Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Nebankovní půjčka s nejnižším úrokem – kde seženete nejlevnější půjčku?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Jedním z nejdůležitějších faktorů při posuzování výhodnosti jakékoliv půjčky je výše její úrokové sazby, případně roční úrokové sazby nákladů (RPSN) – obojí vyjádřeno procenty. Je nasnadě, že pravděpodobně hledáte půjčku s nejnižším úrokem, kde ji ale najít a skutečně záleží pouze na tomto jediném parametru?

Půjčka s nejnižším úrokem

Dejte si pozor při posuzování jednotlivých půjček, neboť některé neuvádí na prvním místě RPSN (tedy celkové náklady včetně všech dalších poplatků), ale často pouze úrok, který některé poplatky (např. za vedení půjčky) nemusí obsahovat. Samotné RPSN pak bývá viditelné třeba až v rámci sjednání půjčky, případě menším písmem mimo hlavní oblast stránky. Pozornost je tedy na místě!

Proč RPSN u malých půjček nedává smysl?

U řady malých půjček s krátkou dobou splatnosti naleznete RPSN v řádu tisíců procent, což je na jednu stranu neuvěřitelné, avšak je třeba mít na paměti, že je to velmi často dáno právě krátkou dobou splatnosti (která může být třeba týden, dva, ale nikoliv celý rok). Z podstaty mikropůjček je však zcela běžné, že RPSN bývá mnohonásobně vyšší než právě u půjček dlouhodobých s výrazně větší poskytovanou částkou.

Výhodou těchto půjček však je rychlost jejich vyřízení, převod peněz ihned na účet a také jejich vysoká dostupnost. Každopádně, sledovat RPSN u půjček a přímo jej porovnávat mezi sebou dává smysl vždy! Je však nutné srovnávat půjčky stejné „kategorie“.

  • Nebankovní půjčka s nejnižším úrokem – kde seženete nejlevnější půjčku?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout