Acema – velká půjčka ručená nemovitostí

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Společnost Acema Credit Czech a.s. působí na českém trhu již více jak 15 let. V současné době patří mezi největší poskytovatele zajištěných úvěrů a půjček v České republice. Acema nabízí až 5 000 000 Kč na cokoliv – vždy je ale nutné ručit nemovitostí. Kdy se tedy tato půjčka vyplatí a nejedná se o podvod? Recenze Acemy půjčky vám dá jasnou odpověď!

Acema půjčka ručená nemovitostí

Jak již bylo řečeno, Acema nabízí nebankovní půjčky až do výše 100 000 Kč s dobou splatnosti až 5 000 000 Výhodou je vysoká dostupnost, protože peníze může získat žadatel bez nutnosti dokládat finanční příjem, zcela bez kontroly registru a – neboť je půjčka neúčelová – lze získané finanční prostředky využít na cokoliv. Je však nutné zaručit se k řádnému splácení zastavením nemovitosti (může se jednat o dům, v Praze i o družstevní byt, ale třeba také pozemek). Za nevýhodu lze označit fakt, že ručení je nutné i v případě „malých půjček“. Půjčka Acema se tedy vyplatí spíše v situaci, kdy potřebujete větší částku, tehdy můžete úroková sazba klesnout až na velmi přijatelných 5,9 % – což je srovnatelné s nabídkou běžných bank.

Je Acema podvod?

U každé půjčky (a u těch velkých obzvlášť) je nutné klást si otázku, zda-li je daná půjčka férová a neobsahuje žádné skryté nekalosti. Půjčka Acema není podvod. Poskytovatel poskytuje velké půjčky jištěné nemovitostí, veškeré smlouvy jsou dopředu k vidění na jeho webu a na trhu má dostatečně dlouhou 15 letou historii. Ostražitost je však na místě vždy, nepůjčujte si peníze, pokud si nejste jisti, že zvládnete splácet! Vždy se ptejte, co nastane v situaci, kdy se zpozdíte se splátkou (v případě Acema půjčky je možné sjednat změnu splátkového kalendáře, ale to nemusí být zdarma).

Vítěz nezávislého testu

Acema půjčka zvítězila v nezávislém testu nebankovních úvěrů pořádaném evropským sdružení pro podporu práv spotřebitelů UMBRELLA. Tento test proběhl koncem roku 2013 a předmětem hodnocení byla nejen výhodnost podmínek, ale také přístup ke klientům. „Analýza probíhala formou utajeného mystery shoppingu, tím se snažíme poskytnout komplexní a věrohodný přehled toho nejlepšího, co trh nebankovních produktů nabízí.“ uvedl Jan Mikulecký, ředitel sdružení Umbrella.

Výsledky zmíněného testu citoval také portál E15 – FinExpert.cz ve svém článku Test nebankovních úvěrových společností (17.3.2014).

Výhody Acema půjčky

  • Opravdu vysoký úvěrový limit až 5 000 000 Kč
  • S delší dobou splatnosti (až 20 let) může úroková sazba klesnout až na 5,9%
  • Nejsou kontrolovány registry dlužníků a není nutné dokládat příjem
  • Vše lze vyřídit během několika dní bez ohledu na poptávanou částku
  • Peníze může získat také nezaměstnaný

Nevýhody Acema půjčky

  • Nutnost ručit nemovitostí i za poměrně malé částky
  • Celkově nízká schvalovatelnost (je třeba splnit řadu požadavků)

Co je dobré vědět předem

Čím mohu ručit?
Ručení je možné jakoukoliv nemovitostí v osobním vlastnictví, v Praze a blízkém okolí lze využít také družstevní byt. Obecně je možné ručit bytem, domem, chatou, obchodním prostrem, kanceláří nebo pozemkem. K žádosti o půjčku Acema je nutné doložit výpis z katastru nemovitostí, který není starší více než 3 měsíce.
Mohu získat půjčku i pokud jsem nezaměstnaný?
Ano, můžete. Pro poskytovatele není důležité, jaké máte příjmy a zaměstnání. Důležitá je ale vždy schopnost řádně splácet. Je proto nutné velmi dobře promyslet možné důsledky v případě nesplácení (v extrémním případě hrozí ztráta ručené nemovitosti).
Platí se nějaké poplatky za vyřízení?
Ne, neplatí.
Co potřebuji ke schválení půjčky?
Platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, nemovitost v osobním vlastnictví (v Praze a blízkém okolí může jít také o družstevní byt) a aktuální (ne starší než 3 měsíce) výpis z katastru nemovitostí. Dále nabývací titul, což je listina, kterou prokážete vlastnictví dané nemovitosti a samozřejmě také schopnost řádně splácet dle splátkového kalendáře.
Jaký je rozdíl mezi bankovní půjčkou a Acema půjčkou?
Acema nabízí nebankovní půjčku, půjčí i žadateli, kterému banka nikdy nepůjčí. Peníze můžete získat i pokud máte exekuci, zástavu a nemusíte přitom dokládat finanční příjem. Úroková sazba je přitom srovnatelná s nabídkou bank.
Co se stane, pokud se zpozdím se splátkou?
Vždy je nutné tuto informaci co nejdříve nahlásit. Možností je změna splátkové kalendáře (např. v situaci, kdy ztratíte zaměstnaní). Pokud tuto informaci nenahlásíte, vystavujete se riziku smluvní pokuty 100 Kč za první upomínku a 1000 Kč za každou další.

Naše hodnocení Acema půjčky

Acema Credit patří se svou nabídkou jištěné půjčky s velmi vysokým limitem a dlouhou dobu splatnosti mezi nejznámější a nejvíce prověřené poskytovatele v této kategorii. Každé ručení nemovitostí je však pro žadatele rizikové, proto je Acema půjčka výhodná zejména v situaci, kdy si chcete půjčit větší částku. Abychom byli fér, Acema na sebe přebírá velkou část rizika v tom, že půjčka je dostupná i pro žadatele s exekucí a také nezaměstnané. Pokud budete řádně splácet můžete dosáhnout na velmi výhodnou úrokovou sazbu, která je srovnatelná s nabídkou klasických bank. Ve své kategorii Acema takřka nemá konkurenci.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout