Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Srovnání: Ideální půjčka pro nezaměstnané

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Pokud člověk přijde o zaměstnání a „vypadne“ mu stálý finanční příjem, bude pravděpodobně dříve, nebo později, řešit otázku peněžní půjčky. Jenže právě to je situace na kterou čekají „finanční žraloci“ – tedy nepoctiví poskytovatelé se svými „výhodnými“ nabídkami. Rozhodli jsme se tedy blíže zmapovat celý nebankovní trh a připravit srovnání nabídek půjček pro nezaměstnané.

Online půjčky pro nezaměstnané

Jste-li bez zaměstnání a hledáte-li půjčku, doporučujeme dvojnásob postupovat podle našeho staršího článku Dobré rady, pokud uvažujete o půjčce. Bez stálého zaměstnání a většího finančního příjmu totiž je riziko dluhové pasti mnohem blíž, než se může zdát. Půjčka, kterou byste z výplaty splatili za měsíc vás najednou může zatížit mnohem víc. Na to je dobré pamatovat, půjčka pro nezaměstnaného žadatele je rizikovější.

5 dobrých rad pro nezaměstnané žadatele

Půjčte si vždy raději menší částku
Potřebujete opravdu nezbytně půjčit 10 000 Kč? Nestačilo by vám třeba o dva tisíc míň?
Pro jistotu zvolte delší dobu splatnosti
Pokud splatnost půjčky rozložíte na delší dobu, zaplatíte za ní o něco víc, ale riziko, že se dostanete do potíží se splácením výrazně klesne. Oblíbené půjčky před výplatou se tak mohou stát méně vhodnou variantou právě kvůli krátké době splatnosti (obvykle 30 dní). Vhodnějším řešením tudíž může být třeba půjčka se splatností 2–3 měsíce, ale i víc.
Sledujte poplatky za prodloužení splatnosti
Skoro všichni poskytovatelé nabízejí možnost splatnost půjčky odložit. Zjistěte si o kolik dní a za jak velký poplatek. Rozdíly totiž mohou být opravdu značné a prvotní výhodnost půjčky se tak rázem může zcela změnit. Nejen jako nezaměstnaný žadatel byste měli již dopředu myslet na možné potíže se splácením a informovat se o této možnosti.
Zjistěte si dopředu výši sankcí při nesplácení
Pokud se již dostanete do slepé uličky, měli byste alespoň dopředu vědět, co vás čeká.
Spočítejte si všechny poplatky a RPSN
Je půjčka opravdu bez poplatků za vyřízení a sjednání? Nevyžaduje poskytovatel půjčky nějaké peníze předem, aniž by vás o tom informoval hned zkraje jednání (typické zejména pro nabídky půjček od soukromých osob)? Ptejte se, jak velká je jednotlivá splátka, ale sledujte také celkovou splatnou částku. Klíčovým parameterem jsem samozřejmě RPSN.

Problémy se splácením ihned hlaste!

Zcela zásadní rada, která se netýká pouze nezaměstnaných žadatelů o půjčku, nýbrž platí naprosto plošně. Třebaže je opravdu důležitá, spousta klientů se podle ní v praxi neřídí. Rozhodně ale platí, problémy se splácením nezatajujte a nehrajte „mrtvého brouka“. Právě naopak, pokud se dostanete do potíží, hlaste je co nejdříve (klidně i s předstihem když už víte, že jsou problémy na obzoru). Většina společností má s neplatícími klienty zkušeností a mají několik řešení, jak takové situace řešit.

Srovnání poplatků za prodloužení půjčky

Společnost Půjčka 7 dní 14 dní 30 dní
Japonská půjčka 3000 Kč 147 Kč
Perfect Money 3000 Kč 240 Kč 480 Kč
Zaplo.cz 3000 Kč 414 Kč 498 Kč 690 Kč
COOL CREDIT 3000 Kč 375 Kč 585 Kč 750 Kč
BB Půjčka 3000 Kč 840 Kč
Ferratum 3000 Kč 990 Kč

Doporučené půjčky pro nezaměstnané

  • Srovnání: Ideální půjčka pro nezaměstnané
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout