Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

XS Půjčka – nová půjčka od Providentu

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Provident Financial s.r.o. patří – nejen na českém trhu – mezi nejznámější poskytovatele nebankovních půjček. Firma si za dlouhou dobu, co je v Česku vybudovala silné povědomí díky půjčce Provident. Nyní zařazuje do portfolia také úplně nový produkt, pojmenovaný XS půjčka. Čím je tato půjčka zajímavá a má co nabídnout v přeplněném segmentu nebankovních půjček? Dozvíte se v podrobné recenzi XS půjčky.

XS Půjčka podle Providentu

Nová půjčka patří mezi ty malé, tedy co se nabízené částky týče, klientům totiž nabízí 3000 Kč až 130 000 Kč. Zajímavější je však doba splatnosti půjčky, ta je totiž jenom jedna a je tedy pevně stanovena – 48 měsíců. To může být pro některé žadatele nevýhoda (proč si půjčovat třeba 5000 Kč na tak dlouhou dobu?) – pro spoustu jiných ale hlavní výhoda. Dostatečně dlouhá doba splatnosti totiž umožňuje výrazně snížit jednotlivé splátky. Například za zmíněných 5000 Kč tak zaplatíte 3 měsíční splátky, každou po 1 967 Kč a to by nemělo výrazněji zatížit rodinný rozpočet.

Půjčka v hotovosti na ruku, nebo na účet?

Flexibilita XS půjčky spočívá zejména v možnosti nechat si peníze vyplatit v hotovosti na ruku – a to i o víkendech. Provident k tomu využívá své sítě více jak 3000 obchodních zástupců po celé ČR. Hotovostních půjček není v Česku zase tak moc (a právě Provident patří mezi hlavní průkopníky), proto má půjčka šanci zaujmout. Žadatel o půjčku tedy nemusí mít vůbec vlastní bankovní účet. Nicméně je třeba dodat, že vyplacení na účet je také možné a výrazně levnější! A to docela dramaticky…

Půjčka Vyplaceno hotově Vyplaceno na účet
3000 Kč 4380 Kč 3540 Kč
6000 Kč 8761 Kč 7081 Kč
9000 Kč 13 141 Kč 10 621 Kč
12 000 Kč 17 522 Kč 14 162 Kč
15 000 Kč 21 902 Kč 17 702 Kč

Půjčku v hotovosti si tak raději dobře spočítejte a promyslete.

Parametry XS půjčky

Výhody a nevýhody

  • Pevná doba splatnosti půjčky stanovená na 3 měsíce zapadá hezky mezi nabídku krátkodobých a dlouhodobějších půjček na trhu – jistě může zaujmout
  • Díky delší době splatnosti klesají jednotlivé měsíční splátky na přijatelnou úroveň
  • Možnost vyplacení peněz v hotovosti na ruku – a to i o víkendu
  • Půjčka je bez kontroly registru dlužníků a nutnosti dokládat příjem
  • Dobré renomé a celková známost značky Provident Financial s.r.o.

A nevýhody?

  • Půjčka v hotovosti je velmi drahá (v porovnání s převodem na účet)
  • Doba splatnosti 3 měsíce může být pro někoho zbytečně dlouhá
  • Úroková sazba není nejnižší a schvalovatelnost sotva průměrná

Recenze XS Půjčka – vyplatí se?

Provident má s XS půjčkou jistě šanci zaujmout poměrně velkou část žadatelů, kteří nutně nepotřebují velkou finanční částku, ale nevyhovuje jim nabídka mikropůjček před výplatou, s dobou splatnosti do 30 dnů. Pevná doba splatnosti 3 měsíce je tak hlavní výhodou i nevýhodou půjčky, záleží na úhlu pohledu a potřebách žadatele. Vyplacení v hotovosti je samozřejmě dražší, než běžný převod na účet, dle našeho názoru však až neúměrně. Doporučujeme tedy spíše variantu převodu. Pokud potřebujete půjčit víc peněz, zkuste PRONTO půjčka, pokud hledáte alternativu hotovostní půjčky, zkuste SMART půjčka.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout