Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Rychlá půjčka ještě dnes. Jaké jsou možnosti?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

„Rychlá půjčka“ patří mezi nejvyhledávanější slovní spojení, které lidé v dané kategorii každý den hledají ve vyhledávačích. Není náhodou, že část zájemců hledá finanční výpomoc, kterou lze vyřídit, sjednat a zejména vyplatit v co nejkratší možné době. Princip tzv. mikropůjček je totiž právě takový a jejich popularita i nadále roste. Od doby co na tyto malé půjčky dohlíží ČNB již navíc neplatí, že jsou rájem pro finanční predátory, důsledný dohled totiž již dopadl i na tento segment. A to je samozřejmě dobře!

Peníze ještě dnes? Jak kde…

Rychlé půjčky lze skutečně v některých případech získat ve stejný den, jako o ně klient požádá, ale tak jednoduché jak se to často zdá to opravdu není. Každý poskytovatel, bez ohledu na půjčovanou částku, musí zájemce o úvěr důkladně prověřit a podepsat s ním smlouvu o úvěru. Obojí lze sice vyřídit přes internet, ale to ještě neznamená, že peníze skutečně obdržíte obratem. K tomu abyste peníze získali tzv. „ještě dnes“ je potřeba splnit hned několik podmínek.

 • Splnit obecné požadavky poskytovatele úvěru (tedy zpravidla plnoletost, doložit kopii občanského průkazu a případně druhého dokumentu, potvrzení o výši příjmu, …)
 • Mít dostatečnou bonitu (tedy schopnost řádně splácet svůj finanční závazek)
 • Mít mobilní telefon (využívá se často k autorizaci registrace a potvrzení žádosti)
 • Mít účet ve stejné bance jako poskytovatel (převody v rámci banky totiž bývají ve všední dny velmi rychlé, naopak během víkendu a svátků se neprovádějí vůbec)

Pokud žádáte o půjčky u banky možná jste se ve svém internetovém bankovnictví setkali i s nabídkou předschválené půjčky. Co to vlastně je a jak funguje? Znamená to, že tyto peníze vám banka půjčí ihned?

Co je předschválená půjčka od banky?

Předschválená půjčka je bankovním produktem, kterým banky lákají nové zájemce na svůj úvěr. Banka totiž „vidí“ na účtu klienta jeho zůstatek, pohyb, i celou transakční historii. Díky tomu dokáže vypočítat jak velkou půjčku by měl být schopný splácet a tu mu rovněž následně předschválí. Znamená to ale, že předschválenou půjčku obdržíte ve stejný den? Ne vždy. Banka samozřejmě i přesto bude chtít vyplnit žádost o úvěr, podepsat úvěrovou smlouvu a nakonec vám může nabídnout jinou (často nižší) částku, než kterou inzeruje. Ve všední dny nicméně je možné získat předschválenou půjčku od banky ve stejný den, tedy pokud splníte požadavky, nemáte záznam v registrech, nebo nesplácené dluhy.

Ideální scénář jak získat půjčku ještě dnes

 • Splňujete všechny obecné podmínky poskytovatele úvěru
 • Máte po ruce všechny potřebné doklady a dokumenty
 • Máte po ruce mobilní telefon a vlastní bankovní účet
 • Máte dostatečnou bonitu a nemáte záznem v registrech
 • Žádáte o půjčku v dopoledních hodinách ve všední den
 • Máte svůj bankovní účet ve stejné bance jako úvěrová firma

Co když žádám o půjčku o víkendu?

Tehdy je to výrazně složitější a to hned z několika důvodů. Jednak, většina nebankovních poskytovatelů sice přijímá žádosti o úvěr nonstop, ale vyřizuje je pouze ve všední dny a pracovní hodiny. Banky v podstatě fungují úplně stejně. Druhým důvodem pak je fakt, že peníze jsou vypláceny bankovním převodem a ty přes víkendy a svátky neprobíhají. Je tedy jednodušší se smířit s tím, že peníze získáte až po víkendu. Nicméně, i zde existují výjimky…

Půjčky vyplácené hotově na ruku i o víkendu

Hotovostní půjčky dobu potřebnou pro bankovní převod eliminují, peníze totiž vyplácejí tzv. na ruku. Společnosti jako Provident nebo Smart půjčka dokonce vyplácí peníze u klientů doma. Teoreticky je tak možné u těchto společností získat peníze i přes víkend, záleží na tom jak daleko je od vás obchodní zástupce společnosti a jak rychle dokážete vyřídit úvěrovou smlouvu. Hlavním nedostatkem ale je, že takové půjčky jsou výrazně dražší. Z jejich výnosu je nutné zaplatit i provozní režii a ta je samozřejmě vyšší než u bezhotovostní online půjčky.

Varianty hotovostních půjček

 • Půjčky vyplácené u klienta doma (např. Provident, Smart půjčka)
 • Půjčky vyplácené na benzinových stanicích (CreditPortal.cz na benzinkách EuroOil)
 • Půjčky vyplácené na pobočkách vybraných trafik (Zaplo půjčka v trafikách Geco)

 • Rychlá půjčka ještě dnes. Jaké jsou možnosti?
 • Autor článku:
 • Publikováno: 23. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout