Jak vypadá výhodná online půjčka

Jak vypadá podvodná půjčka jsme už popisovali, jak ale vypadá výhodná nabídka?

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho webu, nekalou a povodnou půjčku již jistě dokážete poznat na první pohled (Oblíbené triky podvodných a nekalých půjček. Na co si dát pozor?). Dnes poukážeme i na opačné případy, řekneme si co by měla splňovat výhodná online půjčka a kde ji získat.

Výhodná online půjčka

Kvalitní online půjčka

Půjčka bez poplatků

Prověření poskytovatelé půjček neúčtují poplatky za vyřízení a poskytnutí půjčky a pokud ano, jsou již započteny (rozloženy) do jednotlivých měsíčních splátek – obvyklé to je však spíše u dlouhodobých půjček. Každopádně ale u spolehlivého poskytovatelé nenaleznete poplatky předem (ať už za prověření klienta, připojištění proti nesplácení apod.). Kvalitní půjčka je tedy vždy bez poplatků předem!

Půjčka na cokoliv

Obecně existují dva typy úvěrů – účelové a neúčelové. Z jejich názvů je patrné co jsou a jak fungují – účelový úvěr je například hypotéka (slouží totiž výhradně předem danému využití a finanční prostředky nelze čerpat na nic jiného). Ideální půjčka je bez dokládání účelu, neboť získané peníze lze použít na cokoliv klient chce a potřebuje. Taková půjčka je samozřejmě méně zatížena i byrokracií, chybí totiž zpětné dokládání jak byly peníze použity. Nevýhodou neúčelových půjček bývá o něco vyšší úroková sazba. Výhodou však pochopitelně naprostá svoboda jak je s penězy nakládáno.

Velká půjčka opravdu na cokoliv

 • Půjčka 10 000 – 250 000 Kč
 • Splatnost 30 dní – 7 let
 • Rychlost vyplacení do 15 minut
 • Půjčka zdarma ne

Předčasné splacení bez sankcí

Neféroví poskytovatelé se snaží klienty svázat vysokými sankcemi doslova za cokoliv. Oblíbené jsou zejména vysoké sankce (a to jak při potížích se splácením, ty mnohdy rychle převýší půjčovanou částku), tak nesmyslné poplatky za předčasné splacení. Seriózní poskytovatel by měl být rád, že mu jeho zákazník půjčku vrátí včas, proto jsou sankce za předčasné splacení komplikací, kterou by výhodná půjčka obsahovat neměla.

Přijatelná vyše RPSN

Nelze úplně jednoznačně stanovit, co je ještě nízký úrok a co už je na hranici takzvané lichvy. Je však pochopitelné, že aplikovat roční procentuální sazbu nákladů (tedy RPSN) není např. u krátkodobých půjček do výplaty zrovna šťastné, neboť jejich splatnost bývá obvykle jeden měsíc a při přepočtu na celý rok po té vychází RPSN třeba i ve stovkách procent (což je na první pohled hodně). U dlouhodobé půjčky (více jak jeden rok) pak je běžný úrok kolem v nízkých desítkách procent (bavíme-li se o nebankovních půjčkách), bankovní půjčky pak jsou běžně výrazně pod 10 % a nabízí i zvýhodnění za včasné a řádné splácení. Ať tak nebo tak, ideální půjčka by měla mít RPSN co nejnižší.

Nejlevnější mikropůjčka – RPSN od 14 %

 • Půjčka 1000 – 200 000 Kč
 • Splatnost 30 dní – 7 let
 • Rychlost vyplacení do 15 minut
 • Půjčka zdarma 10 000 Kč na 14 dní

Rychlé vyřízení žádosti

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Toto přísloví platí ve světě půjček dvojnásob a proto je ideální půjčka rychlá – a to jak co se přijetí a schválení žádosti týče (někteří poskytovatelé dokáží vyhodnotit žádost během několika minut), tak zejména následného převodu peněz na účet. Poskytovatel by měl mít vlastní bankovní účty u více hlavních bank a zajistit tak rychlý převod peněz na klientův účet vnitrobankovním převodem – ten ve všední dny netrvá déle než 60 minut.

Peníze do 15 minut na účet

 • Půjčka 500 – 12 000 Kč
 • Splatnost 1 den – 30 dní
 • Rychlost vyplacení do 15 minut
 • Půjčka zdarma 12 000 Kč na 30 dní

První půjčka zdarma

Definici výhodné půjčky nejspíše nejlépe splňuje právě nabídka první bezúročné půjčky. Tuto promo akci nalezneme výhradně mezi nebankovními půjčkami. První půjčka je bez debat výhodnou nabídkou, určena je samozřejmě pouze novým klientům, těm ale nabízí půjčku skutečně zadarmo. Jednoduše tak klient zaplatí zpět přesně tolik, kolik si půjčil. Nepřeplatí ani korunu navíc, stačí si pouze pohlídat datum splatnosti a peníze vrátit včas. Půjčku zdarma dnes nabízí řada poskytovatelů, je tedy z čeho vybírat.

Nejlepší první půjčka zdarma

 • Půjčka 500 – 20 000 Kč
 • Splatnost 1 den – 30 dní
 • Rychlost vyplacení do 15 minut
 • Půjčka zdarma 8000 Kč na 30 dní

Upozornění: S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální. Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele. Podmínky použití