Rychlá půjčka ještě dnes, aneb kde si půjčit peníze třeba i během víkendu?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Rychlost vyplacení peněz je u půjček jedním z nejdůležitějších požadavků, podle kterých se zájemci o úvěr rozhodují. Podobně jako spolehlivost poskytovatele a jednoduchost vyřízení patří zkrátka rychlost mezi klíčové parametry a rychlá půjčka je tak jedním z nejžádanějších produktů u bank i nebankovních společností. Jaké jsou aktuální nabídky na trhu, kde je možné získat peníze i o víkendu a na co si přitom dát pozor?

Rychlá půjčka – řešení i potenciální problém

Pro peníze – a to i ty rychle vyplacené – je možné „zajít“ do běžné banky, mnohem častější však bývají mezi nebankovním společnosti, které jsou historicky ve schvalování a vyřizování žádostí pružnější. Ať tak nebo tak, obvyklým požadavkem bývá věk minimálně 18 let, vlastní bankovní účet (neplatí pro hotovostní půjčky) a potvrzení o výši příjmu. Splňujte je?

Jak získat okamžitou půjčku od banky?

Rychlá půjčka není v bankách úplně samozřejmá, většinou trvá vyřízení několik pracovních dní a během víkendu půjčku v bance nezískáte vůbec. Výhodou bývá pokud ve své bance máte běžný účet a ten aktivně používáte. Tvoříte si tím svou historii a banka vám po čase možná nabídne tzv. předschválenou půjčku. U takové půjčky by mělo být vyřízení mnohem rychlejší (teoreticky ve stejný den můžete mít peníze k dispozici a nemusíte nic dokládat). Nabídka předschválené půjčky však není závazná a může se stát, že vám slibovaná půjčka poskytnuta nebude, případně v nižším rozsahu.

Okamžitá půjčka u nebankovní společnosti

Rychlé půjčky jsou jednou z domén nebankovních společností, pro některé jsou malé půjčky vyplácené ihned na účet dokonce hlavní náplní podnikání. Specifika jsou následující:

  • Jedná se spíše o malé půjčky do 5000 až 10 000 Kč
  • Typická bývý krátká splatnost (často do 30 dní), ale jsou i výjimky
  • Minimum byrokracie a papírování (často se jedná o úvěry bez registru)
  • Peníze jsou převáděny ihned na bankovní účet klienta
  • Peníze jsou vypláceny v hotovosti u klienta doma, případně jinak

Nebankovní půjčky vyplácené ihned na účet

Asi nejběžnější forma nebankovní půjčky. Peníze vyplácí poskytovatel ze svého bankovního účtu na bankovní účet schváleného klienta. V zájmu maximálního urychlení převodu peněz má společnost vlastní účty u co možná největšího počtu bank. Vnitrobankovní převod totiž může v ideálním případě trvat jen pár minut. Jinak by měly být peníze připsány následující pracovní den. Požádáte-li tedy o půjčku v pátek odpoledne, nejspíš peníze uvidíte na účtu až v pondělí ráno. Nejznámější rychlé půjčky na účet jsou: Půjčka24, Zaplo a Via SMS.

Nebankovní půjčky vyplácené na pobočce společnosti

Peníze vyplácené na pobočkách nejsou mezi nebankovními společnosti obvyklé. Jedná se jen o naprosté výjimky, mezi zástupce tohoto segmentu, které možná budete zdát, tak patří společnost Tommy Stachi a její produkt Snadná půjčka. Výhodou zde může být, že peníze možná získáte i o víkendu, ale půjčka bude pravděpodobně o hodně dražší.

Půjčky v hotovosti doma nebo v trafice

Naopak poměrně rozšířenou praktikou bývá vyplácení peněz buď přímo u klienta doma (nejznámějším zástupcem této kategorie je Provident), např. SMART půjčka. Případně je možné vyzvednout si peníze v trafice – pionýrem je v tomto segmentu hotovostní půjčka Zaplo, kterou si vyzvednete v trafikách Geco. V obou uvedených případech je možné získat finanční prostředky i víkendech a svátcích. Nicméně, tento typ úvěru nese vyšší provozní náklady pro poskytovatele a ten je promítá do úročení (první půjčka je však u Zaplo vždy zdarma).

Pozor na rizika rychlých půjček!

Pokud se rozhodnete pro rychlou online půjčku, nezapomeňte na možná rizika, které může nést (naštěstí neplatí pro výše uváděné příklady). Neféroví poskytovatelé totiž často sázejí na časovou a finanční tíseň klienta a snaží se ji využít. Využívají k tomu různé praktiky, např. předražené telefonní linky (zákon už je naštěstí zakázal, ale přesto bohužel stále nejsou výjimkou), vymyšlené poplatky předem (za vyřízení a poskytnutí úvěru) a vysoké úročení a sankce (klient může na úrocích, případně sankcích snadno přeplatit původně půjčovanou částku).

  • Rychlá půjčka ještě dnes, aneb kde si půjčit peníze třeba i během víkendu?
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout