Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Poptávka po hypotékách překonává rekody, proč investovat do bydlení právě nyní?

Publikováno 31. 8. 2020 v kategorii Hypotéky, Novinky

Léto je obvykle obdobím, kdy hypoteční trh ochlazuje, letošní sezóna ale byla odlišná od těch předchozích. Poptávka po hypotékách naopak dramaticky rostla, krizi navzdory. Větší zájem je zejména o větší nemovitosti a chaty. Zájemce k nákupu podněcují nízké úrokové sazby a opatření zavedená Českou národní bankou již před několika měsíce. Proč je právě nyní vhodná doba k výběru vhodné hypotéky?

V červenci 2020 se sjednaly hypotéky v objemu 21,6 miliardy korun

Takto silný červenec banky ještě nezažily, ale i v porovnání s dalšími měsíci a předchozími roky by letošní červenec patřil mezi nejsilnější. Koronavirová krize v podstatě odsunula obvykle silné jaro právě do letních měsíců. Do banky si letos lidé také chodí pro více peněz, ještě koncem loňského roku byl průměrný hypoteční úvěr ve výši 2,28 milionu Kč, letos vyskočil téměř o 500 000 Kč až na 2,75 milionu Kč, jak informuje E15.

Úroky na úrovni silného roku 2017

Poptávku po novém bydlení pravděpodobně táhnou zejména finančně zajištěnější skupiny žadatelů, které cítí potenciál v rostoucím trhu. Naopak skupiny s nižšími příjmy vyčkávají, díky tomu roste celková průměrná částka. Naopak klesá průměrná úroková sazba hypoték. V červenci až na hodnota 2,15 % p.a. a tím se přiblížila hodnotě z konce roku 2017. Letos banky sjednaly už 7867 hypoték, což je meziroční nárůst o 1252 smluv. Předpoklad objemu poskytnutého za celý letošní rok by mohl atakovat hranici 200 miliard Kč a být tak v součtu silnější než loňský rok.

Proč si koupit bydlení právě nyní?

Letošní probíhající krize ukázala, že reality zpomalily cenu růstu, přesto ale ve většině míst republiky nijak dramaticky nezlevnily. Nadále tedy platí, že investice do nemovitosti je první volbou jednak konzervativních investorů, ale slouží k ochraně hodnoty peněz v čase i lidem, kteří si bydlení pořizují pro vlastní potřebu. Průběžný růst ceny nemovitostí ve městech vysoce překonává inflaci a není tedy divu, že poptávka je nadále vysoká.

  • Poptávka po hypotékách překonává rekody, proč investovat do bydlení právě nyní?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 31. 8. 2020
  • Kategorie: Hypotéky, Novinky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout