Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Obáváte se, že nebudete mít na řádné splácení půjček a dalších dluhů? Využijte konsolidaci

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Půjčky jsou prostředkem, který vám pomáhá dosáhnout svých cílů daleko rychleji. Nástroj, díky němuž máte šanci vyhnout se mnohým nepříjemnostem. Zároveň jde o pomyslného strašáka, jenž vás může dostat do neblahé životní situace. A to takové, že své stále narůstající dluhy už nejste schopni splácet a vystavujete se riziku exekuce.

Konsolidaci úvěrů vyřídíte přes internet

To se týká především lidí, kteří to s úvěry jednoduše přeženou a půjčí si více, než pak dokáží splatit. Pak je v ohrožení rodinný rozpočet člověk a zároveň jeho finanční existence. Jestliže se v takové roli nacházíte, pak vám možná pomůže konsolidace. Výraz, jehož význam asi nezná každý, všem se však může hodit.

Jak funguje konsolidace půjček?

Abychom tento pojem co nejvíce převedli do srozumitelné češtiny, nazveme jej „sloučením“. Pokud chcete konsolidovat půjčky, máte vlastně zájem o jejich sloučení nebo chcete-li sjednocení. V praxi to znamená, že budou uhrazeny všechny vaše peněžní závazky jiným subjektem. A to prostřednictvím jedné půjčky v odpovídající hodnotě. Hned několik úvěrů můžete nahradit pouze jediným. Konsolidovat lze navíc finanční závazky nejrůznějšího typu (viz seznam dále). Konsolidace půjček je mimo jiné nabízena nejenom bankovními, ale také nebankovními společnostmi, takže vybírat je určitě z čeho.

 • Spotřebitelské půjčky
 • Americké hypotéky
 • Kontokorenty
 • Leasingy
 • Kreditní karty a další

Výhody konsolidace půjček

Každý pohotový čtenář tohoto článku už asi správně tuší, co vlastně přináší novodobé konsolidace úvěrů. Z globálního úhlu pohledu je to celková úspora peněz oproti dílčím půjčkám. Mnohé jistě potěší i to, že budou platit pouze jednu splátku, což zpřehlední jakékoliv závazky rodiny. Konsolidace půjček, to jsou hlavně nižší úrokové sazby, které se úměrné promítají do výše splátky. Její velikost mohou ovlivnit i takové faktory, jako je prodloužení data splatnosti související s novými obchodními podmínkami. Ve výčtu kladů by šlo samozřejmě pokračovat.

 • Můžete požádat o navýšení cílové částky, takže získáte další peníze navíc, aniž byste se výrazně zadlužovali.
 • Budete dlužit pouze jedné společnosti, což je daleko lepší při řešení jakýchkoliv potíží se splácením apod.

Výsledkem konsolidace úvěrů jsou především úspory, které mohou v ročním součtu dělat i pár tisíc korun.

Při výběru konsolidace zbystřete

Dle výše uvedeného popisu se konsolidace půjček tváří, jako překrásný sen se šťastným koncem. A tomu tak opravdu může být. Pouze však za předpokladu, že budete dodržovat několik zásad. Pokud se zaměříte na nebankovní segment, oslovujte jen prověřené a kvalitní společnosti, u kterých máte záruku, že se nedostanete do nežádoucí dluhové pasti. Zajímejte se také o to, jaké sankční poplatky souvisí s předčasným uhrazením vašich peněžních závazků. Někdy totiž může jít o takové platby, že se vám konsolidace jednoduše nevyplatí.

Jestliže se soustředíte na sloučení půjček v rámci produktu od bankovní instituce, připravte se na to, že budete podrobeni celkem přísnému lustrování. Například nesmíte být vedeni v registru dlužníků a vaše příjmy musí splňovat všechny podmínky pro schopnost splácet nové závazky. Omezeni mnohdy můžete být i maximální částkou konsolidace půjček, která se u většiny bankovních a nebankovních společností pohybuje v řádu cca 600 000 Kč až 800 000 Kč.

Spočítejte si konsolidaci s předstihem

Pakliže se obáváte celého procesu konsolidace, uklidníme vás. Všechnu administrativu za vás povětšinou vyřeší společnost, od které budete čerpat tento produkt na sloučení dílčích půjček. Zároveň je vhodné na samotném prvopočátku využít speciálních online kalkulaček pro výpočet konsolidace půjček. Ty vám prozradí, zda se vám konkrétní řešení vyplatí či nikoliv. Teprve až na základě této informace se lze pustit do procesu vyřizování.

Řada novodobých poskytovatelů nabízí možnost dokončit konsolidaci úvěrů skrze online žádosti na internetu. Potřebné dokumenty pro kompletní vyřízení pak doložíte elektronicky.

 • Obáváte se, že nebudete mít na řádné splácení půjček a dalších dluhů? Využijte konsolidaci
 • Autor článku:
 • Publikováno: 1. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout