Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Neuspěli jste v bance? Půjčte si tam, kde máte nejvyšší šanci na schválení

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Neuspěli jste ve své bance s žádostí o úvěr? Důvodů může být celá řada, podrobněji jsme se jim věnovali v článku Nedostali jste půjčku o kterou jste žádali? Kde se stala chyba?. Co ale dělat v takové situaci? Poradíme vám v dnešním článku.

Neuspěli jste v bance? Zastavte se a přemýšlejte…

Pokud vám banka půjčku zamítla, zamyslete se. Důvodů může být hned několik, například záznam v registru dlužníků nebo třeba nedostatečná bonita (tedy nízký finanční příjem a vysoké výdaje). V takové situaci byste měli svůj záměr vzít si půjčku ještě přehodnotit. To, že vám peníze banka zamítla je totiž ve vašem zájmu. Skutečně, další finanční zatížení by vám v konečném důsledku mohlo způsobit ještě větší potíže. Neboť poskytovatel úvěru nesděluje důvod zamítnutí, je důkladné zamyslení rozhodně na místě. Nadruhou stranu fakt, že jeden poskytovatel nepůjčí, neznamená, že neuspějete jinde.

Jste živnostník a máte problém získat úvěr?

Někdy je to celé ale komplikovanější, pokud například žádáte v bance o úvěr a jste přitom osobou samostatně výdělečně činnou a přitom si uplatňujete vysoký výdajový paušál (v řemeslných oborech až ve výši 80 %), můžete také tvrdě narazit. Banku totiž při dokládání finančního příjmu nemusí zajímat váš celkový obrat, ale pouze daněný zisk – a ten může být (v uvedeném příkladu) pouze 20 % vydělaných peněz! Obratem jste, i přes dostatečný faktický příjem, z pohledu banky pouze nedostatečně bonitním žadatelem. Třebaže byste tedy půjčku měli získat bez potíží (zvládnete ji totiž bez potíží splácet), nepochodíte.

Nebankovní půjčky jsou rizikovější, ale dostupnější

Řešením může být nebankovní půjčka, ta obecně bývá lépe dostupná (poskytovatel úvěru posuzuje především aktuální finanční situaci) a rychleji vyřízena. Nadruhou stranu bude také úročena více než bankovní úvěr. Jak moc? Záleží na tom, pro jakého poskytovatele se rozhodnete. Rozdíly jsou veliké a vyplatí se využít některých z nezávislých srovnávačů půjček (pozn. jedním z nich je například náš web).

Nejdostupnější úvěr doporučí agregátor půjček

Tzv. agregátory půjček jsou automatizované webové stránky, které takřka ihned dokáží na základě zadaných informací vybrat a doporučit optimální půjčku, kterou daný poskytovatel už rovnou předschválil. Vše je po celou dobu nezávazné a zdarma. Zájemce o půjčku neplatí žádné skryté poplatky a má čas si danou nabídku vklidu rozmyslet. Výhodou je, že v těchto agregátorech je přítomno mnoho poskytovatelů najednou (přičemž se vždy jedná výhradně o prověřené společnosti s licencí od ČNB) a šance na schválení žádosti je tak nejvyšší. Jednoduše proto, že pokud o poptávku úvěru nemá zájem jedna společnost, je podstoupena další.

Co je dobré vědět předem?

Kdo si může půjčit peníze?
Každý občan ČR, který dosáhl min. 18 let, má bankovní účet, telefon a schopnost splácet.
Platí se nějaké poplatky?
Ne, neplatí. Žádost je navíc až do podpisu smlouvy zcela nezávazná. Je tedy pouze na vás, zda-li se rozhodnete nabízenou půjčku „vzít“, nebo nikoliv. Obvykle budete během 15 minut kontaktováni danou společností a ta vám zodpoví a na email zašle veškeré detaily.
Kolik peněz a na jak dlouho si mohu půjčit?
To je pouze na vás. Agregátory fungují jak v segmentu malých půjček (obvykle do 4500 Kč na 30 dní), ale také u dlouhodobých úvěrů (třeba až do výše 250 000 Kč se splatností 84 měsíců).
Kdo mi půjčku nabídne?
To nelze předem garantovat, systém seskupuje více společností a vše záleží na zadaných informacích (věk, bydliště, finanční příjem atd.). Vzhledem k tomu, že není předem znám poskytovatel úvěru, je složité připravit dopředu nějakou tabulku nebo kalkulačku splátek (níže ale uvádíme ilustrativní příklady).

Prověřené agregátory půjček

Ilustrativní příklady půjček

Malá půjčka

Výška úvěru 3000 Kč, výška splátky 4020 Kč, počet splátek 1, doba splatnosti 31 dní, pevná úroková sazba 400,32% p.a., RPSN 3037%, poplatky za sjednání a vedení půjčky: 1020 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem 4020 Kč. Pojištění není povinné. Platby na pojistné v RPSN nejsou zahrnuty.

Velká půjčka

Výška úvěru 150 000 Kč, výška měsíční splátky 2 499 Kč, počet splátek 84, doba splatnosti 84 měsíců, pevná úroková sazba 10,24% p.a., RPSN 10,7%, poplatky za sjednání a vedení půjčky: 0 Kč, poplatky za mimořádné splátky: 0 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem 209 916 Kč. Pojištění není povinné. Platby na pojistné v RPSN nejsou zahrnuty.

  • Neuspěli jste v bance? Půjčte si tam, kde máte nejvyšší šanci na schválení
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout