Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Čtyři případy nesprávného používání kreditní karty, vyvarujte se jich!

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Kreditní karty jsou všudypřítomným a využívaným platebním nástrojem. Možná i díky tomu občas zapomínají na jistou obezřetnost a nakládají s tímto bankovním doplňkem poněkud nedbale. Jestliže si chcete ověřit, zda jste zodpovědným či nezodpovědným uživatelem kreditní karty, předčtěte si následující chyby týkající se tohoto finančního prostředku.

Výběry z bankomatů

Z hlediska bezpečnosti lze určitě zmínit výběry z málo známých bankomatů. V zahraničí dokonce můžete narazit až na podezřelé bankomaty společností, o nichž jste doposud neměli žádné povědomí. Tak přesně těm se vyhýbejte obloukem. Kreditní kartu zasuňte pouze do bankomatu ověřené banky. Zároveň s tím se vyvarujte výběru menších obnosů. Kreditní karta se od té debetní vydávané k účtu liší tím, že je spojena s jistými poplatky za výběry z bankomatu. Dejte proto raději přednost méně častým výběrům větších peněžních sum, nežli těm častějším po menších částkách.

Registrace kreditních karet

Ve světě mobilních a internetových technologií je naprosto běžné, že lidé platí v online světě za nejrůznější služby. Obvykle jsou to počítačové hry, aplikace do mobilních telefonů a jim podobné. Při tomto kroku často dochází k registraci kreditní karty v daném systému. A právě v tomto případě zbystřete. Hlavně, pokud máte doma malé děti nebo daný mobilní či internetový účet využívají ostatní osoby. S uloženou kreditní kartou může nakupovat každý, kdo má přístup. Pak byste se mohli divit, kolik vaše ratolesti utratily například za počítačové hry.

Nakupujte jen u ověřených subjektů

Z předchozího bodu do jisté míry vyplývá ten další. Pakliže se rozhodnete nakupovat na internetu služby nebo produkty libovolného charakteru, dejte si ale pozor na to, kde platíte kreditní kartou a kam zadáváte údaje o takové kartě. Volte určitě prověřené online portály s dobrými referencemi. Navíc, když se chcete platit daný sortiment ještě před jeho doručením.

Platby na internetu – jedině s protokolem SSL

Nakonec zmíníme ještě jeden případ, v rámci něhož jsou kreditní karty používány zcela nesprávně. I zde se bude jednat o internetové platby, jejichž počet ostatně neustále přibývá. Pakliže už budete platit na konkrétním portálu kreditní kartou, pohlídejte si adresu takového serveru. Ta by měla začínat „https“. To je totiž předpoklad toho, že je využíváno zabezpečení SSL, což pro vás bude jistou zárukou bezpečí.

Zároveň mějte na mysli, že prodávající po vás může chtít jen určité údaje spojené s kreditní kartou. Jestliže jsou vyžadovány nestandardní a velice osobní informace, raději proveďte nákup někde jinde.

  • Čtyři případy nesprávného používání kreditní karty, vyvarujte se jich!
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout