Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Půjčka bez doložení příjmu

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Dokládání finančního příjmu je při žádosti o půjčku do značné míry obtěžující nezbytností. U větších půjček jí téměř vyhnout nelze – anebo bývá alespoň vykoupena mizerným úrokem, či potřebou ručit – u těch malých je ale šance mnohem vyšší. Půjčka bez doložení příjmu je tak na nebankovním trhu běžně dostupná a je z čeho vybírat. Ty nejzajímavější půjčky bez dokládání příjmu vám dnes představíme.

Půjčka bez doložení příjmu

Výhodou tohoto typu půjček je (jak už z jejich popisu plyne) fakt, že žadatel nemusí v rámci žádosti o půjčku dokládat svůj finanční příjem. Zaměstnanec tak nemusí dokládat výplatní pásky, živnostník své daňové přiznání apod. Ačkoliv u některých půjček stačí doložit příjem jen výpisem z bankovního účtu za určité období (obvykle 3 měsíce), někteří poskytovatelé půjček jsou v tomto důslednější a získané informace si například ověřují telefonátem k zaměstnavateli.

Výhody půjček bez dokládání příjmu

  • Rychlejší vyřízení celého procesu žádosti
  • Výrazně méně papírování a vyřizování v rámci žádosti o půjčku
  • Půjčku lze obvykle sjednat přes internet, bez volání a schůzek
  • Rychlé vyplacení peněz (obvykle ihned po schválení žádosti)

A nevýhody?

  • Horší úroková sazba (nebývá ale pravidlem vždy)

Kdy se doložení svého příjmu nevyhnete?

Ověření příjmu žadatelem slouží poskytovatelům půjček (a nejen jim) v jednodušším určení bonity daného klienta. Ačkoliv způsobů, jak bonitu stanovit je více (a poskytovatelé také zvažují mnohem více faktorů), právě výše finančního příjmu mívá rozhodující váhu. Z výše řečeného je patrné, že se dokládání příjmu v určitých případech téměř nelze vyhnout. U malé půjčky, která má být vyřízena rychle (typicky půjčky před výplatou) by papírování celý proces výrazně zdržovalo (a nemá ani valný smysl). U větších půjček (řádově od částky 50 000 Kč a výše) bývá ale poskytnutí informací o výši příjmu obvykle nezbytné a vyhnout se mu lze jen výjiměčně – leda za cenu nějaké formy ručení – to je ale zase příliš riskantní pro žadatele.

Doporučené půjčky bez dokládání příjmu

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout