Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Bankovní a nebankovní úvěry pro začínající podnikatele a nové firmy bez historie

Publikováno 27. 7. 2019 v kategorii Půjčky

Máte nedávnou založenou živnost, nebo mladou firmu a potřebujete peníze na podnikatelský rozvoj či investici do skvělého nápadu? Pak jste již určitě narazili na problém, který ve stejné situaci řeší řada dalších podnikatelů a živnostníků. Banky i nebankovní společnosti vyžadují kreditní historii, při posouzení žádosti o úvěr chtějí vidět účetní úzávěrky za 1-2 roky zpět, daňová přiznání, výpisy z účtu apod. Nic z toho pochopitelně nová společnost, nebo zájemce s čerstvě založenou živností nemá. Jaké jsou možnost a za jakých podmínek získá úvěr i úplný nováček?

Podnikatelské úvěry

Tzv. podnikatelské úvěry jsou poměrně specifickým produktem, pro poskytovatele nesou vyšší riziko, než běžné spotřebitelské půjčky a nemá je tak v portfoliu každá banka. Nebankovní společností, které jsou ochotny půjčit i nově založeným subjektům je na trhu celá řada, ale ty často vyžadují nepřiměrně vysoké záruky.

Firemní úvěr Start-up od České spořitelny

Česká spořitelna je největší bankou na našem trhu. Pro nově podnikatelské subjekty nabízí na míru ušitý produkt pojmenovaný Start-up. Podmínkou pro jeho získání je osobní návštěva na pobočce České spořitelny, samozřejmě občanský průkaz, živnostenský list a v případě, že ještě nemáte daňové přiznání, doložíte k posouzení možnosti získání úvěru výpisy z podnikatelského či osobního účtu alespoň za posledních 6 měsíců. Firemní úvěr Start-up od České spořitelny mohou využít subjekty mladší 3 let a získat tak až 600 000 Kč, rychle a bez složité administrace kolem.

Podnikatelský účet s kontokorentem 50 000 Kč zdarma

Na prvních 6 měsíců Česká spořitelna rovněž nabízí bezplatný podnikatelský účet, pojmenovaný konto Klasik. Výhodou je zejména firemní kontokorent až 50 000 Kč, 30 transakcí měsíčně zdarma. K tomu samozřejmě získáte bezkontaktní platební kartu Visa Business a internetové a telefonní bankovnictví SERVIS 24. Běžná cena tohoto účtu je jinak 149 Kč měsíčně, pokud splníte podmínky (obrat alespoň 10 000 Kč a současně alespoň jeden den v měsíci sjednán kontokorent, úvěr či hypotéka na stejné IČ), pak je účet za 79 Kč.

Profi úvěr Start od Komerční banky

Půjčka Profi úvěr Start od Komerční banky je určena živnostníkům i firmám, získat lze až 1 000 000 Kč na materiál, pohledávky, stroje, budovy i vybavení kanceláře. Doba splatnosti úvěru je až 60 měsíců a úrok maximálně 9,9 % p. a. Finanční prostředky lze získat již do 14 dnů od podání žádosti. KB nabízí tento podnikatelský úvěr ve spolupráci s Evropským investičním fondem.

www.kb.cz

Malý podnikatelský úvěr od Equa Bank

Také Equa Bank nabízí svůj podnikatelský úvěr. A to hned ve dvou variantách – zajištěný a nezajištěný. Nezajištěná varianta nabízí max. 500 000 Kč na 7 let s úrokem od 7,9 % p.a.. Varianta spojená s ručením nabídne úvěr ve výši 100% ručené nemovitosti (max. 10 milionů Kč), přičemž doba splatnosti může ýt až 15 let a úrok od 5,3 % p.a. Výhody podnikatelské půjčky od Equa Bank jsou:

  • Zrychlený proces schvalování
  • Neúčelové i účelové financování
  • Zcela bez poplatku za zpracování
  • Lze využít také jako konsolidaci až 5 úvěrů

Výpočet na webu www.equabank.cz

Úvěr pro začínající podnikatele od ČSOB

Začínající podnikatelé mohou úvěr získat také v ČSOB. Začínajícím podnikatelům ČSOB nabízí firemní konto bez poplatku za vedení, neomezené tuzemské platby a financování s limitem do 250 000 Kč. Doba splatnosti této podnikatelské půjčky je až 8 let a úvěr je neúčelový (získané prostředky lze použít na cokoliv). Úvěr od ČSOB lze sjednat online, po telefonu nebo na pobočkách banky.

www.csob.cz

Půjčte si od lidí na Zonky.cz

Variantou, která jistě stojí za zvážení je i nebankovní úvěr od Zonky.cz. Skrze tuto platformou si můžete půjčit peníze od jiných lidí, bezpečně, rychle a za rozumných podmínek. Zonky se vám bude hodit zejména v situaci, kdy máte opravdu dobrý podnikatelský nápad, který dokážete dobře popsat ostatním a dává ekonomický smysl.

  • Bankovní a nebankovní úvěry pro začínající podnikatele a nové firmy bez historie
  • Autor článku:
  • Publikováno: 27. 7. 2019
  • Kategorie: Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout