Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Léto 2020: Aktuální přehled nebankovních poskytovatelů, kteří nabízí první úvěr zdarma

Publikováno 20. 7. 2020 v kategorii Půjčky

I během letošního léta se některé nebankovní společnosti snaží lákat nové klienty nabídkou prvního bezúročného úvěru. Přehled těchto společností pravidelně aktualizujeme, za posledních pár měsíců došlo k několika změnám, jednak někteří poskytovatelé navýšili limit bezplatné první půjčky a zároveň další tento produkt zařadili nově do svého portfolia. Kde je tedy momentálně možné napoprvé zažádat o půjčku zdarma?

Půjčka zdarma už není výsadou jen „nebankovek“

Až donedávna byla nabídka bezúročné půjčky výsadou nebankovního trhu, dnes už má podobný produkt v nabídce také banka, konkrétně mBank. Nabídka má několik specifik, není totiž tak úplně zdarma – zaplatíte 2 % z půjčené částky, ale nic navíc. Proč je to zajímavé? Při maximální půjčované částce 40 000 Kč je to totiž pouze 800 Kč (maximální RPSN činí 3,81 %). Lze tedy mluvit o tom, že úvěr je zdarma? Za těchto podmínek nejspíš ano. Výhodou totiž je, že úvěr je možné splácet dostatečně dlouhou dobu, konkrétně 12, nebo 24 měsíců a za dalších 100 Kč měsíčně banka dále nabízí pojištění úvěru. S ním už ale úvěr vyjde v součtu výrazně dráž. Samozřejmostí je předčasně splacení půjčky bez dalších poplatků.

www.mbank.cz
Nabídka bezúročného úvěru od mBank

Nabídky z nebankovního trhu stále dominují

Jak již bylo řečeno, nebankovní poskytovatelé mají tradičně tento produkt zařazen zejména v segmentu malých rychlých půjček. Proč? Pomáhá jim nalákat nové klienty, ti si napoprvé půjčí zdarma (vrátí stejnou částkou, jako si půjčili), příště si již ale mohou půjčit pouze za pevně dané úrokové sazby – a ty obvykle bývají vysoké. Část peněz pak samozřejmě vydělají také na pozdním splacení půjčky, které bývá zpravidla přísně sankcionováno. Pokud se tedy pro půjčku zdarma rozhodnete, splaťte celou částku v řádném termín, v opačném případě se vám úvěr může dost prodražit (nejméně v případě Kamali).

Zaplo láká na slušnou schvalovatelnost i půjčku v hotovosti

Tradičně patří Zaplo půjčka k průkopníkům online úvěru, již delší dobu je však možné peníze vyplatit také v hotovosti na pobočkách trafik Geco. Zaplo nabízí bezúročný první úvěr již řadu letu, postupně pouze navyšuje celkovou maximální výši úvěru – až na současných 16 000 Kč. Nejdelší možná doba splácení 30 dní. Vyřízení je možné online, schvalovatelnost žádostí patří v daném segmentu k nadprůměru a peníze jsou obvykle vypláceny ještě ten den na bankovní účet žadatele.

Kamali je nejférovější, splatnost má ale jen 14 dní

Kamali dle řady nezávislých testů patří mezi nejlépe hodnocené úvěry v segmentu rychlých půjček. Za každou půjčovanou tisícikorunu si totiž účtuje pouze 33 Kč a odklad pak stojí jen o 16 Kč více. Pokud navíc klient uhradí alespoň 10 % jistiny a poplatek za odložení termínu splatnosti, Kamali automaticky odloží termín splatnosti půjčky o 30 dní. Novému žadateli aktuálně Kamali nabídne 15 000 Kč, ty je však nutné vrátit zpět do 14 dnů, pokud by došlo ke splacení až za měsíc, pak jsou celkové náklady 495 Kč (RPSN 49,1 %) – i to je ale v rámci segmentu stále nebývale slušná nabídka.

Provident START splatíte ve 4 měsíčních splátkách

Bezplatný úvěr od Providentu je svými parametry velmi zajímavý, maximálním limitem je částka 16 000 Kč a doba splácení je pevná, 4 měsíce. Půjčku tak splatíte ve čtyřech rovnoměrných splátkách a bez jakéhokoliv přeplatku. Půjčku je možné získat jak na bankovní účet, tak v hotovosti a to i o víkendu. Vyplacení na účet je však paradoxně pomalejší, Provident uvádí „do 3 dnů“.

  • Léto 2020: Aktuální přehled nebankovních poskytovatelů, kteří nabízí první úvěr zdarma
  • Autor článku:
  • Publikováno: 20. 7. 2020
  • Kategorie: Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout