Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Koronakrize velké zadlužení Čechů nepřinesla. Naopak jsme utráceli směle dál, za co nejvíc?

Publikováno 18. 8. 2021 v kategorii Novinky, Půjčky

Pandemie koronaviru ochromila celý svět, včetně České republiky. O tom není žádných pochyb. Omezení mnohých provozů, následné zdražování a podobné problémy. Jeden by si řekl, že taková doba musí přinést vyšší zadluženost. U Čechů k tomu však nedošlo. Dluhy narostly jen u 13 % obyvatel, a z toho zhruba 70 % lidí žádalo o částky mezi 25 000 Kč až 65 000 Kč.

Zdravotní péče jednoznačně vede

Je to až 40 % Čechů, kteří nejvíce peněz utráceli především za své zdraví, zdravotní péči, zdravotní pomůcky a podobně. Dokonce čtvrtina z tohoto množství se kvůli tomu zadlužila. Do této skupiny patří primárně lidé starší padesáti let. Velkým výdajem se staly léky, rehabilitace a přidružené služby. Až 33 % Čechů během pandemie koronaviru utrácelo za elektroniku. Něco málo ztrácela spotřební elektronika a také vybavení do domácnosti. Lidé trávili během koronakrize více času doma, takže se pustili do modernizací a hledali zábavu a odreagování v nové elektronice. V tomto případě to byli primárně muži před ženami. Na úpravy domácnosti se pak zaměřili hlavně rodiny s dětmi. A za jaké další věci se utrácelo v Česku?

  • Až 12 % investovalo do vzdělání
  • Zhruba 5 % vložilo peníze do dovolené

Finanční zodpovědnost v Česku není špatná

Statistiky spojené s koronakrizí hovoří poměrně jasně. Češi na tom nejsou z pohledu finanční zodpovědnosti vůbec špatně. Jejich dluhy nenarůstaly tak vysokým tempem, jak by se dalo očekávat. Ti, kdo měli finanční rezervy je utráceli s rozvahou, ostatní si půjčovali spíše na nutnosti nežli na zbytečnosti.

Další zdroje

  • Koronakrize velké zadlužení Čechů nepřinesla. Naopak jsme utráceli směle dál, za co nejvíc?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 18. 8. 2021
  • Kategorie: Novinky, Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout