetu dále lze dohledat recenze a zkušenosti klientů (pozor, velmi často bývají smyšlené) a na webových stránkách společnosti nechybí kalkulačka splátek a náhled všech potřebných dokumentů (smlouvy apod.).

Nejednete „zbrkle“, využijte srovnávače půjček

Na internetu existuje celá řada srovnání půjček (například právě náš portál OKfin.cz, nebo třeba KvalitníPůjčky.cz). Na těchto webech se objevují výhradně 100% prověřené půjčky od poskytovatelů s historií. Pochopitelně, nemá cenu zatajovat fakt, že každá půjčka může být potenciálně riziková (zejména v případě, že ji nebudete splácet), rozhodně ale platí že podvodné půjčky v katalogu nenaleznete a každopádně vám také nehrozí riziko, že byste platili něco předem za půjčku, kterou nikdy nedostanete.

 • Pozor na podvodné nabídky! Stop platbám za půjčku předem
 • Autor článku:
 • Publikováno: 23. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout