Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Potřebujete peníze opravdu rychle? Řešením může být kontokorent na vašem běžném účtu

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Kontokorent je produktem, který se velice často objevuje v souvislosti s úvěry. Ono ve své podstatě jde o takový druh půjčky, jež si u mnohých klientů získává značné obliby. A to nejenom ten u bank, ale také u nebankovních společností. Abyste poznali kontokorent do nejmenšího detailu, dopodrobna vám jej osvětlíme a popíšeme. Prostřednictvím tohoto článku zjistíte, co to vlastně kontokorent je, k čemu se využívá, jak vysoké se s ním pojí úrokové sazby a mnohé další informace.

Co je vlastně kontokorent?

Pojďme tedy začít od samotného prvopočátku. Zásadní otázka bude znít, co je to vlastně kontokorent? Kontokorent je běžný finanční produkt, který je ve většině případů součástí klasického bankovního účtu. Kontokorent umožňuje čerpat peněžní prostředky v okamžiku, kdy máte na kontě nulu. S kontokorentem tedy můžete jít do mínusových částek, resp. čerpáte povolený debet.

Jaká může být výše kontokorentu?

Výše povoleného debetu je vždy stanovena s ohledem na finanční situaci klienta a obvykle se odráží od jeho pravidelných příjmů. Na počátku všeho s bankou podepíšete smlouvu, ve které bude stanoveno, do jaké výše můžete čerpat kontokorent. Pak už se nemusíte o cokoliv starat. Vzhledem k tomu, že jde o revolvingový typ úvěru, po splacení dlužné částky ji můžete využít opakovaně, a to do maximální výše kontokorentu.

Pozor, úroky u kontokorentu bývají poměrně vysoké!

Splatnost se pohybuje někde mezi půlrokem až jedním rokem v závislosti na tom, u jaké společnosti jej upotřebíte. Jedná se tak o krátkodobý typ úvěru. Pokud jde o úrokovou sazbu, připravte se, že za vypůjčenou částku rozhodně zaplatíte, jelikož se úroky pohybují mezi 10 – 20 procenty. To je však pravděpodobně jediná nevýhoda kontokorentu. Nyní bude následovat dlouhý výčet těch pozitivních vlastností tohoto produktu.

Výhody kontokorentu

Začít bychom měli určitě tím, že kontokorent je vlastně takovou efektivní, rychlou a snadno dostupnou finanční rezervou. V okamžiku, kdy jste na bankovním účtu na nule, okamžitě máte k dispozici peněžní prostředky ve výši předem sjednaného kontokorentu. O finance můžete žádat opakovaně, aniž byste se následně zdržovali s jakýmikoliv dalšími smluvními podklady.

Pokud v danou chvíli nemáte dostatek peněz na splacení svého dluhu, můžete se stále pohybovat v povoleném debetu, protože vám nikdo nedefinuje termín, do kterého je třeba dluh uhradit. Je pouze na vás samotných, kdy se tohoto závazky zbavíte, jelikož úroky platíte pouze po dobu čerpání z kontokorentu, a to z dané dlužné částky. S kontokorentem se nemusíte obávat toho, že nebudete mít peníze na hrazení důležitých a pravidelných poplatků. Pokud bude na účtu nula, SIPO platby a trvalé příkazy se uhradí z kontokorentu.

Kdo je poskytovatelem kontokorentu?

Na tento finanční produkt můžete samozřejmě narazit pod nejrůznějšími názvy v závislosti na tom, jakou bankovní společnost oslovíte. Mezi bankami je to například Česká spořitelna, Air Bank, Komerční banka, mBank, Equa Bank nebo MONETA Money Bank (dříve GE Money). Poslední jmenovaná tento produkt pojmenovala jako Flexi kredit, což je jasně vypovídající.

Na co si dát pozor při výběru kontokorentu?

Není všechno zlato co se třpytí, jak už to bývá zvykem u nejrůznějších služeb na trhu. A stejně tomu tak je i u kontokorentu. Pokud jej hodláte využívat, buďte při jeho sjednání dostatečně důslední a neopomíjejte na ty nejmenší detaily. Podrobně si prostudujte smluvní podmínky, protože narazit můžete hned na několik nežádoucích věcí. Jsou to například poplatky za vedení kontokorentu nebo za jeho sjednání. Platit můžete za přečerpání, ale i platby realizované během čerpání kontokorentu. Tohle všechno jsou známky nevhodného kontokorentu, jemuž je lepší se obloukem vyhnout. Navíc, když vám většina bankovních poskytovatelů tyto služby servíruje s téměř nulovými platbami za výše uvedené.

  • Potřebujete peníze opravdu rychle? Řešením může být kontokorent na vašem běžném účtu
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout