Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Studentské půjčky – aktuální nabídky bank a možná rizika

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Studium na vysoké škole je nákladnou věcí. Pokud zrovna nemáte vysoké kapesné na pokrytí výdajů spojených s bydlením na koleji, nákupem učebnic a vůbec studentským životem obecně, nezbývá vám nic jiného, než se vydat na brigádu. Jenže, stíhejte potom školní povinnosti, když se vedle učení musíte věnovat také pravidelnému přivýdělku? To lze někdy skloubit velice špatně a mnozí jedinci na taková studentská léta nevzpomínají moc rádi.

Studentská půjčka může být řešením

Existuje samozřejmě možnost, jak se z takové nepříjemné finanční situace dostat. Jsou to studentské půjčky, které jsou primárně určené pro mladistvé se statutem „student“ a ve věku od 18 do 26 až 30 let. V tomto směru lze vybírat mezi dvěma odlišnými segmenty:

První zmiňované nabízí povětšinou lepší úrokovou sazbu. V druhém případě se však vyhnete některým administrativním povinnostem a často není pohlíženo ani na to, za co peníze utratíte. Pojďme se tedy podívat na studentské půjčky z obecného hlediska, abyste měli představu, co vlastně můžete získat?

V čem spočívají výhody studentských půjček?

Pokud bychom měli začít tím nejzákladnějším, bude to jistě přiměřená úroková sazba oproti klasickým úvěrům. Jedním z velice zásadních kladů je fakt, že si splatnost takového úvěru můžete nechat odložit o několik měsíců, ba dokonce let. Ano, na trhu jsou i studentské půjčky, které splácíte až po ukončení studia v okamžiku, kdy si začnete vydělávat.

  • Variabilní doba splatnosti
  • Rychlost celého vyřízení
  • Nenáročná administrativa

V závislosti na tom, jaké studentské půjčce dáte přednost, je třeba počítat s tím, že může být některými poskytovateli vyžadován doklad prokazující vaši celkovou bonitu. Pakliže však nedisponujete pravidelným příjem, ale pouze občasnými brigádami, může být požadován spolužadatel nebo ručitel.

Půjčka pro studenty – výběr nabídek

Pakliže potřebujete peníze na kolej, dopravu, stravu, studijní materiály či zábavu, jistě se vám hodí některá z níže uvedených studentských půjček. Pro představu jsme vybrali tři velice oblíbené produkty pocházející z bankovního i nebankovního segmentu.

Air Bank půjčka
5 000 Kč až 900 000 Kč se splatností na 6 měsíců – 8 let s úrokem od 6,9 %
Zaimo půjčka
25 000 Kč až 108 000 Kč se splatností na 1 – 4 roky
mBank půjčka
10 000 Kč až 600 000 Kč se splatností na 1 – 7 let s úrokem od 9,9 %

Pamatujte na rizika! Půjčit si je snadné, ale…

Nezapomínejte, že každá půjčka – studentskou nevýjimaje – může přinést potíže, pokud ji nebudete řádně splácet. Poskytovatelé se samozřejmě snaží žadatele prověřit už při žádosti a půjčit peníze jen těm, kteří budou mít na splácení. Pokud se ale dostanete v průběhu splácení do potíží, ihned je řešte ve spolupráci s poskytovatelem. Samozřejmou radou pak je, půjčovat si peníze jen na skutečně nezbytné věci a snaha, tvořit si finanční rezervu vždy kdy je to jen trochu možné. Dříve, než se rozhodnete pro půjčku, zkuste se obrátit na svou rodinu.

  • Studentské půjčky – aktuální nabídky bank a možná rizika
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout