Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Poradíme vám, jak se jednoduše zbavit všech dluhů jednou pro vždy!

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Dluhy jsou nepříjemností, s níž je třeba intenzivně a zavčasu bojovat. Pokud prohlubující se obtíže s nedostatkem finančních prostředků podceníte, vystavujete se nebezpečí takzvané dluhové pasti, vedoucí třeba až ke ztrátě vlastního majetku. Do těchto nežádoucích situací se dostávají především lidé, kteří si vezmou půjčky a přecení své síly z pohledu řádného splácení. Dluhy naskakují, jeden úvěr nahrazuje ten druhý a mnohdy vám vzniká několik závazků naráz.

Konsolidace nebo oddlužení?

Řešení však existuje. Vždy ale odpovídá tomu, do jaké míry jste zadluženi, a co všechno ještě zvládnete splácet. Pojďme si tedy představit dvě možné cesty, jak se zbavit dluhů:

Využijte konsolidace úvěrů přes internet

První z možností je tzv. konsolidace, respektive sjednocení závazků do jediné půjčky, avšak s podstatně lepšími splátkovými podmínkami (např. nižší měsíční splátkou, ale delší dobou splatnosti). Na konsolidaci můžete někdy narazit také pod názvem refinancování. Tam jde ale spíše o náhradu jednoho produktu za druhý. Konsolidace dokáže v jeden „stmelit“ dluhy nejrůznějšího charakteru:

 • Spotřebitelské půjčky
 • Kontokorenty
 • Kreditní karty
 • Leasingy a jiné závazky

To vše za vás uhradí bankovní či nebankovní společnost a vy jí budete splácet pouze jeden dluh. Ten vám vedle nižších měsíčních splátek může přinést větší přehlednost nad výdaji, ale i možnost získat další peněžní prostředky navíc. Velký pozor byste si měli dát v tom, abyste konsolidovali půjčky jen tím správným a doopravdy výhodným produktem.

Jak funguje oddlužení fyzických osob?

Pakliže vaši nepříjemnou životní situaci nedokáže vyřešit konsolidace dluhů, je čas přejít k ráznějšímu a pravděpodobně k nevyhnutelnému řešení. Tím je oddlužení fyzických osob neboli osobní bankrot. Název této služby je určitě jasně vypovídající. Vyhlásíte-li na sebe bankrot, musíte být schopni naplnit tyto požadavky:

 • Dluhy nesmí pocházet z podnikatelské činnosti
 • Minimální množství alespoň dvou dluhů a více
 • Nemožnost splácet závazky déle, jak 30 dnů po splatnosti
 • Schopnost splatit třetinu dluhů v průběhu následujících pěti let

Oplátkou za výše uvedené bude odpuštění zbývající části vašich finančních závazků. Po pěti letech splácení řádného tak můžete začít s čistým štítem.

Oddlužení má svoji jasně danou podobu

Oddlužení fyzických osob je možno realizováno dvěma způsoby. Buď si na tento proces najmete firmu či právníka, který vše potřebné zrealizuje za vás, nebo se do toho pustíte „na vlastní pěst“. Potom ale myslete na to, že žádost o oddlužení je třeba podat příslušenému Krajskému soudu v potřebné podobě a se všemi náležitostmi. Vedle osobních údajů hrají důležitou roli vaše předpokládané příjmy v následujících pěti letech, příjmy za poslední tři roky, seznam majetku a samotný návrh na oddlužení. Abyste nemuseli absolvovat ani jednu z výše popisovaných variant, přistupujte ke svým závazkům dostatečně odpovědně.

 • Poradíme vám, jak se jednoduše zbavit všech dluhů jednou pro vždy!
 • Autor článku:
 • Publikováno: 1. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout