Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Rychlá půjčka Provident

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Rychlá půjčka od Providentu patří díky televizním reklamám a dlouhým letům působení na českém trhu mezi nejznámější nebankovní půjčky v Česku. Patří ale tato půjčka také mezi ty nejlepší? Odpověď se pro vás pokusíme nalézt v této podrobné recenzi.

Rychlá půjčka Provident

Provident se chlubí rychlým vyřizováním žádostí o půjčku. Je však nutné poznament, že rychlost se týká vyřízení a sjednání půjčky jako takové. Co se samotného převodu peněz týče (a to pochopitelně zajímá běžného žadatele nejvíc) Provident mezi nejrychlejší půjčky rozhodně nepatří. Půjčka v hotovosti je jednou z možností, jak si nechat peníze vyplatit skrze obchodního zástupce je rozhodně lepší variantou. Peníze v hotovosti tak získá žadatel do 48 hodin i o víkendu!. Varianta zaslání obnosu na bankovní účet pak může trvat mnohem déle, poskytovatel v takovém případě slibuje zaslání peněz nejpozději do 13 dnů od podpisu smlouvy – je víc než zřejmé, že tato varianta bude pro drtivou většinu žadatelů nezajímavá. Provident půjčka tedy dává smysl pouze jako hotovostí půjčka!

Půjčka v hotovosti

Půjčka v hotovosti, tzv. „na ruku“ je ale velmi zajímavá hned z několika důvodů. Jednak pochopitelně žadatel nepotřebuje vlastní bankovní účet a nemusí tedy ani převádět 1 Kč za účelem jeho ověření (což je jinak běžná praxe mezi nebankovními půjčkami) a peníze mu donese až domů obchodní zástupce a to i o víkendu. Tato nabídka je tak v podstatě srovnatelná s nabídkou SMART půjčky, avšak Provident má síť obchodních zástupců větší. Navíc je také nutné poznamenat, že forma předání peněz osobně a možnost probrat i další otázky týkající se půjčky přímo s obchodním zástupcem je značným bonusem.

Výhody půjčky Provident

  • Půjčka v hotovosti až 130 000 Kč bez ručitele či zástavy
  • Peníze vám budou doručeny přímo do ruky i o víkendu
  • Žádné skryté poplatky
  • Smlouva je pouze na jednu stránku
  • Známost značky a dobré renomé mezi zákazníky

Nevýhody Providentu

  • Nižší schvalovatelnost žádostí
  • Převod na účet nedává smysl, trvá příliš dlouho

Co je dobré vědět předem

Platí se nějaké poplatky?
Ne, neplatí. Půjčka Provident je bez poplatků předem.
Jak probíhá splácení?
Půjčka se splácí týdně, díky tomu jsou jednotlivé splátky velmi nízké.
Jaké doklady potřebuji k vyřízení žádosti?
Potřebujete OP, potvrzení o trvalém bydlišti a potvrzení o příjmu.
Nejedná se o podvod?
Provident působí v České republice již od roku 1997 a aktivní je celkem ve 13 zemích po celém světě. Rozhodně lze tvrdit, že Provident není podvod. Stejně jako u každé půjčky je však nutné řádně splácet a v případě potíží se splácením je ihned hlásit a hledat řešení (např. změna splátkového kalendáře).

1. místo v nezávislém testu

Provident v minulosti již dvakrát zvítězil v nezávislém porovnání etického podnikání nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, které pořádá nadace Člověk v tísni. Srovnání sledovalo parametry jako je srozumitelnost smluvních podmínek, výši nákladů při nezaplacení splátky, úroky z prodlení, využití rozhodčí doložky atd. Přesné výsledky a další informace o tomto srovnání naleznete přímo na stránkách organizace Člověk v tísni.

Naše hodnocení Provident půjčky

Provident půjčka je rozhodně zajímavou a velmi dobrou volbou pro žadatele, kteří nemají bankovní účet a přesto potřebují peníze rychle. Díky rozsáhlé síti obchodních zástupců je totiž Provident schopný doručit peníze v hotovosti takřka stejně rychle, jako bankovním převodem. Varianta převodu peněz na účet naopak smysl příliš nedává a lze najít lepší poskytovatele. Kladně hodnotíme také přehlednost a srozumitelnost smlouvy, absenci rozhodčí doložky a férově nastavené podmínky vůči žadatelům.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout