Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Půjčka před výplatou? Dobré rady, jak nenaletět podvodníkům!

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Potřebujete pár tisíc před výplatou? Půjčit si peníze online a rychle je přes internet velmi snadné, odlišit solidní a prověřené poskytovatele peněz od těch nesolidních ale může být složité. Poradíme vám, jak poznat bezpečnou nebankovní půjčku do výplaty a jak si půjčit peníze bezpečnou a zodpovědnou cestu, bez zbytečného rizika. Jak poznáte neférovou půjčku a na co si dát pozor?

Typické znaky půjčky před výplatou

 1. Rychlost vyplacení – peníze jsou obvykle převedeny do 60 minut na účet (podmínkou je mít účet u stejné banky, jako poskytovatel půjčky – ten však obvykle má účty u všech největších českých bank)
 2. Menší půjčka, obvykle do 4999 Kč (na takovou půjčku totiž není nutné dle zákona uzavírat klasickou smlouvu, čímž je celý proces vyřízení značně urychlen – identita je často ověřována zasláním 1 Kč na účet poskytovatele).
 3. Doba splatnosti do 30 dnů 
 4. Vyšší RPSN, které může často být i na úrovni několika tisíc procent (vyšší úrok je dán krátkou dobou splatnosti půjčky).

Půjčky před výplatou

Na co si dát pozor.

 1. Půjčte si peníze pouze u prověřených poskytovatelů. Zjistěte si, jak o dané půjčce píší skuteční zákazníci, kteří s ní již mají osobní zkušenost (zkuste do vyhledávače zadat „název půjčky zkušenosti“, „název půjčky podvod“ apod.). Sledujte diskuse, ale nevěřte všemu, co čtete. Některé recenze mohou být smyšlené a polopravdivé. Dobrým vodítkem mohou být nezávislé srovnávače půjček, kde si můžete porovnat všechny skutečné náklady a udělat si tak ucelený pohled na to, kolik celkem zaplatíte.
 2. Využijte nabídku první půjčky zdarma, řada společností totiž nabízí první půjčku novým klientům zcela zdarma – skutečně je tomu tak. Jednoduše si půjčíte a pokud nejpozději ve sjednaném termínu půjčky splatíte, nepřeplatíte ani jednu korunu navíc! Celý proces neskrývá žádné háčky, nebo závazky. Nutností však je pohlídat si zodpovědně datum splatnosti.
 3. Dobře se informujte předem a pozorně čtěte smlouvy. Vyhněte se rychlým půjčkám, které jsou doprovázeny desítkami stránek nesrozumitelné smlouvy. Ptejte se, zda-li je součástí smlouvy rozhodčí doložka a jak vysoké jsou sankce v případě pozdního splacení. Zároveň se informujte na možnost prodloužení doby splatnosti a na poplatky s tím spojené.
 4. Půjčte si peníze pouze pokud je skutečně nezbytně potřebujete. Máte-li možnost, zkuste si nejprve půjčit i rodiny nebo dobrých přátel. Nepůjčujte si peníze v situaci, kdy se nabízí jiné řešení. A rozhodně si nepůjčujte peníze ve chvíli, kdy již jinou půjčku máte a potřebujete ji splatit, dostante se do spirály dluhové pasti.

Výhody a nevýhody rychlé půjčky před výplatou

Výhody:

 • Peníze získáte velmi rychle (obvykle takřka ihned).
 • Vše zvládnete vyřídit online (nemusíte nikam chodit ani volat).

Nevýhody:

 • Vyšší úroky (za půjčených 1000 Kč zaplatíte i 250 Kč navíc).
 • Řada neseriózních poskytovatelů půjček.

 • Půjčka před výplatou? Dobré rady, jak nenaletět podvodníkům!
 • Autor článku:
 • Publikováno: 1. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout