Ke stažení: 10 dobrých rad, než si půjčíte peníze

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Do dluhové pasti každý měsíc padají tisíce lidí, kteří neuváženě sáhli po rychlé půjčce nebo jiném typu úvěru anebo „naletěli“ neférovému poskytovateli. Osvěta je v tomto směru naším hlavním cílem! Proto jsme pro vás připravili krátký PDF dokument, který si můžete zdarma a bez dalších podmínek (nechceme za to ani vaši e-mailovou adresu) stáhnout a vytisknout. Kdykoliv budete v budoucnu uvažovat o úvěru, měl by vám pomoci v zodpovědném rozhodnutí.

Zásady zodpovědného půjčování

Již před několika měsíci jsme ke všem žádostem o půjčku na tomto webu přidali viditelný odkaz na samostatnou stránku Zásady zodpovědného půjčování, kde shrnujeme několik základních doporučení pro zájemce, kteří o půjčce uvažují. Ne každý pád do dluhové pasti je zaviněn neférovým poskytovatelem (nové legislativní změny je (pravděpodobně) velmi rychle vymítí), často je na vině i samotný žadatel který pod vlivem těžkých okolností sáhne po nevýhodném úvěru a rychle podlehne vysokým sankcím při pozdním splácení, anebo „lepí“ další půjčkou své předchozí dluhy.

Stáhněte, vytiskněte a sami si odpovězte…

Bezplatný dokument (viz níže), který jsme pro vás přichystali by měl v ideálním případě fungovat jako tahák, který vám pomůže v rozhodování, zda-li po úvěru vůbec sáhnout. Pokud si jej vytisknete a pravdivě odškrtnete všechny body, patříte pravděpodobně mezi méně rizikové klienty a půjčka by pro vás nemusela být velkou zátěží, jste totiž zvyklí si číst smlouvy, porovnávat nabídky a rozhodovat se s chladnou hlavou. Naopak, pokud si nejste jisti u některého z bodů, nebo ho dokonce vůbec nesplňujete, online půjčkám se raději vyhněte. Mohly by pro vás znamenat komplikace, které snad „přerostou přes hlavu“.


Zaujal vás tento článek?

Sdílejte ho prosím se svými přáteli na Facebooku

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout