Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

5 dobrých rad, pokud si chcete vzít online půjčku

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Půjčky na internetu jsou dnes všudypřítomným artiklem. Lidé jim proto dávají čím dál větší přednost před úvěry sjednanými na pobočkách finančních společností. A není se čemu divit. Prostřednictvím této metody ušetříte minimálně čas a dopracujete se k lákavým nabídkám.

Spolehlivé online půjčky s nimiž se nespálíte

I v online světě však můžete kromě toho pozitivního narazit na spoustu negativního. Jestliže se takovým situacím chcete vyhnout, nastudujte si pět níže uvedených doporučení.

Jen prověření poskytovatelé

I když už nějakou tu dobu platí novela zákona o spotřebitelských úvěrech, stále máte šanci narazit na podvodníky. Je to bezpochyby v omezeném počtu, ale jsou tu stále. Proto využijte možnosti a danou společnost si zkontrolujte na stránkách České národní banky. Firma musí mít platnou licenci, čímž splnila náročná kritéria tohoto státního subjektu.

Registrům dlužníků se nevyhnete

Na internetu lze narazit na řadu lákavých nabídek, jejichž součástí je oku lahodící dovětek „bez kontroly registru dlužníků“. Ač vás tato slova mohou kvůli vlastní peněžní minulosti jakkoliv přitahovat, vyhněte se takovému poskytovateli. Zákon dnes ukládá všem subjektům důkladné lustrování klienta právě kvůli tomu, aby se nedostal do dluhové pasti. Takže tyto výrazy považujte pouze za špatnou a klamavou reklamu.

Jedině maximální transparentnost

S výše uvedeným souvisí ještě další podstatná věc. Vybírejte pouze ze společností, které svým potenciálním klientům poskytují předem co nejvíce informací. Ať už jde o úrokové sazby, splátkové podmínky, smluvní podklady a mnohé jiné věci. To by mělo být přístupno právě na internetu, abyste měli možnost si vše nastudovat přímo z pohodlí domova a teprve poté provést vyplnění online žádosti.

Zajímejte se o konkrétní nabídky

K rychlému nalezení té správně půjčky můžete využít některý z dostupných srovnávacích portálů. Ty dokáží na jediném místě porovnat aktuální parametry vícero úvěrů najednou. I když jde obvykle o správné údajů daného finančního produktu, nebojte si udělat konkrétní nabídku zdarma, ať víte, že tomu tak skutečně je.

Do 14 dnů se pohodlně rozmyslíte

Pakliže by vás navržené podmínky splácení nikterak neoslovily, nemusíte je využít. Zákon vám přináší až 14 dnů na rozmyšlenou. Po tuto dobu musí být nabídka platná a nikdo vás nesmí tlačit do bleskového podpisu smlouvy. Berte v potaz tyto praktické pomůcky, které vám v oblasti online půjček přinesou pomocnou ruku.

  • 5 dobrých rad, pokud si chcete vzít online půjčku
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout